Adalet Kartı Nedir? Ne Anlama Gelir?

Adalet kartı, bize oldukça açıklayıcı bir anlam, hakikat ve adalet ile gelir. Bununla beraber tüm büyük sırlar gibi dürüstlük ve hakikat temaları etrafında henüz kendi içimizde karşılaşmamış olabileceğimiz yollar bulmak için Adalet kartının anlamını gerçekten anlamalıyız. Adalet kartı ile bir durumun, hakikatini bilmemiz istenir. Bu kart ile yargıç veya jüri oluruz. Doğru kararları vermek ve kendimizi sonraki kartın enerjisine doğru ilerletmek için olaylara nesnel olarak bakmamız gerekir. Adalet kartı dik veya ters konumlarda karşımıza çıkabilir.

Dik Konumda Adalet Kartı

Adalet kartı dik konumdayken hayatımız veya kartlara sorduğumuz durum bağlamında teraziyi dengelememizi ister. Neyin yolunda gitmediği konusunda kendimize karşı dürüst olmalıyız ve işleri nasıl daha iyi hale getirebileceğimize bakmalıyız. Adalet kartının dik konumda olması adalet, denge, yasallık ve mantıklı karar verme anlamlarına gelir.

Adalet kartı, çok düz başlılığı, mantıksal ve istatistiksel düşünceye vurgusu ile güçlü bir hava enerjisi hissine sahiptir. Aynı zamanda Terazi burcu tarafından yönetilen bir karttır! Bizden gerçeklere bakmamız ve bir saniyeliğine duygularımızı bir kenara bırakmamız istenir. Böylece daha önce hayal etmemiş olabileceğimiz bir netlik kazanabiliriz.

Ters Konumda Adalet Kartı

Adalet kartı ters konumdayken dış adalet sistemimizin başarısızlıklarında göreceğimiz enerjinin benzerini yansıtır. Kendi fikirlerimiz ile beraber inançlarımız lehine dengeyi ve gerçeği görmezden geldiğimizde gerçekleşen sonuçları temsil eder. Adalet kartının ters konumda olması dengesizlik, ön yargı ve manipülasyon anlamlarına gelir.

İlginizi Çekebilir: Tarot kartlarını ters okuma

Adalet Kartı Yayılımı

Adalet kartı, her zaman dengemiz bozulduğunda, bir şeylerin analiz edilmesi ve olumsuzlukların temizlenmesi için ortaya çıkar. Genellikle bu özellik, sağlığınıza daha iyi bakmak için bir şeyleri yerine koymak veya sadece hayatınızın kilit alanlarında daha fazla denge ve uyum yaratmanın yollarını bulmak gibi durumlara atıfta bulunabilir.

Ahlak ve inançların test edildiği bir duruma girdiğimizde de bu kart, ortaya çıkabilir. Gerçeği bulmak için otantik benliklerimizle tekrar temasa geçmeliyiz.

Adalet kartını arzu ettiğimizde mantıklı ve sağlıklı bir karar verebilmek için objektif bir mercekten bakmamız, tüm gerçekleri toplamamız istenir. Sizi dengeye geri dönmek için kendi yolunuzu bulmaya ve kendi inançlarınızla uyumlu olmayan bir şeyi belirleyebilmeye davet eden bir karttır.

Adalet Kartı Ne Tavsiyelerde Bulunabilir?

Adalet kartı ile katı tavsiyeler alınabilir. Tipik olarak bu tavsiyeler, dünyaya siyah beyaz bir bakış açısı gibi görünebilir. Ancak çoğu zaman bu özel durumda bakmamız gereken mercek de tam olarak budur. Adalet kartının vereceği tavsiyeler sağlam muhakeme ve mantıklı düşünmeye dayandığından kesinlikle takip etmeye değer.

Adalet kartının sunabileceği bazı tavsiyeler şunlardır:

  • Her olayın muhakkak iki tarafı vardır ve görüntünün tamamını elde edebilmek için her iki tarafı da eşit olarak görebilmemiz gerekir.
  • Hayat dengede çalışır ve bir şeyler ters gittiğinde hayatımızın diğer alanlarını da etkileyebilir.
  • Kendinize karşı dürüst olamıyorsanız, dünyayı net olarak görmeyi nasıl bekleyebilirsiniz?

Çoğu zaman Adalet kartı, dürüstlük ve kişinin kendisine karşı dürüst olması konusunda da ders verir. Adalet kartı, nereye geldiğimizi değerlendirmemize, dünyayı nasıl gördüğümüzü, ahlaki, etik ve dürüst olup olmadığımızı gerçekten sorgulamamıza izin verir.

Adalet kartının sunabileceği bazı dersler şunlardır:

  • Sağlıklı kalmak için hayatınızda denge oluşturmalısınız.
  • Kesinlikle kendiniz ile birlikte başkalarına karşı da dürüst olun. Gelecek için nasıl daha güçlü ilişkiler ve sağlam temeller oluşturabileceğiniz konusunda uzun süre düşünün.
  • İstediğiniz sonuçlar ne olursa olsun mutlaka gerçekçi kararlar almalısınız.

Tüm bunlarla beraber Adalet kartı, kendimize karşı dürüst olmadığımızda veya resmin bütününe değil, yalnızca doğrudan bize fayda sağlayan kısımlara odaklandığımızda bir yönlendirme olarak karşımıza çıkar. Çoğu zaman bu durum, kendi iyiliğimiz veya başkalarının iyiliği içindir.  Adalet kartının sunabileceği bazı yönlendirmeler ise şunlardır:

  • En rasyonel kararı vermek için bir argümanın veya durumun tüm yönlerini görün.
  • Doğru olanı yapmak için yanlış olanları feda edin.
  • Duygusal olarak hareket etmeyi bırakın ve olayları daha mantıklı bir şekilde düşünmeye başlayın.

Adalet kartı, gerçeğin ve adaletin koruyucusudur. Bizi sıkı bir şekilde ön plana çıkaran ve zor kararlar vermemizi isteyen bir karttır. Özellikle de kişisel veya ruhsal gelişim bağlamında olduğu zaman üzerinde çalışması çok zor bir kart olabilir. Çünkü kendi gerçeklerimize karşı maalesef kör olabiliriz.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir