Kart Oyunları İle Deşarj Olabilirsiniz

Kart oyunları konusun da eminim ki hepinizin aklında farklı sorular vardır. Geçmişten günümüze insanlığın keşfetmiş olduğu belki de binlerce Kağıt Oyunları vardır. Biraz araştırma yaparak bunlar hakkında bilgi vermek ve nasıl zaman geçirebileceğiniz konusun da yazmak istiyorum. Geçmişin popüler kartlarından biri olan İskambil ile başlamış olan bu serüven Tarot kartları ile de serüvenine devam etmiştir. Temelinde her ne kadar aynı mantık yatıyor olsa da bu kartların bizlere her zaman anlatmak istediği birşeyler olmuştur. Ayrıca bu yazımız da Uno kart oyunu hakkında da bilgiler vermek istiyorum. Bilmeyenlerimiz için söylemeliyim ki çocuklarınız ve ailenizle eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız bunu kesinlikle tercih etmelisiniz.

Stresli Geçen Bir Günü Nasıl Dindirebilirim?

Bu soruyu sorduğunuza göre yoğun bir iş günü geçirmiş olmalısınız. Bunun için hiç bilmediğiniz bir kart destesi ile zaman geçirmek sizin için zor olabilir. Bunun için Nasıl Bakılır ile ilgili makalemizi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu konuda sık sorulan tüm sorulara net cevaplar verilmiştir. Benim için önemli olan ailemle iyi bir zaman geçirmek ve onlarla birlikte mutlu olmak diyorsanız bu konuyu kesinlikle ele almanız gerekiyor.

Stresi Azaltmak İçin Kart Oyunu

Listemize başlamadan önce her ne kadar kısıtlı zaman dilimine sahip olsanız da güzel bir hafta sonunu evde geçirmeniz gerekiyorsa bunu çok iyi bir enerjiye çevirebilirsiniz. Evet bu anlamda bir beceri gerekiyor olsa da öğrenmek hiç de zor değildir. Eşinizle birlikte okuyacağınız ya da yapacağınız bir aktiviteniz olmadığını düşünebilirsiniz ama ona ayak uydurduğunuz da ya da onun sizinle birlikte oynamaya ikna olduğunuz da çok güzel bir gün sizi bekliyor demektir. Bunun sonucunda inanın düşünme gücü de artacaktır.

Bazı kişiler kariyerleri ve iş hayatları gereği ailesi ile birlikte neredeyse hiç zaman geçiremediğinden şikayetçi. Ve en kötüsü de bu durum ileride hem ebeveynler için hem de çocuklar için psikolojik rahatsızlıklar gösterebilir. Bazı dönemler kendi halimiz de olduğumuz da bile yapacak bir işimiz olmadığında bu yönteme başvurduğumuz görülür. Bunu daha sık ve aile ilişkileri içerisinde yapmamız bizim mutlu olmamızı da sağlar.

Uno Kart Oyunu Nasıl Oynanır?

Uno kart oyunu son zamanların çocuklar ve aileler için en iyi zaman geçirme ve eğlence aracı olarak görülür. Bunun için belirli kaynaklara bakabilirsiniz. Örneğin; https://tr.wikipedia.org/wiki/Uno_(kart_oyunu)

Yukarı da belirtmiş olduğum kaynağı da incelediğiniz de özellikleri ve nasıl oynandığı konusun da detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu oyunun en bilinen özelliği 4 farklı renkten oluşması (sarı, mavi, yeşil, kırmızı) ve toplamda 108 karttan oluşuyor olmasıdır. Bu renklerin her birinde 0 dan 9 u kadar rakam bulunur. İskambil türünden olduğu gibi bu kart seçeneklerinde de 5 farklı rakam yer almayan kart seçeneği bulunmaktadır. Oyuncuların kart seçmesi ile başlayan bu oyunda en yüksek sayıyı çeken oyuncu oyunu kartları dağıtarak başlatır. Yukarı da belirtmiş olduğum kaynaktan daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Uno, Çocuklar için Eğlenceli Kart Oyunu

Solitaire Nasıl Oynanır?

Eskiden olduğu gibi Solitaire Oyunu için artık bir bilgisayarınızın olmasına gerek yok. Günümüzün teknolojisi kullanılarak geliştirilen bir çok farklı oyun şekli vardır. Bunları mobil olanakları ile kolay ve hızlı erişim ile oynamanız mümkün. En önemli ve diğerlerinden ayırt edilen özelliği de tek oyuncu ile oynanıyor olmasıdır. Bu kartları daha çok boş zamanlarımız da vakit geçirmek amacı ile kullanırız.

Oyunun amacını, As’tan Papaz’a kadar artan şekilde sıralanmış, her biri aynı renk ve şekilden oluşan dört sıralı dizi yaratmak. Bu işlemi yaptığınız da artık oyuna başlayabilirsiniz demektir.

Kaynak: Solitaire Nasıl Oynanır?

İskambil ile Kart Oyunu Nasıl Oynanır?

İskambil, temelin de oluşturulmuş olan her ne kadar popüler kart oyunları arasında olsa da aslında bakıldığın da en çok aranılan kelimesi İskambil Falı olması ile bilinir. Bu yöntem için uzman olmanıza gerek olmadan kendiniz için de yorum almanız mümkündür. Tabi bu doğrultu da kartların dizilişi ve dağılımı konusun da temel bilgilere sahip olmanız gerekir. Bu yöntemi tanımlamamız gerekirse şu şekilde özetleyebiliriz.

İskambil Falı Nasıl Bakılır?

Süje, falına bakılan kişi demek, Danışman, kartlara bakarak kendisine yorum yapacak olan kişidir. Kağıtları süje keser. başlangıçtan önce, bir kağıt süjeyi temsil amacıyla seçilir. Eğer süje esmer ise, kadınlar için maça kızı, erkekler için maça papazı, eğer kumral ise kadınlar için sinek kızı, erkekler için sinek papazı, eğer sarışın ise erkekler için karo papazı, kadınlar için karo kızı ve son olarak da eğer kumral saçlı, mavi veya yeşil gözlü ise, erkekler için kupa papazı, kadınlar için kupa kızı seçilir. Sanırım bu bilgiler ışığında kendi falınıza da bakabilirsiniz.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir