Ermiş Kartı Nedir? Ne Anlama Gelir?

Ermiş kartı, genel olarak ruh arayışı, kendini yansıtma ve ruhsal aydınlanma dönemine girdiğinizi gösterir. Kendinizi tam manasıyla anlamak, ruhsal benliğinizi gerçek anlamda keşfetmek, varlığınızı, yaşamdaki değerlerinizi ve yönünüzü düşünmek amacıyla kendinizi günlük eziyetten uzaklaştırmak için zamana ihtiyacınız olduğunu hatırlatır. Ermiş kartı, zor bir durumdan kurtulmak için kendinizi izole etmeyi veya kendi içine çekilmeyi de gösterebilir. Bu kart, insanlarla normalde olduğu kadar fazla etkileşimde bulunmak istemediğiniz anti-sosyal bir aşamadan geçiyor olabileceğinizi önerebilir. Bu bilge kart, olgundur, bilgilidir ve bir danışman veya psikiyatrist görevi bile görebilir. Ermiş kartı farklı pozisyonlarda karşımıza çıkabilir:

Dik Konumda Ermiş Kart

Dik konumda Ermiş kart, bir iç gözlem kartıdır. Kart, kendimize sadece bir şeyler hakkında düşünerek zaman ve enerji harcama izni verir. Bu şekilde sadece hayatımızı yaşayarak asla elde edemeyeceğimiz bilgeliğin kilidini açabiliriz. Dik konumdaki Ermiş kart, içsel bir rehberlik, tamamen izole olma, kendini yeniden keşfetme ve tanıyabilme anlamları da taşır.

Ters Konumda Ermiş Kart

Ters konumda Ermiş kart, kaybolma, kafa karışıklığı, kim olduğumuz ve kişisel temel değerlerimizle temastan kopma hissini sembolize edebilir. Yolumuzu kaybettik, bunun neden olabileceğini ve geri dönüş yolumuzu nasıl bulabileceğimizi gerçekten anlamak için bir adım geri atmamız gerektiğini anlatır. Ermiş kart, çok aktif bir karttır. Bu nedenle istenen sonuçları elde etmek için hemen faaliyet geçmeniz gerekir. Ters konumda Ermiş kart, yalnızlık, izolasyon, dışlanma, reddetme ve yabancı his gibi birçok anlama gelebilir.

Tüm bu anlamlar, olumsuz gibi görünse de aslında onlara nasıl baktığınıza bağlıdır. Bunlardan herhangi birini hissediyorsanız ve karşınıza Ermiş kart gelmişse bu duyguları değerlendirmek ve gerçekten gerçek olup olmadıklarını görmek için mevcut zihinsel durumumuzu yoklamanız gerekir. Aksi durumda bu, iç düşüncenizi bir tezahürü olabilir. Örneğin, kendinizi bir yabancı gibi hissediyorsanız, endişelenmeyin! Etrafınızdakiler, sizi bir yabancı gibi hissettiriyorsa belki de sorun onlardadır. Mevcut durumunuzun tüm açılarını görmeye çalışın ve bu duyguları gerçekten değerlendirmek için bu kartı kullanın. Kartı yorumladıktan sonra bu sorunların nereden geldiklerini ve nereye götürebileceklerini keşfedin.

Ermiş Kart Yayılımı

Yukarıda bahsedildiği gibi Ermiş kart, çok aktif bir karttır. Sizin tarafınızdan çok fazla katılım gerektirir. Kişisel ve ruhsal gelişiminiz tamamen size bağlıdır. Yol boyunca öğretmenler ve rehberler bulsanız bile yolculuğunuz yalnızca size aittir ve onunla ne kadar derine ineceğiniz yalnızca sizin yapabileceğiniz bir seçimdir.

Ermiş karttan tavsiye almak için kartı, bir filozof veya ilahi bilgeliği temsil eden başka bir figür olarak düşünmelisiniz. Bu kartın sunduğu tavsiyeler, başkalarından daha fazla etki veya rehberlik almadan daha derin düşünmenizi sağlamak için tasarlanmıştır. Bu şekilde, düşünceleriniz %100 size ait olacaktır. Ermiş kart sizlere şu tavsiyelerde bulunabilir:

  • Kendi inanç ve değerlerinizin başkaları tarafından yönetilmesine izin vermeyin. Kendi zihninizi bilin ve ona güvenin.
  • Yalnız kalmak veya izole olmak zorunda değilsiniz. Yalnızlık, değiştirme ve dönüştürme gücüne sahip olduğunuz bir zihin durumudur.
  • Bir yere ait olmadığınızı düşünüyorsanız neden böyle hissettiğinize bir bakın. Başkaları aktif olarak size böyle mi hissettiriyor yoksa bir korunma biçimi olarak bilinçaltında kendiniz için yarattığınız bir yorum mu?

Ermiş kartın bize öğrettiği en büyük ders, bir birey olarak büyümek için kendi zihnimize tamamen odaklanmak ve kendi düşüncelerimize güvenmektir. Ermiş kartın size sunabileceği bazı dersler şunlardır:

  • Hayattaki daha büyük olaylar hakkında düşünmek için nasıl alan yaratacağınızı ve bu bilgeliği, günlük hayatınızda nasıl kullanabileceğinizi öğrenmelisiniz.
  • Gerçekte kim olduğunuzu bulmalısınız.
  • Kendiniz düşünün ve entelektüel gücünüzü asla başkalarına teslim etmeyin.

Ermiş kart, daha önce dış dünyamızda arama yaparken yanıtların aslında içimizde olduğunu gösterdiği için büyük bir yeniden yönlendirme olabilir. Cevapları her zaman dış dünyamızda arıyoruz. Çünkü anlaşılması daha kolay. Ancak aslında iç dünya, cevaplar için tek ve en önemli kutu olabilir. Bundan dolayı ilerlemenin bir yolunu bulmak için bazı büyük içsel çalışmalar yapmak için biraz zaman ayırmalısınız. Sorunun, eylemleriniz veya başkalarının eylemlerinden ziyade zihninizde başladığını düşünün. Başkalarından etkilenmek yerine kendi ışığınız, kişisel temel değerleriniz ve inançlarınız tarafından yönlendirilmeye çalışın. Bilgeliğinizi geliştirmek, hayatınız için bir dönüm noktası olabilir. Bu kart, hayatınızda yepyeni bir bölüm için güzel bir katalizör olabilir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir