Keder ve Şifa için En İyi Tarot Kartları

Kaybetmek, son derece yıkıcı bir duygudur. Bir ayrılıktan, ölümden, bir işin sona ermesinden veya büyük, geri dönüşü olmayan bir kayıptan kaynaklanan keder duyguları, sizi tamamen ele geçirebilir. Böylece olaylara olan bakış açınız olumsuz yönde etkilenebilir, ilişkileriniz bozulabilir ve size genel bir umutsuzluk hissi verir.

Doğada her şey bir döngüdür. Bu duyguların üstesinden gelmek ve olumlu bir ruh haline geri dönmek zaman alacaktır ve aktif katılımınızı gerektirecektir. İşte bu noktada Tarot, en büyük rehberiniz olabilir. Tüm Tarot destesinde durumunuz hakkında önemli bir bakış açısı kazanmanıza ve aydınlanmış bir şekilde iyileşmenize yardımcı olmak için kederli zamanlarda çok önemli mesajlar içeren kartlar vardır. Bu kartlar, zorluklar ile birlikte duygularla ilgilenir ve iyileşme sürecinizi hızlandırmak için ihtiyacınız olan tavsiyeleri sağlayabilir.

İşte sizlere zor zamanlarda ümidi bulmanıza yardımcı olabilecek Tarot açılımları!

Güç Kartı

Güç kartı, Tarot okumasındaki en basit mesajlardan biridir. Güçlüsünüz ve bu ruh halini atlatmak, sizi daha da güçlendirecektir. Güç kartı ortaya çıktığında, kendinize en az güven duysanız bile bunu atlatabileceğinize emin olun. Kalbinizin derinliklerine inin ve toplayabildiğiniz tüm cesareti toplayın. Daha büyük bir iyileşme noktasına ulaştığınızda bu ana, gururla bakacak ve ne kadar ilerlediğinizi göreceksiniz.

Ermiş Kartı

Ermiş kartı, bir süreliğine dünyadan uzaklaşmanız gerektiğinin bir işaretidir. Karşılaştığınız kayıp ne olursa olsun, şifa, dışarı çıkıp zihninizi bir şeylerden uzaklaştırmaya çalışmakla gelmeyecektir. Şifa için yalnızlık için bir yer bulun, geri çekilin, duygularınızı hissedin ve içsel bilgeliğinizle bağlantı kurun. Ancak bunları yaptığınızda kayıp veya üzüntü duygularınızın gerçekten üstesinden gelebilecek, güç ve durumunuzu anlayarak yeniden olumlu bir havaya girebileceksiniz.

Ölüm Kartı

Ölüm kartı, burada bariz bir mesaj gibi görünüyor, ancak aslında durum öyle değil! Uğursuz gibi görünse de ölüm kartı, gerçek ölümle ilgili değildir. Tarot’ta ölüm kartı, aslında döngüler ve gençleşme ile ilgilidir. Ölüm kartının mesajı, bu kayba kederle değil, anlayışla yaklaşmaktır. Tıpkı doğada olduğu gibi yeni yaşamın gelişmesi için eski yaşamın ölmesi gerekir. Ağır kayıp duygularıyla uğraşırken bu kart, size bunun başka bir yolu olmadığını hatırlatarak perspektif bulmanıza yardımcı olur. Bu gerçeği kabul etmek ve o alanı daha iyi bir şeyle doldurmaya açık olmak iyileşme sürecinize yardımcı olacaktır.

Yıldız Kartı

Keder için Tarot okumasında alabileceğiniz en olumlu kartlardan biri olan yıldız kartı, umut ve iyileşmenin nihai sembolüdür. Yıldız yükseldiğinde, daha iyi zamanların yakın olduğunu ve sebat etmeniz gerektiğini hatırlatır. Belki düşünceleriniz çok olumsuz oluyor, belki de kendinizi çok kaybolmuş hissediyorsunuz! Bırakın yıldız kartı size rehberlik etsin. Mesajı, sizi bir bütün olarak hayata olumlu bir bakış açısı getirmeye teşvik edecektir. Yıldız kartı, sizi iyileşmeye istekli olmaya çağıracak, tekrar iyi hissetmeyi rahatlıkla yapabileceğinizi söyleyecektir.

İlginizi Çekebilir: Yıldızname nasıl bakılır

Kupaların Ası Kartı

Kupaların ası kartı, kayıp, keder ve iyileşme gibi durumlar için çok ilham verici bir karttır. Bu kart, yeniliği sembolize eder. Yeni bir duygu, his, sezgi ve anlayış aşamasını temsil eder. Okurken bu kartın ortaya çıkması, kayıp ve üzüntü duygularınızın sonsuza kadar sürmeyeceğine, duygularınızı kapatma noktasına ulaştığınıza ve yeni bir başlangıcın çok yakın olduğuna işaret eder.

Kupaların Beşlisi Kartı

Kupaların beşlisi kartı, belki de kaybetme duygularıyla en yakından ilgili olan karttır. Karanlık bir adam, başı eğik, dağınık fincanların arasında duruyor, duygular her yere saçılıyor… Ama yakından bakarsanız bu kartta gösterilen beş fincandan üçünün devrildiğini, ancak ikisinin hala dik olduğunu göreceksiniz. Bu kartın mesajı çok açıktır. Kederle mücadele ederken, hala hayatınızda olan güzel şeyleri gözden kaçırmamalısınız. Tüm enerjinizi üzücü durumunuza odaklarsanız, olumlu olanı ihmal edersiniz. Sahip olduğunuz güzellikleri görmek, sorunlu olan duygulara farklı bir bakış açısı kazandırmaya yardımcı olacaktır.

Kılıçların Onlusu Kartı

Bazen kayıpla başa çıkmanın en zor kısmı, onu gerçekten sonsuza kadar kaybedip kaybetmediğinizi bilmemektir veya durumunuzu inkâr etmek ya da bir şeylerin değişeceğine dair yanlış umutlara sahip olmaktır. Tarot okumanızda kılıçların onlusu kartını görmeniz sorunların bitmesinin yakın olduğunun işaretidir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir