Dolunay Ritüeli (Etkili Tarot Ritüeli)

Hepimizin bildiği gibi ayın birçok farklı evresi vardır; her birinin kendi büyüsü ve anlamı vardır. En çok bilinenler yeni ay ve dolunaydır.

Dolunay ritüeli

Dolunay, tüm gücünü ve potansiyelini, biz ölümlülerin üzerine yayarak diğer evrelerden çok daha parlak bir hale gelir.  Birçok manevi kültürde güneş, dış dünyamızı, bizi mutlu eden, neşe veren dışsal olayları ve yaptığımız eylemleri temsil eder. Ancak ay, tamamen içeride olanlarla ilgilidir. Sezgilerimiz, duygularımız ve derin bilinçaltı düşüncelerimiz gibi yönleri ifade eder. Bunu akılda tutarak ayın en parlak ve en güçlü göründüğü zamanın içsel çalışma için en iyi zaman olduğu çok mantıklıdır. Dolunay ayrıca, şükran, kendini sevme ve tezahür ettirmek için harika bir zamandır. Çünkü kendi içimize bakmak, gerçekten kendi gücümüze ve enerjimize dokunmak için zaman ayırıyoruz.

Dolunay Ritüeliniz İçin Niyetlerinizi Belirleyin

Herhangi bir ritüelden önce ister dolunay ritüeli ister başka bir tür olsun, ondan ne elde etmeye çalıştığımız konusunda net bir fikre sahip olmamız önemlidir. Özellikle bilinçaltımıza derin bir giriş yapmaya hazırlanıyorsak çok geniş ve kafa karıştırıcı olabilir. Bu andan itibaren kendinizle neyi başarmak istediğinizi düşünün. Kendinize olan sevgiyi arttırmak mı istiyorsunuz? Hayatınıza şans mı yoksa aşk mı davet ediyorsunuz?

Dolunay ritüelinizden en iyi şekilde yararlanmak için bu zamanı kendinize ayırın. Bir başkasına yardım etmek için Tarot okumak veya meditasyon yapmak istiyorsanız bu son derece harika olacaktır. Ancak bu ayın bir günü yalnızca sizin içindir. Bundan dolayı bundan en iyi şekilde yararlanın.

Ön Ritüel: Temizlik

Ritüelinize nasıl hazırlandığınız, ritüelin kendisini yapmak kadar önemlidir. Ne kadar zamanınız ve özgürlüğünüz olduğuna bağlı olarak, başlamadan önce bir temizlik yapmayı deneyin. Bu, örneğin bir banyo veya duş gibi kendinizin temizliği veya hatta adaçayı ya da diğer uygun şifalı bitkiler ve tütsü kullanarak alanınızı dumanla temizleme bile olabilir. Temizlik için yapılacak bütün eylemleriniz, ritüelinize başlamadan önce uygulamanız için doğru kafa boşluğunu ve enerjiyi yaratmanıza yardımcı olur. Dolunay ritüelleri, ay net bir şekilde görebileceğiniz akşamları yapılır. Bu nedenle akşamdan önce yaşadığınız bütün enerjilerden kurtulmanız gerekir.

Dolunay Ritüeli: Aletleri Kullanmak ve İçe Dönmek

Kullanmayı seçtiğiniz araçlar bir dizi faktöre bağlıdır. Bunun için kendinize şunları sorabilirsiniz:

  • Ne kadar zamanım var?
  • Ne elde etmeye çalışıyorum?
  • Kendimi en rahat hissettiğim araçlar neler?
  • Kullanabileceğim alan nerede?

Yeni başlayanlar için en yaygın araçlar, kristaller, mumlar ve tütsülerdir. Bunlar ritüel araçların kutsal üçlüsüdür ve genellikle tüm ritüel uygulamaların temelini oluşturur.  Yanan araçların bir seçenek olmadığı bir yerde yaşıyorsanız mum ve tütsüye ulaşmanız biraz zor olabilir. Bundan dolayı bunun yerine kristalleri ve bazı bitkisel yağları kullanmayı tercih edebilirsiniz. Kullanmakta rahat olmadığınız araçları kesinlikle kullanmayın. Farklı araçları denemek ve öğrenmek için zaman ayırın. Dolunay ritüeliniz sırasında tam manasıyla rahat ve kendinizden emin olmak zorundasınız.

Yeni başlayan biri olarak ritüelinize bir meditasyonla başlamanız önerilir. Her zaman başka bir şey yapmadan önce yaklaşık 15-20 dakika boyunca ritüel niyetleriniz üzerine meditasyon yapmayı tercih edin. Bazılarınız için bu başlı başına tüm dolunay ritüeliniz bile olabilir. Eğer işleri biraz daha ileri götürmek istiyorsanız, meditasyonunuzu aşağıdakilerle takip edebilirsiniz:

  • Tarot okuma
  • Günlük tutma
  • Olumlama yapma

Ritüel Sonrası: Enerjiyi Yanınızda Taşımak

Dolunay ritüelinizi tamamladıktan sonra mümkün olduğunca az şey yapmaya çalışın. Bu inanılmaz sakin enerjinizi, mümkün olduğunca uzun süre yanınızda taşımalısınız. Akşamları yapılan bu ritüel ile işiniz bittiğinde her zaman doğrudan yatağa girin. Böylece hem rahat bir gece uykusu çekersiniz hem de tüm o güzel dolunay titreşimlerini içinize çekebilirsiniz. Ritüelinizde kristalleri kullandıysanız onları yastığınızın altına veya yanına koyabilirsiniz. Bu kristaller, kendiniz için belirlediğiniz niyeti sürekli olarak size hatırlatır.

Dolunay Ritüelinin Faydaları

Ay evrelerinin gücüne inansanız da inanmasanız da dolunay ritüelinden yararlanmamanız mümkün değil. İçe çekilmek, kendinize biraz özen ve dikkat göstermek için harcadığınız bu zaman, sizin için çok verimli bir zaman olacak. Ayrıca bu ay evresi, belirli günlerde ortaya çıkar. Bu nedenle aşamaları takip etmek, tutarlı bir kişisel bakım programı oluşturmanızı sağlamanın da harika bir yolu olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Bilinen en etkili tarot ritüelleri

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir