Kule Kartı Nedir? Ne Anlama Gelir?

Ölüm kartı genel olarak insanların korktuğu bir kart olsa da aslında destedeki tüm kartlar arasında Kule kartı, en korkulması gereken karttır. Bunun için kendinizi hazırlamanız gerekir. Kule kartı, kaos ve yıkımı temsil eder. Ani kargaşa ve beklenmedik değişimi simgeleyen bir Büyük Arkana kartıdır.

Bu değişiklik, genellikle korkutucu, yaşamı değiştiren ve çoğu zaman kaçınılmazdır. Kule kartı, hayatınızda patlayan bir bombaya benzeyebilir. Bu kartın olumlu yönlerinden biri, getirdiği yıkımın, genel olarak yanlış inançlar ve temeller ya da gerçekçi olmayan hedefler ile hayaller üzerine kurulmuş bir şeye yönelik olmasıdır.

Bununla birlikte Kule kartı, sevilen birinin ölümü, boşanma, kötü bir ayrılık, saldırı, tecavüz, şiddetli istismar, ölü doğum veya düşük, çocuk istismarı gibi bir dizi trajik, travmatik ya da yaşamı değiştiren olayı temsil edebilir. Kule kartı farklı pozisyonlarda karşınıza çıkabilir.

Dik Konumda Kule Kartı

Dik konumda Kule kartı, büyük bir değişimi, kargaşayı, yıkımı ve kaosu simgeler. Boşanma, sevilen birinin ölümü, finansal başarısızlık, sağlık sorunları, doğal afet, iş kaybı veya sizi özünden sarsabilecek ruhsal, zihinsel ve fiziksel olarak etkileyen herhangi bir olay olabilir. Hayatınızı dengesiz temeller üzerine inşa ettiğinizi fark ettiğinizde dünyanız, asla hayal bile edemeyeceğiniz şekillerde çökebilir.

İlginizi çekebilir: Ruh eşiniz hakkında bilmeniz gerekenler

Tüm bunlarla beraber Kule kartı, her zaman acı verici olaylar ve kargaşa ile ilişkilendirilmez. Her şeyin farkındaysanız ve içsel rehberlik sisteminizle uyum içindeyseniz bu Tarot kartı, ruhsal bir uyanış veya aydınlanmayı da gösterebilir.

Tüm yapı çökmeden önce çatlakların oluştuğunu görebilir ve harekete geçebilirsiniz. Değişimin tek seçeneğiniz olduğu noktaya gelmeden önce büyük bir dönüşüm yaratabilirsiniz. En olumlu haliyle Kule kartı, sizi engelleyen eski düşünce biçimlerinden kurtulma fırsatınızdır.

İlginizi çekebilir: Benimle ilgili ne düşünüyor

Ters Konumda Kule Kartı

Ters konumda Kule kartı, önemli bir kişisel dönüşüm ve kargaşa geçirdiğinizi gösterir. Bu, değişikliğin genellikle dış koşullar nedeniyle olduğunu gösterir ve hatta dik konumda Kule kartı deneyiminden farklıdır. Yeni bir ruhsal yol keşfederken ruhsal bir uyanış yaşayabilirsiniz. Artık eski modelleri destekleyemeyeceğinizin farkına vararak önemli konular hakkındaki inançlarınızı ve fikirlerinizi değiştirebilirsiniz veya daha dramatik durumlarda, hayatınızın amacını ciddi olarak sorguladığınız varoluşsal bir kriz yaşayabilirsiniz. Bu rahatsız edici bir durum olsa da bu sürece güvenmeli ve bunun en iyisi olduğunu bilmelisiniz.

Bazı durumlarda ters konumda Kule kartı, değişime direndiğinizin, gerekli yıkım ve kargaşayı geciktirdiğinizin bir işareti de olabilir. Değişimin gerçekleştiğini inkâr ediyor olabilirsiniz veya artık sizin için uygun ve sağlıklı olmadığını bildiğiniz halde eski bir inanç sistemine bağlı kalabilirsiniz. Her ne kadar istemeseniz de değerli bir ders almak ve hayatınızda ilerleme kaydetmek için bu zor zamandan geçmeniz gerekiyor. Kule kartının getirdiği büyüme ve dönüşüm tam olarak kaçınılmazdır.

Tüm bunlarla beraber ters konumda Kule kartı, bir felaketten kıl payı kurtulduğunuzun bir işareti de olabilir. Dersin tekrar geri gelmesini önlemek için deneyimi tam manasıyla öğrenmeniz gerekecektir. Aynı zamanda kaçınılmaz olanı geciktirmek anlamına da gelebilir. Hepimiz hayatı zorluklar yaşamadan geçirmek istesek de bunlar hayatın gerekli bir parçasıdır.

Büyük bir değişiklikten kaçıyorsanız, bunun getireceği acıdan korkuyorsanız, ters konumdaki bu Büyük Arkana kartı, size dönüp yüzleşme zamanının geldiğini söylüyor da olabilir. Bundan kaçınmak daha kolay bir seçenek gibi görünebilir, ancak yaparsanız hayatınızın geri kalanında adeta koşarsınız. Bununla yüzleşmek kolay olmayacak ama sonunda sizi yeni bir başlangıca götürecektir. Olumsuzlukları bırakmalı ve yeni bir şey yaratmaya odaklanmalısınız. Ayrıca, artık sizi eskisi gibi desteklemeyen insanlara tutunmaya çalıştığınızın bir işareti olabilir. Bu gibi insanları da bırakmalı ve kendi yollarına gitmelerine izin vermelisiniz ki hayatınıza yeni insanlar girebilsin!

Eğer bir ilişkiniz varsa ters konumda Kule kartı, ilişkinizin her yönünü bilseniz de getireceği acıdan korktuğunuz için onu gerçekten bitirmekten kaçındığınızı gösterebilir. Çatlakların üzerini kağıtla kapatabileceğinizi düşünebilirsiniz ama bu, kurşun yarasına yara bandı koymak gibi olur! Gerçeklerle yüzleşmelisiniz.

Eğer bekarsanız ters konumda Kule kartı, muhtemelen tehlikeli, taciz edici veya şiddet içeren biriyle feci bir ilişkiden kaçındığınızı gösterebilir. Ayrıca acı verici bir ayrılıkla uğraşmayı ertelediğinizi veya tamamen kaçındığınızı da gösterebilir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir