Kişisel Bakım İçin Tarot Yayılımı Nasıl Kullanılır?

Yıllar geçtikçe Tarot okuma, biraz hileye dönüştü ve birçoğu, bu araçlara sahip olmanın gerçek faydasını maalesef unuttu! Sağlıklı bir kişisel bakım rutininde sadece basit ve kolay bir şekilde üç kartlı Tarot yayılımı bile kullanılabilir. Bu tarz bir Tarot okuma, Tarot’a yeni başlayanlar ve tam okuma yapmayı öğrenmek istemeyen, ancak biraz manevi desteğe ihtiyaç duyanlar için mükemmeldir.

Kartlar düşünmenize, değerlendirmenize ve planlamanıza yardımcı olur. Geçen haftayı düşünerek o anda nerede olduğunuzu değerlendirin ve gelecek hafta neye odaklanmanız gerektiğini planlayın. Duygularınızı kontrol etmenin ve olan tüm ayrıntıları yakalamanın harika bir yolu bu okuma türleridir. Kişisel bakım için Tarot okumasını yapılandırmanın birkaç yolu vardır. Bu yüzden aşağıda zihinsel ve duygusal sağlığınıza daha iyi bakmak için düzenli olarak kullanabileceğiniz farklı yapıları bir araya getirdik;

Geçmiş, Şimdi, Gelecek

En yaygın Tarot okuması geleneksel olarak Geçmiş, Şimdi ve Gelecek yapısıdır. Bu yayılmada kartları, geçmişi düşünmek, bugünü değerlendirmek ve gelecek için plan yapmak için kullanacaksınız. Kartları, soldan sağa doğru okuyun ve ortaya çıkabilecek Büyük Arkana kartlarının farkında olun. Çünkü bunlar tüm okumanın tonunu belirleyecektir. Örneğin, Aşıklar kartı alırsanız, okuma muhtemelen romantik ya da öz sevginiz etrafında şekillenecektir. Bu okumayı her hafta yapıyorsanız, Geçmiş kartı henüz geçen haftayı, Gelecek ise önümüzdeki haftayı ifade edecektir. Geçmişi çok fazla okumaya veya çok uzağı görmeye çalışmayın. Çünkü çok karmaşık hale gelmeye başlar ve okumanızdan o kadar fazla fayda görmezsiniz.

  • Geçmiş Kart: Bu kart, önceki haftaya bakmanıza ve öğrendiğiniz dersleri, hissetmiş olabileceğiniz karmaşık veya güçlü duyguları ya da üzerinde çalıştığınız bir şeyi anlamanıza yardımcı olur. Şimdiki ve Gelecek kartlarına geçerken, ilerlemenin büyük bir etkisi olduğu için bu kartı daima aklınızda bulundurun!
  • Hediye Kartı: Bu kart, kendi içine bakmanızı ve içinde bulunduğunuz andaki duygusal ve zihinsel sağlığınızı değerlendirmenizi sağlar. Muhtemelen Geçmiş kartında gösterilen olaylardan etkilenmiştir.
  • Gelecek Kartı: Bu kart ise önümüzdeki hafta neyin mümkün olduğunu veya neye odaklanmanız gerektiğini gösterir. Gelecek kartı, asla kesin değildir, uyarıları dinlerseniz ve Geçmiş ile Şimdiki kartlardaki tavsiyelere uyarsanız işlerin nasıl gelişebileceğini size gösterebilir.

Bilinçaltı, Bilinçli, Yüksek Bilinçli

Ruhsal öz bakımınıza dokunmanıza ve biraz daha derinlere inmenize izin verecek bir şey arıyorsanız bu yapı, sizin için çok daha iyi bir seçenek olabilir.  Bilinçaltı, Bilinçli ve Yüksek Bilinçli Tarot yayılımı, kendi kafanızda zaman geçirmenize, gerçekten düşünceleriniz üzerinde çalışmanıza ve duygularınızın düşüncenizden nasıl etkilenebileceğine olanak tanır.

  • Bilinçaltı: Bilinçaltı, perdenin arkasındaki sihirbazdır. Nasıl düşündüğümüzü, hissettiğimizi ve hatta hareket ettiğimizi kontrol eder. Bu pozisyondaki bir kart, belki de farkında bile olmadığınız en derin duygu ve düşüncelerinize açılan bir penceredir.
  • Bilinçli: Bu kart, farkında olduğunuz düşünce ve duyguları temsil eder. Bunlar, geçen hafta içinde yaşadığınız ve sizi geri tutan yinelenen düşünceler veya korkular olabilir. Bilinçli düşünceler, bilinçaltından büyük ölçüde etkilenir. Bu nedenle Bilinçaltı kartına dikkatlice bakarsanız, neden bu düşüncelere veya duygulara sahip olduğunuzu daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir. Bu yapıyı bu kadar değerli kılan, bu kartın, Bilinçaltı kartı ile olan bağlantısını bulmaktır.
  • Yüksek Bilinçli: Yüksek Bilinçli kart, zaten bildiğiniz, ancak muhtemelen henüz tam olarak kavramadığınız veya kabul etmediğiniz bir kavramdır. Bilinçli ve Bilinçaltı kartlarına bakarak mevcut düşüncelerinizin temel nedenini anladıktan sonra Yüksek Bilinç kartını daha iyi anlamak için elinizdeki doneleri kullanabilirsiniz. Bu kart sizin gerçeğinizdir ve zihinsel bir engellemeye neden olan olumsuz ya da kendini değersizleştiren düşünceler nedeniyle sıklıkla sizden saklanır.

Serbest Bırak, Başla ve Sürdür

Kişisel bakım için Tarot okumasını tercih etmenin bir başka faydalı yolu da olumsuz davranışları ve kalıpları değerlendirmektir. Serbest Bırakma, Başlama ve Sürdürme yapısının kullanışlı olduğu yer tam olarak burasıdır. Size hizmet etmeyen şeyleri, sizin için neyin işe yaradığını ve geçmişte neleri geride bırakmanız gerektiğini belirlemenize yardımcı olur.

  • Serbest Bırak: Bu kart, geçen hafta geride bırakmanız gereken bir şeyi gösterecektir. Bir düşünce, duygu, alışkanlık ve hatta bir kişi bile olabilir.
  • Başla: Bu ​kart, başlamak üzere olan haftada başlamanız gereken bir şeyi söyler. Bu genellikle zaten düşündüğünüz veya çok korktuğunuz bir şeydir.
  • Sürdür: Bu kart, halihazırda yapmakta olduğunuz ve takip etmeniz gereken bir şeyi gösterir. Her zaman ilerlemeye, yeni ve heyecan verici bir şeyler denemeye o kadar takıntılıyız ki, sahip olduğumuz iyi alışkanlıkları çoğu zaman gözden kaçırıyoruz. Bu, ne kadar ilerlediğinizi ve bu noktaya kadar size gerçekten fayda sağlayan yaptığınız şeyleri yansıtmak için iyi bir nokta!

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir