İşinizde Rehberlik İçin Tarot Kullanımı

Tarot kartlarını düşündüğümüzde genel olarak bir tür mistik kadının, bir kristal kürenin önünde oturduğunu, geleceğinizin sırlarını açığa çıkarmaya hazır olduğunu hayal ederiz. Ancak Tarot, kesin olarak bu değil! Birçok Tarot okuyucusu, Tarot ile daha çok koç pozisyonu almayı tercih ediyor. Size gelecek ile ilgili kehanetlerde bulunmak yerine, geçmişinizi, bugününüzü, geleceğinizi daha iyi yansıtmak ve değerlendirmek için Tarot’u bir rehber olarak kullanabilirsiniz. Bu teknik, Tarot kartı olan herkes tarafından kolaylıkla tercih edilebilir. Medyum olmanıza, öngörü sahibi olmanıza, Tarot uzmanı veya profesyonel bir okuyucu olmanıza gerek yok. Tarot kartlarını kullanmak, kendinizi kontrol etmenin, ilerlemenizi engelleyen olayları tanımlamanın ve eylemlerinizin sonuçlarını gerçekçi bir şekilde değerlendirmenin harika bir yoludur.  İşletme sahipleri için özellikle de yalnız veya evden çalışanlar için Tarot, bir sırdaş, destekçi, doğrulama kaynağı ve açıkça dürüst bir iş ortağı olabilir. İşte sizlere, işinizi yönlendirmek ve büyütmek gibi işinizde rehberlik için Tarot kullanmanın birkaç yolu!

Zor Kararlar Vermek

Bir işletme sahibi olarak zor kararlar vermek, oldukça zor oluyor. Bazen yapılacak doğru şeyi bilmek, son derece meşakkatli olabiliyor. Duygu ile mantık arasında kalabiliyoruz. İşte Tarot kartlarını kullanarak, bir şey hakkında gerçekten nasıl hissettiğinizi daha iyi anlayabilirsiniz. Bilinçaltı düşüncelerinizin size geri yansıdığını görebilir ve olayları çok daha verimli bir şekilde perspektife koyabilirsiniz. Yeni bir bakış açısı kazanmak, nihai bir karara varmanıza ve sonuçları daha iyi tartmanıza yardımcı olmak için ihtiyacınız olan şey gerçekten Tarot olabilir.

Yeni Kararlar Vermek

Zaman içerisinde işletmelerimizin büyümesini ve gelişmesini istiyoruz. Ancak bu, özellikle yeni bir şey deneme cesaretine sahip olmak söz konusu olduğunda son derece zor olabilir. Yeni kararlar vermek için birkaç farklı fikriniz varsa her birinin sonuçlarını karşılaştırmak için Tarot’a başvurabilirsiniz. Tarot ayrıca, kendi becerilerinizi ve deneyiminizi yansıtmak için de kullanılabilir. Bu da işinizi büyütmek için daha fazla fikir ve plan oluşturmanıza yardımcı olur. Bir Tarot okumasında karşınıza çıkan kartlar, sadece öneriler ve potansiyel sonuçlardır. Hiçbir şey, kesin değildir. Yeni bir karar vermek için Tarot kullanırken ve nihai kararları vermeden önce tüm seçeneklerinizi tartarak hareket etmelisiniz.

Yaratıcı Fikirler

Bir süredir acele ediyorsanız veya işler istediğinizden biraz daha uzun sürüyorsa projeleriniz için motivasyonunuzu ve tutkunuzu kaybedebilirsiniz. Ancak Tarot kullanmak, olaylara daha yaratıcı ve iyimser bir bakış kazanmamıza yardımcı olabilir. Tarot kartlarını kullanarak, işimizde başardığımız ve elde ettiğimiz her şeyi gerçekten takdir etmemizi sağlayan okumalar oluşturabiliriz. Neden karamsar bir hale geldiğimizi veya motivasyonumuzu kaybettiğimizi gerçekten anlamak için mevcut duygu ve düşüncelerimizi daha iyi değerlendirebiliriz. Kartları, işimize neden başladığımızı ve ilerlemeye devam edersek ne gibi heyecan verici şeylerin olabileceğini bize hatırlatmak için de kullanabiliriz. İş meseleleri yüzünden gerçekten moraliniz bozuksa, basit bir Tarot okuması, bağlantı kurmak için çok fazla olasılık olduğunu görmenize yardımcı olacaktır. Böylece kendinizi yeniden canlanmış bulacak ve tekrar motivasyonu en üst düzeyde göreceksiniz.

Günlük Görev Listeleri

Tarot kartlarını kullanmanın en sevilen yolu, günlük görev listesi oluşturmamıza yardımcı olmasıdır. Örneğin, basit bir üç kart yayılımı tercih ederek gün boyunca nelere odaklanmanız gerektiğine, nelere dikkat etmeniz gerektiğine ve nelerin, size engel olabileceğine karar verebilirsiniz. Yapmanız gereken iş hakkında her zaman bir fikriniz olacaktır. Ancak güne başlamadan önce sabahları bir okuma yapmak, önceliklerinizi belirlemenize yardımcı olabilir.

Hedefler

Hiç kendinize herhangi bir şey için hedefler koyar mısınız? Hedef koymak, başarı şansınızı büyük oranda arttırır.  İşte Tarot kartlarını kullanmak, ne kadar ilerlediğinizi ve bir sonraki hedef grubunuza ulaşmak için nasıl ilerleyebileceğinizi tekrar düşünmenize büyük oranda yardımcı olacaktır. Kartlar, olaylara kuş bakışı bakmamıza da yardımcı olur.

Gelecek İçin Planlar

Farklı kararların gelecekteki sonuçlarını tahmin etmeye yardımcı olması için Tarot kartlarını kullanabilirsiniz. Örneğin, 3-4 farklı senaryo ortaya koyabilir ve hangisinin ilerlemek için en iyi yol olduğunu düşünebilirsiniz. Tarot, bu senaryoda da sizin için destekleyici bir figür haline gelebilir ve başarıya ulaşmanıza yardımcı olabilir. Özetle söz konusu bütün sıkıntılar için kartların sizi rahatlatmasına izin verin.

İlginizi Çekebilir: Tarot kariyer planlaması

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir