Kartları Kendinize Çekin (En Yaygın 4 Hata)

Tarot, kişisel gelişim ve karar verme yardımı için harika bir araçtır. Çünkü kartlar, samimi ve sezgisel bilgeliğimizin ifade edildiği bir ortamdır. Olayları ya da durumları net bir şekilde görebilmemize yardımcı olurlar. Oysa onların yardımı olmadan koşullar karmaşık veya aldatıcı görünebilir.

Bununla birlikte kartları plansız bir şekilde kendinize çekmek, nesnellikten yoksun olma riskini taşır. Çekilişin konusu sizin hayatınız, arzularınız, geleceğiniz olduğu için bu konuda mutlaka bir fikriniz olabilir. Ancak her durumda kartların mesajını da kaçırıyor olabilirsiniz. Peki kartları kendinize çekerken tarafsızlığınızı nasıl koruyorsunuz? İşte sizlere kartları kendiniz çekerken yapmamanız gereken 4 hata ve bunlardan nasıl kaçınacağınız!

Hata 1: Aynı Konuda Baskı Yapmak

Kartlara geçmiş, şimdi veya gelecek baskısı yapmak son derece yanlıştır. Tek bir baskıdan anlam çıkarmak yerine aslında sizin için en uygun olanı üretmeye çalışıyor olabilirsiniz. Bu ise kartların size vereceği gerçek mesajı kaçırmanın en iyi yolu olabilir!

Bunun için ilgilendiğiniz konuyla ilgili tek bir defa baskı yapmayı taahhüt edin. Bununla beraber yorumunuza da dikkat edin. İlgilendiğiniz konudaki kartları tekrar çekmeden önce 15-20 gün kadar veya önemli bir değişiklik olana kadar bekleyin.

Hata 2: Çok Karmaşık Baskılar Yapmak

Özellikle Tarot’a yeni başlıyorsanız çok karmaşık baskılar yapmak, her şeyden daha fazla kafa karıştırıcı olabilir. Örneğin, cumartesi akşamı sevgilinizle dışarı çıkmanın iyi bir fikir olup olmadığını bilmek istiyorsanız kartlara baskı yapmanıza gerek yoktur.

Bu tür bir soruyu cevaplamak gerçekten gereksiz olabilir. Çünkü yanlış yönlendirilme ve kafa karışıklığı riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Daha fazla kart çekmek, mutlaka daha iyi bir mesaj almak veya daha spesifik bir mesaj almak anlamına gelmez. Tam tersi uygulamanızı daha da basitleştirmelisiniz.

Hata 3: Bir Açıklama Kartı Çekmek

Bir açıklama kartı çekmek, çekilişin mesajını daha okunaklı hale getirmeye yardımcı olan iyi bir uygulamadır. Ayrıca, ihtiyacınız varsa olumlu bir not veya somut bir tavsiye üzerine çekilişi kapatmanıza da olanak tanır. Ancak bu uygulamayı çekilişte sevmediğiniz veya görmeyi umduğunuz durumları ortaya çıkarmak amacıyla kullanmamaya dikkat edin.

Açıklama kartlarının yardımıyla pratik yapmak istiyorsanız her çekilişte sadece bir tane kullanmayı taahhüt edin. Size en olumsuz görünen veya mesajı sezgisel olarak size en belirsiz görünen kartı netleştirmek için ayırın.

Hata 4: Tüm Kartların Anlamını Araştırmak

İnternette Tarot kartlarının anlamı hakkında binlerce kitap veya makale bulabilirsiniz. Ancak bir yazardan diğerine göre Tarot yorumları değişebilir. Herkesin deneyimi, duyarlılığı ve Tarot’un zenginliği, kartın anlamının bir açıklaması veya farklı bir versiyonu olduğu anlamına gelir. Bu son derece normaldir. Bu nedenle, kartların her biri ile sezgisel bir bağlantı oluşturarak kendi kelime dağarcığınızı ve kendi yorumlarınızı oluşturmanız çok önemlidir.

Uygulamanızda ilerlemiş olsanız ve artık kartların anlamını araştırmanız gerekmiyor olsa bile sırf bilinmeyen bir anlamın veya belirsiz bir yorumun doğru olup olmadığını görmek için onlara göz atmak isteyebilirsiniz. Bununla beraber bilgi kaynaklarını çoğaltmak, kafanızı karıştırmanın ve yorumlamayı daha zor veya daha az objektif hale getirmenin başka bir yoludur.

Kartları kendiniz için çektiğinizde cevap aramanıza gerek yoktur, çünkü cevap, içinizdedir. Kısaca aradığınız cevabı, sezginiz size verir. Kendinize güvenin. Çekilişinizi yorumlamak için sezgisel kart anlayışınızı kullanın. Yorumunuzu derinleştirmek için bir yazara başvurmak istiyorsanız bile yalnızca bir kaynak kullanın.

Özetle Tarot okuması yapmadan önce duygularınızın azalması için kendinize, gerekli zaman ayırın. Kartları karıştırırken üç veya dört defa derin nefes alıp verin. Kartların size vereceği mesaj ne olursa olsun, açık olmaya niyet edin. Çünkü bu, tam olarak şu anda ihtiyacınız olan mesaj olabilir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir