Çiftlerdeki Çekicilik Aşk Mıdır?

Çiftlerdeki çekicilik aşk da olabilir sempati de! Bir aile kurmak, çiftlerin birbirini bulmasıyla başlar. İlk kıvılcımı yaratan ve yaşam çarkını harekete geçiren, karşıtların çekimidir. Ancak, cazibe karmaşık bir süreçtir. Birçok düzeyde gerçekleşir.

Her çift birbirini aynı şekilde bulmaz. Bu nedenle bazı çiftler manevi düzeyde buluşur. Birbirlerinin görüşlerini orijinal, ilginç veya teşvik edici bulurlar. Diğerleri kalp seviyesinde kendiliğinden buluşur; hassas ve sevgi dolu duygular, onlara kolayca gelir. Sonra ise elbette, fiziksel çekicilik, saf zevk olan o heyecan verici karıncalanma başlar. Daha da önemlisi duygularınız, mutlaka nesnenizin duygularıyla örtüşmez.

Örneğin, yalnızca size sempati duyan birini şehvetle arzulayabilir veya yalnızca şehvet uyandırdığınız birine sevgi duyabilirsiniz. Bu, özellikle de genç ve deneyimsiz olduğunuzda kaygan bir zemindir. Özellikle eş arayışı ve seçiminin başlangıcında farklı çekim düzeylerinin farkında olunmalıdır.

İlginizi Çekebilir: Evli çiftler nasıl mutlu olur

Bazı durumlarda gençler, bu üç arzu düzeyi arasında ayrım yapabilmelidir. Aşkı, şehvetten ve sempatiyi aşktan ayırt edebilecek kadar kendinizi iyi tanımak, cinsel eğitimin asıl görevidir ve birçok sorunun önlenmesine de yardımcı olabilir.

İki Ruh Bir Araya Geldiğinde Sempati Başlar

Sempati, en güvenli ve en kolay insan çekiciliğidir. Her türden, yaştan ve cinsiyetten birçok insana sempati duyabilirsiniz. Temel olarak yargıladığınız insanları bile sevebilirsiniz! Çoğu zaman bir kişinin bazı yönlerini beğenecek ve diğerlerini beğenmeyeceksiniz.

Daha iyi tanıdığınız arkadaşlarınızdan veya sevdiklerinizden bazı davranışları değiştirmelerini isteyebilirsiniz. İlişkiler, sürekli olarak davranışlarımızı düzeltmemizi gerektirir.

Sevilebilirlik, özellikle bir çift ilişkisine girmek üzereyken dikkat etmemiz gereken bir tuzak vardır. İnsanları sırf bizden hoşlandıkları için sevme eğilimindeyizdir. Aslında bize gösterilen sempati, birine ilgi duymamızın tek nedeni olabilir.

İlginizi Çekebilir: Ruh eşi

Kalpten Gelen Bağlantı: Aşk

Sempati, genellikle ilk eylemdir ancak aşk, çok yakında bunu takip edebilir. Herkes, aşkın farklı ve güçlü bir duygu olduğunu bilir. Aşk, sınırlı bir özel baskıda ortaya çıkan ve yalnızca kişiye mahsus olan özel duygudur. Bu önemli hazine, belirli bir düzeyde açıklık ile güven gerektirir ve sonuç olarak savunmasız olmaya isteklidir.

Aşk, kelimelerle ifade edilebilir, ancak kelimelerden oluşmaz. Bir çift, duygularını artan bir dürüstlükle ifade edebildikçe, daha yakın bir yakınlığın önünde duran engelleri fark edebilecek ve onları adım adım aşabileceklerdir. Aşk, kırılganlığınızı ve duygularınızı ne kadar kabul ettiğinizle orantılı olarak büyür. Bu süreç boyunca gerçek benliğiniz gitgide daha açık bir şekilde ortaya çıkar.

Tüm bunlarla beraber bir erkeği ve kadını bir ilişkiye çeken çekicilik, bu nedenle kafadan ve kalpten büyür. Çekim, bizi yaşam boyunca yönlendiren bir güçtür. Bunu ne kadar bilinçli ve ustalıkla halledebileceğimize bağlı olarak ya bir ilişkiye heyecan ve enerji katar ya da partnerler arasında sürekli bir sorun oluşturur.

Bağlanma

1990’larda, çayır fareleriyle yapılan hayvan deneylerinde sinir bilimciler, oksitosin hormonunun çift bağını etkilediğini keşfettiler. Kandaki oksitosin konsantrasyonu ne kadar yüksek olursa, yakınlık ve bağlanma da o kadar yüksek olur.

Bu çalışmalar, hayvan deneylerinden elde edilen bulguların insanlara aktarılabileceğini gösteriyor. Yani sevilen kişiyi gördüğünde beyindeki limbik ödül sistemi harekete geçiyor. Sinir bilimciler ayrıca, bazı bölgelerin kapatıldığını da buldular. Örneğin, rasyonel kararlar için önemli olan prefrontal korteks! Uzmanlar bunun çok mantıklı olduğunu düşünüyor.

İlginizi Çekebilir: Bağlanma stilleri

Duygusal Bağ; İlişkilerin Tutkalı

Duygusal bağı tarif etmek zordur. Bir yandan ortak, konuşulmayan bir dili paylaşmak anlamına gelir. Öte yandan, partnerinizin ihtiyaçlarının, endişelerinin ve sorunlarının üstesinden gelmektir. Duygusal bir bağla ilişki içinde olan herkes, büyümek için destekleyici alana ve bırakacak güven alanına sahiptir.

İlginizi Çekebilir: https://www.tarotfali.net/tarot-ask-fali.html

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir