Kader Çarkı Kartı Nedir? Ne Anlama Gelir?

Kader Çarkı kartı, aslında yaşam çarkıdır. Her ne olursa olsun bu çark, dönmeye, bizlere hayat dersleri vermeye devam edecek ve bizi, sürekli ayakta tutacaktır. Bundan sonra ne olacağını asla tam olarak bilemeyiz. Kader Çarkı kartı karşımıza çıktığında çarkı bırakmaya ve evrenin bizi olmak istediğimiz yere götürmesine izin vermeliyiz.

Kader Çarkı kartını, her zaman evrenimizdeki bir şeylerin döngüler halinde çalıştığını hatırlatan çok önemli bir kart olarak görmek gerekir. Her şeyin başı, ortası ve sonu vardır. Hiçbir şey sonsuza kadar yoktur ve bir olayın sonu geldiğinde yine kendimizi her zaman bir döngünün başlangıcında bulacağız.

Çark dönerken dengemizi korumak için merkezimizi bulmamız gerekiyor. Kendimizi, etrafımızda olup bitenlerle yeniden değerlendirmeli ve olumlu havanın bize dönmesine izin vermeliyiz. Kader Çarkı kartı, farklı pozisyonlarda karşımıza gelebilir. Şimdi bu kartın pozisyonlarını inceleyelim:

Dik Pozisyonda Kader Çarkı Kartı

Dik pozisyonda Kader Çarkı kartı, şans anlamına gelir. Bu, bize yaşamın mutlaka devam edeceğini, şu anda her ne yaşıyorsanız geçip gideceğini ve farklı bir kart yolculuğunda başka bir adımın devreye gireceğini nazikçe hatırlatıyor. Kader Çarkı kartının dik konumda gelmesi şans ile beraber talih, döngüler ve kader anlamı da taşır.

Tarot okumanızda bu kartı göründüğünüzde hatırlamanız gereken en önemli husus, kaderinizin, evrenin ellerinde olduğudur. İşleri yoluna koymak için fiziksel gücünüzün yettiği her şeyi yapmalı ve evrenin sihrini yapmasına izin vermeniz gerekir.

Ters Pozisyonda Kader Çarkı Kartı

Ters pozisyonda Kader Çarkı kartının gelmesi, gelecek olan kötü şeylerin bir işareti değildir. Aslında daha çok çarkın olması gerektiği gibi dönmesini engellemeye çalışan kendi kusurlarımızın bir sembolüdür. İşler kontrolümüz dışında olduğunda panikleyebilir ve bunun sonucunda hata yapabiliriz. Bu kart, bu davranışı veya zihniyeti bize geri yansıtır. Kader Çarkı kartı ters pozisyonda değişime direnmek, kötü şans, sertlik ve kontrolsüzlük anlamlarına gelir.

Kader Çarkı ile Ölüm kartları arasında her ikisi de değişime karşı tutumumuzu sembolize etmesi bakımından pek çok benzerlik vardır. Kader Çarkı kartı biraz farklıdır. Çünkü bizi yeniden yönlendirmeye veya düşünmeye zorlayan bir değişiklikten ziyade, bir döngünün sabit akışıyla gelen değişiklikleri ifade eder.

Kader Çarkı Kartı Yayılımı

Kader Çarkı kartı, sık bir şekilde içine düştüğümüz bir döngünün sona ermek üzere olabileceğini veya sonuç üzerinde çok az kontrole sahip olduğumuz bir durumda kendimizi bulmak üzere olduğumuzu ima eder. Bu kartın 10. Büyük Arkana kartı olması nedeniyle bir tamamlayıcı enerjiye sahiptir. Kendimize ve herhangi bir duruma nasıl yaklaştığımıza odaklanmaktan başka bir şey yapmamız gerekmiyor. Evrene olan inancımızı ortaya koymamız gerekir.

Kader Çarkı Kartı Hangi Tavsiyeleri Verir?

Kader Çarkı kartı hakkında çok akıllıca bir şey var; her zaman bu kart, bize en iyi tavsiyeyi verir! Nerede çok takıldığınızı değerlendirin ve kontrolü ele almak için adımlar atın. Ne yaparsanız yapın hayat ilerlemeye devam edecek, onunla yürüyüp yürümemek ise size kalmıştır. Evreni arkanıza alın ve güzel günlere geleceğine inanın!

Kader Çarkı kartı, hayat ve dünya hakkında da dersler verir. Kader Çarkı kartının size verebileceği bazı dersler vardır:

  • Hayatınızda ne kadar etkiye sahip olduğunuzu ve bu etkiyi nerede bulunabileceğinizi öğretir.
  • Hayatın bizim kontrolümüzde olmadığını ve sadece akışına bırakmamız gerektiğini kabul ettirir.
  • Hayatımız boyunca birden fazla döngüden geçebileceğimizi ve bunlarla birlikte gelen değişimin büyüme için bir fırsat olduğunu anlatır.
  • Özellikle doğduğumuz zamanki kişi olmadığımız ve öldüğümüzde de aynı kişi olmayacağımız bilgisini verir.

Tüm bunlarla beraber Kader Çarkı kartının size sunacağı bazı yönlendirmeler de vardır:

  • Rahatlamanın bir yolunu bulun, kontrolü bırakın ve işlerin, olağan bir şekilde yürümesine izin verin.
  • Kötü bir durumdan en iyi şekilde yararlanın, sizi yoldan çıkarmasına izin vermek yerine, sizi ileriye götürmesi için ondan bir şeyler öğrenin. Kısacası krizi, fırsata çevirin.
  • İyi hisler taşırsanız en iyi ödülleri alacağınızı unutmayın.
  • Özetle Kader Çarkı kartı, bize dünyanın gerçekte nasıl olduğunu görme şansı veren bir karttır. Bize gerçeği hatırlatan bir karttır. Ancak bizi, paniğe karşı uyarır ve olaylar karşısında daha da şiddetle bir şekilde sarsılmamak için nazik bir şekilde uyarır.

İlginizi Çekebilir: Adalet Kartı

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir