Ay Kartı Nedir? Ne Anlama Gelir?

Ay kartı, genel olarak her şeyin göründüğü gibi olmadığı anlamına gelir. Aynı zamanda bu Büyük Arkana kartı, sezginin anahtarıdır. Ay kartı, hayatınızdaki bir durum veya kişi hakkında bir şeyin göründüğü gibi olmadığını ve bu yanılsamanın geçmişini görebilmek için içgüdülerinizin size söylediklerine güvenmeniz gerektiğini söyler. Bu kart ayrıca, bilinçaltınız kaçırdığınız bazı bilgilere dikkatinizi çekiyor olabileceğinden, rüyalarınıza dikkat etmeniz gerektiğini de gösterir. Ay kartı farklı pozisyonlarda karşınıza çıkabilir.

Dik Konumda Ay Kartı

Dik konumda Ay kartı, bakış açınızı olumsuz yönde etkileyebilecek ve ruh hali değişimleri, istikrarsızlık veya güvensizlikten muzdarip olmanıza neden olabilecek endişe ya da korkunuzun sizi bunaltmasına izin verdiğinizi gösterebilir. Bir kadının adet döngüsünü de temsil edebilir. Dik konumda bu kart, aynı zamanda uyku halindeki güvensizlikleri veya bastırılmış sorunların yeniden su yüzüne çıkmasını da gösterebilir. Bu kart, el altından tehlikeli anlaşmaları veya yasa dışı davranışları temsil edebilir. Bu kart, dik konumda karşınıza çıkarsa davranışınız ortaya çıkmadan önce hareketinizi temizlemeniz için bir uyarı anlamına gelebilir. Bir konuda karar bekliyorsanız bu kart, cevabın ya erteleneceğini ya da o kadar belirsiz olacağını belirtir. Bu durum ise meseleleri netleştirmek yerine kafa karışıklığınızı arttıracaktır.

Bir ilişkiniz varsa dik konumda Ay kartı, ilişkide belirsiz veya güvensiz hissedebileceğinizi gösterebilir. İlişkiniz dış dünyaya iyi görünüyorsa bu kart, işlerin göründüğü kadar mükemmel olmadığını da gösterebilir. İlişkide iletişimsizlik olabilir. Yüzeye çıkan birçok tartışma veya eski sorun ya da güvensizlik olabilir. Ayrıca, aldatma anlamına da gelebilir. Ancak Tarot okumanızda bu kartı dik konumda görürseniz hemen kesin sonuçlara varmayın. Sakin olun ve meselenin gerçekleri netleşene kadar bekleyin. Bekarsanız dik konumda bu kart, aldatılabileceğinizi veya dolandırıldığınızı gösterebilir.

Bir kariyer bağlamında karşınıza çıkabilecek dik konumda Ay kartı, kariyer yönünüz konusunda çok belirsiz ve hatta endişeli olduğunuzu gösterebilir. Finans açısından ise bu kart, bilinçli bir karar vermek için ihtiyacınız olan tüm gerçeklere sahip olamayabileceğiniz için yatırım yapmaktan veya herhangi bir büyük finansal riskten kaçınmanız gerektiğini gösterir. Ayrıca, birinin sizi parasız bırakmak için kasten aldattığını da gösterebilir. Aşırı paranoyak olmayın ama içgüdülerinize güvenin.

Ters Konumda Ay Kartı

Ters konumda Ay kartı, korkuların serbest bırakılması veya negatif enerjinin temizlenmesi anlamına gelebilir. Ayrıca, açığa çıkan sırları veya yalanları da gösterebilir. Korku veya endişe yaşıyorsanız, bu durum kısa sürede azalmaya başlayacaktır. Bir şeyi kaybettiyseniz, ters konumda bu kartın görünmesi, onu bulacağınızın bir işareti olabilir.

Bu Büyük Arkana kartı, kendini aldatma veya kuruntuların bir göstergesi de olabilir. Mevcut koşullarınızı ortaya çıkarmadaki rolünüz konusunda kendinizi kandırıyor olabilirsiniz veya hayallerinizi, gerçeklikten ayırmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Ters konumda bu kart, yaşadığınız depresyon veya zihinsel sağlık sorunlarının artmaya başlayacağını ve ışığı tekrar görmeye başlayacağınızı da gösterebilir. Yeni bir güven ve netlik bulmak için bastırılmış herhangi bir sorun veya güvensizlik üzerinde çalışacaksınız.

Bir ilişkiniz varsa ters konumda bu kart, aldatmayı veya ifşa edilen yalanları gösterebilir. Bu açığa çıkan bir ilişki de olabilir. Ayrıca, ilişkinizin gerçeğinin ortaya çıktığının bir göstergesi olabilir. Belki de ilişkinin şu anki durumu hakkında kendinizi kandırıyorsunuz veya eşiniz hakkında bazı şeylere kendinizi kör ediyorsunuz. Bekarsanız ters konumda bu kart, bir belirsizlik döneminden sonra soğukkanlılığınızı ve özgüveninizi yeniden kazanmaya başladığınızın bir göstergesi olabilir. Ayrıca, potansiyel bir partnerin sizin için uygun olmadığına dair işaretleri veya içgüdülerinizi görmezden geliyor olabileceğinizin bir alameti de olabilir.

Genel bir kariyer bağlamında ters konumda bu kart, kariyerinizde deneyimlediğiniz herhangi bir belirsizlik veya istikrarsızlığın, istikrar kazanmaya başlayacağını gösterebilir. Son zamanlarda kariyer yolunuz konusunda net değilseniz bu kart, işlerin daha da netleşmeye başlayacağını ve yönünüz konusunda daha güvende hissedeceğinizi gösterebilir.

Son olarak ters konumda Ay kartı, depresyon veya anksiyete gibi zihinsel sağlık sorunlarının ortadan kalktığını gösterebileceğinden, sağlık sorunlarıyla ilgili olarak olumlu bir kart olabilir. Bununla birlikte, aynı zamanda gerçekliği hayalden ayıramamanın bir göstergesi de olabilir. Bu nedenle, destekleyici kartlar negatifse, paranoya içeren bir hastalığın kötüleştiğini gösterebilir. Genel olarak sağlık bağlamında bu kat, sağlığınızın istikrarları olduğunu belirtir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir