Kendinizi Sabote Ettiğinizi Gösteren 7 Tarot Kartı

Genel olarak insanlar, kendi kendilerini sabote etmenin kurbanıdır. İşleri halletmek, ödev yapmak, sınav kazanmak, kariyer yapmak, öz değerlendirmemizi yapmak ve vergilerimizi ödemek için kendimize güvenmek zorundayız. Tüm bunlar düşünüldüğünde zihnimiz, kaotik bir yer haline gelir. Bundan dolayı da zihnimiz, kendimizden şüphe duyma ve olumsuz inançlar için bir üreme alanı haline bürünür. Asıl can alıcı nokta, çoğu zaman bu olumsuz düşüncelerin ve şüphelerin, istediğimiz bir şeyin önüne geçmeye başlayana kadar oluştuğunu fark etmememizdir. Büyümemizi veya ilerlememizi engelleyen barikatlara, engellere çarpıyoruz ve bu olumsuzlukların, yetenekli olmadığımız için karşımıza geldiğini varsayıyoruz. Ancak bu engellere sebep olan en önemli husus, zihnimizdir.

Peki şu anda karşılaştığınız sorunların zihnimizden kaynaklanıp kaynaklanmadığını nasıl anlarız? Okumalarınız sırasında hangi Tarot kartlarına dikkat etmelisiniz? Bu soruların cevabını bulmak için okumaya devam edin! İşte kendinizi sabote ettiğinizi gösteren 7 Tarot kartı!

1.      Tılsımların Yedilisi

Tılsımların Yedilisi kartı, hırslı, kariyer odaklı insanlar için görünen en yaygın kartlardan biridir. Çok sıkı çalıştığımızda, tüm bu sıkı çalışmanın sonuçlarını görebilmek isteriz. Ancak her zaman anlık olarak sonuçları göremeyebilir. Özellikle de iş sahibiyseniz sabretmeniz çok önemlidir. Yaptığınız bir işin, uzun vadede karşılığını alacağınıza güvenebilmelisiniz. Ancak çoğumuz, çabalarımız çiçek açma şansı bulamadan hayal kırıklığına uğrar ve vazgeçeriz. Bu kart, sabırsızlığınızın, hayal kırıklığınızın nedeni olduğunun ve doğru zaman geldiğinde hem sizin hem de işiniz için en faydalı olanın ödüllerini alacağınıza güvenmeniz gerektiğinin bir işaretidir.

2.      Kılıçların Sekizlisi

Bu kart, kendinizi sabote edebileceğiniz kartlardan biridir. Düşüncelerinizin, sizi nasıl esir ettiğinden tamamen habersizsiniz ve bunun yerine tüm dünya size karşıymış gibi geliyor. Ne yaparsanız yapın, hiçbir şey yolunda gitmiyor gibi geliyor, doğru yolu bulamıyorsunuz. Bunu çözmek için yapmanız gereken bir adım geri atmak, akıntıya karşı savaşmaktan vazgeçip içe dönmektir. Düşüncelerinize bir göz atın ve şu anda sizi nasıl etkileyebileceklerini analiz edin. Düşüncelerimizle mücadele etmenin bir anlamı yok, onlarla yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. Bu yüzden şu anda en iyi arkadaşınız farkındalıktır!

3.      Kupaların Yedilisi

Kupaların Yedilisi kartı, odaklanma ve kararsızlık eksikliğimizi vurgular. Zamanımızı ve dikkatimizi çok fazla şeye vermeye çalıştığımızı ve bu nedenle belirli bir yöne veya niyete yönelmekte zorlandığımızı gösteriyor. Bu kartın enerjisiyle savaşmanın en iyi yolu, niyet belirlemede son derece ciddi olmaktır. Bu anda sizin için gerçekten neyin önemli olduğuna karar vermelisiniz. Şu anda ilginizi çeken her şeye öncelik vermeyi düşünün ve odağınızı buna göre dağıtın. İçgüdünüzü dinleyin, size ne söylüyor? Bu, hedef belirlemenize ve işinize daha fazla odaklanmanıza yardımcı olacaktır. Daha küçük, günlük niyetler belirleyerek bu niyet alışkanlığını mutlaka devam ettirin!

4.      Kupaların Dörtlüsü

Bu kart bize, gerektiği gibi minnettarlık uygulamadığımızı gösteriyor. Minnettarlığımız, şu anda bulunduğumuz yerden mutsuz ve hüsrana uğramamıza neden oluyor. Sahip olmadıklarımıza o kadar odaklandık ki, şimdiye kadar elde ettiğimiz her şeyi takdir etmiyoruz. Bu durum, bir noktada tüm işletme sahiplerinin başına gelir. Belli bir hedefe ulaşmak ya da sürekli ilerlemekle o kadar meşgul oluyoruz ki kendimizi köşeye sıkıştırıyoruz. Yolculuğun tadını çıkarmayı unutuyoruz ve yol boyunca elde ettiğimiz her şeyi görmezden gelerek sonuna kadar acele etmek istiyoruz. Kupaların Dörtlüsü kart ile minnettarlığı eyleme geçirmenin zamanı geldi. Oturup yaptıklarımızı, yaşadıklarımızı ve üstesinden geldiklerimizi düşünmemiz gerekiyor. Evrenin şimdiye kadar bize verdiği her şey için minnettar olun.

5.      Kader Çarkı

İşimizin her alanını kontrol etmek, son derece yorucu olabilir. Ancak bu maalesef strese yol açar ve kontrolümüzde olmayan şeyler hakkında endişelenmemize de neden olabilir. İşimizin her alanına yön veremeyeceğimizi ve bazı şeylerin şansa bırakılması gerektiğini öğrenmemiz gerekiyor. Kader Çarkı kartı ortaya çıktığında, kavrama gücümüzü kontrol etmek ve gevşetmek için bu ezici ihtiyacı ele almanın zamanı geldiğini anlamalısınız. Her şeyi bir süre oluruna bırakın!

6.      Adalet

İçsel düşünce, kendimizi sabote edebilecek bir eylem olabilir. Kendimize uyguladığımız baskılar, bizi ağırlaştırabilir.  Kendi işimizi büyütmeye ve yönetmeye çalışırken kendimize çok sert davranabiliriz. Kendimizden çok şey mi istiyoruz acaba? Elinizden gelenin en iyisini yaptığınızı unutmayın ve işler, bir mücadele gibi geliyorsa, bunun nedeni kendinizden çok şey istemeniz olabilir. Kendinize bir başarı listesi yazın ve bir işletme sahibi olarak nasıl büyüyüp geliştiğinizi düşünün. Başarılarınızla gurur duyun ve ne kadar ilerlediğinizin farkında olun.

7.      Asılan Adam

Asılan Adam kartı, ilerlemeyi zorlamayı bırakmamız ve düşünmek için biraz zaman ayırmamız gerektiğinin bir işaretidir. Asılan Adam kartı, en etkileyici kartlardan biri olabilir. Çünkü ara vermek, dinlenmek ve bir süreliğine ara vermek için bu kart size yol gösterecek. Her zaman her şeyi başarmak zorunda değiliz. Bazen hayatın tadını çıkarmamız da gerekir!

Asılan Adam kartı, evrenin şu anda olduğunuz yerde kalmanıza ihtiyacı olduğuna dair açık bir mesajdır. Şimdi risk almanın veya zorluklarla yüzleşmenin zamanı değil, sadece sakin olun ve hayatın tadını çıkarın.

İlginizi Çekebilir: Yedili tarot kartı açılımı

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir