İlişkiyi Kurtarma Yolları (Çok Etkili)

İlişkiyi kurtarma yolları ile çatırdayan birçok ilişki, rahatlıkla toparlanabilir. Her ilişkide hem küçük hem de büyük sorunlar er ya da geç ortaya çıkabilir. Bu durum, tamamen normaldir ve bir çift için utanılacak bir şey değildir. Sonuç olarak çiftler, bazen çatışabilecek farklı kişiliklere sahip iki kişiden oluşur.

Krizde olan çiftlerin, bir şeyi anlamaları önemlidir: Mutlu bir ilişkiye sahip olma sanatı, tartışmalardan kaçınmak ve ilişki sorunlarını bastırmakla ilgili değildir. Bunun yerine hüner, birlikte çözebilmek için krizin kökenini anlamaktır. Bir krizde birbirine yardımcı olan ve böylece ilişkiyi kurtaran bir çiftin, bu krizden daha güçlü çıkması çok muhtemeldir.

İlişkiler Neden Zamanla Bozulur?

Birçok ilişkinin ilk aşaması, gül renkli camlarla karakterize edilir. Aşk, duygu ve sevgi, ilişkinin bu bölümüne hakimdir. Bu aşama ne kadar güzel olursa olsun ilişkinin geleceği için büyük tehlikeler de barındırır. Çünkü birçok çift, işlerin aynı şekilde devam etmesini bekler.

Elbette, bu kadar yüksek beklentiler, aynı derecede yüksek bir düşüşe neden olabilir. Gerçek aşk bile diğer kişinin yardımı olmadan bu beklentileri karşılayamaz. Gündelik hayat yavaş yavaş yerine oturunca çiftler, ilişkinin sadece midedeki pembe bulutlardan ve kelebeklerden ibaret olmadığını, aynı zamanda çalışmak demek olduğunu kabul etmek zorunda kalır.

İlişkiyi Kurtaracak Çok Önemli İpuçları!

İlişkinizde bir kriz olduğunu fark ettiyseniz, şimdi ne yapacaksınız? Kesinlikle yapmamanız gereken şey, kendinizi suçlamaktır. Çünkü bırakın ilişkinizi, birbirinizi suçlamak size, partnerinize bile yardımcı olmaz. Eşinizi kaybetmeyi istemiyor ve ilişkiyi kurtarmayı gerçekten istiyorsanız işte sizlere ilişkiyi kurtarma yolları:

Kendinizi olduğu gibi kabul edin

Kendinizi olduğunuz gibi kabul etmezseniz bir ilişkide uzun süre mutlu olamazsınız. Kendinize ve davranış kalıplarınıza sık sık kızıyorsanız bunu partnerinize aktarırsınız. Bunun yerine, davranışınız hakkında neleri değiştirebileceğinizi ve bu konuda nasıl ilerlemek istediğinizi düşünün.  Değiştiremeyeceğiniz tuhaflıklarınızı ise kabul edin. Sonuçta kimse mükemmel değil!

İletişimi teşvik edin

İletişim eksikliği, ilişkinizde işlerin iyi gitmediğini gösterir. Partnerinizle bunun hakkında konuşun! Ayrıca, onun görüşlerini de isteyin. Bu şekilde yanlış anlaşılmaları ortaya çıkarabilir, kendiniz ve ilişkiniz üzerinde çalışabilirsiniz.

Ortak ritüelleri koruyun

Ortak ritüellerle çiftler, birbirlerine güvenli bir ortam sağlar. Örneğin, birlikte geçirdiğiniz zamandan bilinçli olarak keyif aldığınız ve kendiniz için bir şeyler yapabileceğiniz bir akşam ayarlayın. Bu, iyi bir yemek, egzersiz veya şöminenin önünde iyi bir şeyler içmek olabilir. Günlük yaşamda, sevginizi düzenli olarak bilinçli bir şefkatle göstermeyi unutmayın.

Bazen ara vermeyi deneyin

Birlikte vakit geçirmek, ritüeller geliştirmek ve birbirinizle açık konuşmak ne kadar önemliyse, bazı durumlarda biraz ara vermek de önemlidir. Siz hala sadece ortak ihtiyaçları olmayan iki insansınız!

Her gün her an beraber olursanız sonunda birbirinizi ezersiniz. Bu yüzden kendinize biraz ara verin. Hobilerin peşinden gidin, arkadaşlarınızla buluşun, kendinizi iyi hissettirecek şeyler yapın.

Birlikte anlarınızı hatırlayın

Bir krizden geçen çiftler, bazen onları birleştiren bir anı unuturlar. Deneyimlerinizi ve hikayenizi birlikte anımsayın. Fotoğraf albümlerinizi gözden geçirin ve şimdiye kadar paylaşabildiğiniz güzel anların farkına varın. Bundan güç ve umut alabilirsiniz.

Ayrıca, birlikte yaşadığınız zor zamanları, ilişkide başarılı bir şekilde ustalaştığınız ve sizi birbirinize daha da yakınlaştıran önceki krizleri düşünün.

Bir tartışmanın gerçekten buna değip değmeyeceğini kendinize önceden sorun

Bir tartışmaya girmeden ya da bir tartışma başlatmadan önce kendinize gerçekten buna değip değmediğini sorun!

Uzlaşmaya istekli olun

Hiçbir ilişkide çiftler, her zaman aynı fikirde olmazlar. Sonuçta bir çift, kendi karakter özelliklerine, ihtiyaçlarına ve fikirlerine sahip iki bireydir. Bu nedenle, bir çatışma durumunda kendi fikrinize inatla bağlı kalmamak, en azından biraz uzlaşmaya istekli olmanız çok önemlidir.

Unutmayın, istekli olursanız her zaman orta yol bulabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir: https://www.tarotfali.net/blog/ayrilik-acisiyla-bas-etme/

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir