“Her Şey Bitti” Diyen Eski Sevgili Neden Sürekli Mesaj Atar

Eski sevgili neden mesaj atar konusu neredeyse günümüz de artık mizah konusu haline gelmiştir. Bunun en büyük nedeni de ayrılık sonrası sevgililerden gelen mesajların diğer insanlarla paylaşılıyor olması ve gelen mesajların oldukça yaratıcı olmasıdır. Şimdi eski sevgilinin mesaj atması için nedenleri birlikte inceleyelim.

İlişkilerin sonsuza kadar sürmesi neredeyse hayal diyebileceğimiz bir durumdur. Her ne kadar sonsuza kadar sürmesini istesek de her başlangıcın bir sonu olduğu gibi birçok ilişkinin de ayrılığı kaçınılmazdır.

Başlangıçta her ne kadar heyecan duysak ve kendimizi mutlu hissediyor olsak da sonrasında belirli problemler baş göstermeye başlar ve bunun neticesinde ayrılıklar kaçınılmaz olabilir. Bu durum genelde yeni çiftlerin başına gelir. Bunun en büyük nedeni de bir birlerini tam olarak tanımadan bir ilişkiye başlamalarıdır. Bunun için hazırladığımız örnek başlıkları inceleyebilirsiniz. Sizin için bir yol veya klavuz olacağına inandığımız bir birinden farklı örnekler yer almaktadır.

 

İlginizi Çekebilir: İlişki açılımı

1. Suçluluk duygusu

Suçluluk duygusu içerisinde olan eski bir sevgili kesinlikle mesaj atar ya da sizi aramak ister. Bunun en büyük nedeni ya aldatarak ayrılmıştır ya da sizin hiç hoşlanmadığını kişi ya da kişiler ile görüşmüştür. Bunun sonucun da yaşanan bir ayrılık her zaman yarım kalmış birşeylerin ortaya çıkmasını sağlar. Bu nedenle genellikle bu kişi size mesaj atarak birşeyleri bastırmaya çalışabilir.

2. Yalnızlık hissi

Bir ilişki sonrası kişi kendini yalnız hissedebilir. Bunun en temel nedeni de birlikte geçirilmiş onca zaman sonrası yapılanlar karşısın da kendisini yalnız hisseder. Biz buna bir nevi alışkanlık da diyebiliriz. Bugün bir arkadaşınızla yapmış olduğunu en basit bir aktivite bile yıllar sonra aklınıza gelebilirken sevgili ile yapılan bir aktivitenin hemen unutulması beklenemez. Bu durum da kendinizi yalnız hissettiğiniz de ayrıldığınız sevgilinize mesaj atma isteği doğar.

3. Umduğunu bulamayıp sıkıldığı için

Yaptığı işten ya da bulunduğu durumdan sıkılmış olacak ki size mesaj atma isteği doğar. Bu durum da kişiler aslında anlık tepkimeler ışığın da mesaj ya da aramak ister. Bu da aslında kişinin sizi istemesinden ziyade sıkıntıdan atılan bir mesaj olduğunun işaretleri ise şöyle:
-Çabasız mesajlar gelir.
-Mesajların devamlılığı yoktur.
-Hep kendinden bahseder, bencil davranır.
-Yalnızca etrafında kimse olmadığı zamanlarda yazar.

4. Gösteriş için

Bazı kişiler ayrılık sonrası iyi olduklarını kanıtlamak isterler. “Sensiz de hayatım gayet güzel” demek ve detayları anlatabilmek için arkadaşça bir mesaj atabilirler. Onlara bu kozu verip vermemek size kalmış elbette. Bunun için aslında eski sevgiliyi unutmanın yolları başlığını da inceleyebilirsiniz.

5. Hayatınızda yeni biri olduğunu düşündükleri için

Eğer hayatınızda biri varsa ya da dışarıdan öyle görünüyorsa bunu merak edip doğruyu öğrenmek için mesaj atabilirler. “Hayat nasıl gidiyor?” konuşması bir anda “Hayatında biri var mı?” sorusu etrafında dönmeye başlar.

6. Sadece içinden geldiği için

Eğer ayrılan ikili ilişkileri sırasında çok güzel anlar paylaşmışsa, ayrılan taraf bu güzel anları hatırlatan bir şey gördüğünde bunu paylaşmak isteyebilir. Bu mesajlar çoğu zaman çıkarsız ve hesapsız olur. Eski günleri yad etmek amacıyla atılır. Elbette içte buruk bir sızı bırakır… Ancak sonrasında kendileri hakkında konuşmaya başlayıp alakasız konulara atlıyorlarsa bilin ki amaçları başkadır. Sadece bu güzel anıları hedeflerine ulaşmak için kullanıyor olabilirler.

7. Kış geldiği için

Evet, saçma bir sebep gibi görünebilir ama araştırmalara göre birçok kişi kışın sarılacak, şevkat gösterecek birilerini ararlar. Onları sevecek, ilgi gösterecek ve hasta olduklarında ona bakacak birini isterler. Eğer hayatlarında yeni biri yoksa eski sevgililerine dönmek için bir mesaj atmak gayet cazip bir seçenek oluverir. Aman siz siz olun bu tür mesajlara kanmayın.

8. Geri kazanmak için

Eğer eski sevgiliniz size deliler gibi iltifat ediyor ve sürekli buluşmak istiyorsa bilin ki size geri dönmek istiyordur. Sizi geri kazanmaya çalışırlar ve hoşunuza gideceğini düşündükleri her yöntemi denerler. Bu noktada ayrılık sebebi, ilişkinin gidişatı ve ayrılmadan önceki davranışlar çok önemlidir. Riskli bir mesaj türüdür, hemen kanılmamalıdır…

9. Hala seviyorsa…

Bazı ilişkiler sevgi devam etse de bitmek zorunda kalır. Bu şekilde biten ilişkilerde ikilinin kopması oldukça zordur. Bu tür bir mesaj olduğunu anlayabilmeniz için bazı işaretler vardır:
– Rastgele hatta bazen saçma sebeplerle yazarlar
– Gününüzün nasıl geçtiğini sorarlar
– Küçük ve kısa konuşmalar olur.
Tüm bunlar eski sevgilinizin sizden kopamadığını gösterir.

10. Rahatsız etmek için

Onları ayrılığa iten sebeplerin sorumlusu olarak sizi görüyorlarsa hırslarını alamayıp sizi rahatsız etmek için mesaj atabilirler. Bu genellikle oldukça sinir bozucu olur. Siz cevap vermedikçe daha ileri gidebilirler. Bazen tacize varan durumlar yaşanabilir. Aslında eksi sevgiliden gelen mesajların en tehlikelisidir. Oldukça dikkatli ve tedbirli olmak gerekir.

11. Güvendikleri için

Her ne kadar ayrılmış olsanız da size olan güveni devam ediyor olabilir. Bu nedenle sizinle paylaşmak istediği bir durum ya da yaşamış olduğu birşeyler vardır. Onunla konuşmak ya da ona cevap vermek size kalmış birşeydir.

12. Ne olur ne olmaz mantığı

Bazılarımız alıştığı bu ilişki karmaşasını artık sürekli olarak yaşamak ister ve size bu nedenle mesaj atabilir. Bunun en temel nedeni de alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçemiyor olmasıdır.

 

İlginizi Çekebilir: https://www.tarotfali.net/blog/eski-sevgiliyi-geri-dondurme/

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir