Deli Kart Nedir? Ne Anlama Gelir?

Deli kart, Büyük Arkana’daki ilk karttır, hayatın tüm yolculuklarındaki ilk adımı sembolize eder. Bunu akılda tutarak bu kartın, en fazla yeni bir başlangıca ve yepyeni bir maceraya ilk adımı atmaya atıfta bulunması şaşırtıcı değildir!

Deli kart, saflığı simgeler. Ancak, gerçekten neler yapabileceğini hafife almamanız gerekir. Bizim için hayatımızın yeni bir bölümünü sembolize eden, heyecan duyduğumuz ve yüzleşmeye hazır olduğumuz özgürleştirici ve motive edici bir karttır. Deli kart farklı pozisyonlarda karşımıza çıkabilir.

Dik Konumda Deli Kart

Dik konumda Deli kart, genel olarak olumlu bir duruma işarettir. Dik konumda Deli kart, yeni başlangıçlar, masumiyet, iç benlik, heves ve inanç anlamlarına gelir.

Dik konumda bu kart, heyecan verici bir maceraya başlamak üzere olduğunuzun bir işareti de olabilir. Aynı zamanda sizi, ilk adımı atmaya, endişeleri, şüpheleri bir kenara bırakmaya ve bilinmeyene doğru bir yola gitmeyi teşvik edebilir.

İlginizi Çekebilir: Yaşam yolunda numerolojinin önemi

Ters Konumda Deli Kart

Ters konumda Deli kart, genel olarak okuma yapan kişiye bir uyarı olarak gelir. Dik pozisyonda olsa bile bu kart, dikkatli olmanız ve gereksiz riskler almamanız için bir tür uyarı olabilir. Ters pozisyonda Deli kart, saflık, risk almak, dikkati başka yöne çekme, delilik ve pervasızlık anlamlarına da gelir.

Deli Kart Yayılımı

Bazı durumlarda Tarot, en iyi arkadaşımızla aynı şekilde hareket edebilir. Tarot, bize derin bir sevgi ve saygı besleyerek tavsiye ya da rehberlik eder. Bu tavsiye, her zaman duymak istediğimiz şey olmayabilir. Ancak o anda duymaya ihtiyacımız olan bir şeyin habercisi olacaktır. Deli kart, sorununuzu çözmenize veya mevcut zorluğunuzun üstesinden gelmenize yardımcı olmak için size bazı tavsiyeler sunabilir. Deli kartın size sunabileceği bazı tavsiyeler şunlardır:

 • Sizi ilk sıraya koyabilecek yeni bir başlangıcın zamanı gelmiş olabilir.
 • Bir durumun gerçekliğini görme konusundaki isteksizliğiniz (özellikle de finansla ilgili bir soruysa!) bir tıkanıklığa neden olabilir.
 • Neyi başarmak istediğinizi düşünün ve onun peşinden gidin. Sizi, yolunuzdan aşağı çekmeye çalışabilecek etkenleri kesinlikle görmezden gelin.
 • Şu anda sahip olduğunuz tutku ve coşkuyu asla kaybetmeyin. Bu duyguların olmanız gereken yere götürmesine izin verin.

Tarot ayrıca, bize yutması zor olabilecek sert dersler veya mevcut durumumuza hoş bir katkı sağlayabilir! Tarot’u bir ders olarak gördüğünüzde o dersin öğretilmesini isteyip istemediğinize veya onu görmezden gelip ne olursa olsun devam edip etmeyeceğinize karar vermek, tam manasıyla size bağlıdır. Tarot’un size sunduğu dersler, ilham verici bir eylem gerektirir ve bu durum, sadece size veya arzunuza bağlı olabilir. Deli kartın size sunabileceği bazı dersler şunlardır:

 • Gelişme ve planları olan sorumlu bir yetişkin olabilmek için sürekli çalışın.
 • İçinizdeki çocuğa ara sıra da olsa bakın.
 • İnancınızı koruyun.
 • Gerçeklik ve hayali ayırt etmeyi bilin.
 • Bitişler ve başlangıçlar hakkında bilgi sahibi olun. Özellikle de daha iyi bir şeyi üzerinize çekmek için bazı şeylerden vazgeçin.

Deli kart, yeni başlangıçların ve taze döngülerin anlamlarından dolayı bu çerçeveyle büyük oranda uyumludur. Bazı durumlarda bu kart, genellikle enerjinizi veya odağınızı yeniden yönlendirme ihtiyacını gösterebilir. Bir yönlendirici olarak Deli kart, aşağıdakilere duyulan ihtiyacı sembolize edebilir:

 • Daha uyumlu hissettiğiniz bir şeyin peşinden gitmek için artık size hizmet etmeyen bir şeyi bırakın.
 • Hayatınızdaki yeni alana veya önceliğe tam manasıyla odaklanın.
 • Başkalarının ne düşündüğüne odaklanmayı veya sizi yanlış yola yönlendirebilecek tavsiyelerini almayı bırakın.
 • Kontrolü bırakın ve mantıklı düşünmek yerine sezgilerinizin sizi yönlendirmesine izin verin.

Özetle bu kartın ortaya çıkaracak çok şeyi var. Büyük Arkana kartlarıyla, dış dünyamızdan ziyade ağırlıklı olarak iç enerjimize odaklanıyoruz. Deli kart, taze, canlı, masum ve yeni hisseden içsel bir enerjiyi simgeler. Kartı okurken bunu aklınızda tutun ve o deli enerjiyi topladığınızda ve onu yenilenmek için kullandığınızda aklınıza hangi mesajların geldiğini düşünün.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir