Ölüm Kartı Nedir? Ne Anlama Gelir?

Pek çok kişinin korktuğu Tarot kartı olsa da aslında Ölüm kartı, genel olarak fiziksel ölüm anlamına gelmez. Ölüm kartı, gerçek ölümü değil, ruhsal dönüşümü, değişim zamanını ve yeni başlangıçları ifade eder! Ölümün getirebileceği dönüşüm veya değişim zor, beklenmedik, ani ve hatta travmatik olabilir. Ancak, beraberinde yeni bir yaşamı da getirecektir.

Ölüm kartının getirdiği değişime direnmemeye çalışmak en iyisidir. Çünkü direnmek, sadece geçişi, zor ve acılı hale getirecektir. Bunun yerine değişimi yeni bir başlangıç ​​olarak benimsemeye çalışın. Bu Büyük Arkana kartı, bir Tarot yayılımında göründüğünde eski sorunları veya inançları bırakma ihtiyacını da gösterebilir.

Olumlu yönde ilerlemek için geçmişin altına bir çizgi çekmeniz gerektiğini söylüyor olabilir. Bir Ölüm kartı dönüşümü sistem için biraz şok edici olabilir ama sonuçta olumlu bir karttır. Ölüm kartı farklı pozisyonlarda karşınıza çıkabilir.

Dik Konumda Ölüm Kartı

Dik konumda Ölüm kartı, bir ilişkiniz varsa aşk bağlamında sizin veya eşinizin eksik bir ilişkiye tutunuyor olabileceğinizi veya ilişkinizin ilerlemesini engelleyen eski kalıplara bağlı olduğunuzu gösterebilir. Ölüm kartı, isteseniz de istemeseniz de bir şeylerin değişeceğini gösterir. Değişime direnebilir veya kucaklayabilirsiniz. İlişkiniz iyi gitmiyorsa bu kart, uzaklaşma zamanının geldiğini ya da boşanmayı gösterebilir. Bununla birlikte sizin ve eşinizin büyük değişiklikler yapmanız ve eski kalıpları veya sorunları bırakmanız gerektiğini gösterebilir.

Ölüm kartının değiştirmeye çalıştığı eski sorunlar, derin ve acı verici olabilir. Durum buysa ilişki danışmanlığını düşünebilirsiniz. Ölüm kartının size getirebileceği değişiklikler, olumlu da olabilir, sürpriz bir nişan ya da hamilelik gibi beklenmedik bir değişikliği gösterebilir.

Kariyer bağlamında bu kart, sizin için çalışmayan hiçbir şeye fazla bağımlı olmamanız için bir uyarıdır. Hayatta garanti edilen tek şey, her şeyin değişmesidir. Mevcut işinizde mutsuzsanız, yeni bir iş aramaya başlayın, yoksa evren sizi, yeni bir iş bulmaya zorlayabilir.

Maddi sıkıntı yaşıyorsanız kafanızı kuma gömmeyin, pratik ayarlamalar yapın ve olumlu bir şekilde ilerlemeye devam edin. Sağlık okumasında Ölüm kartını görürseniz panik yapmayın. Ölüm kartı, yukarıda da anlatıldığı gibi son derece nadir durumlarda ve sadece belirli kombinasyonlarda fiziksel ölümü gösterir! Sağlığınızın asla düzelmeyeceğini hissediyorsanız bu kart, bir değişimin geldiğini gösterebilir. Sağlığınız kötüyse ve hastalık sizi karamsar hissettirdiyse tutumunuzu değiştirerek gelecek değişiklikleri kucaklamaya çalışın.

Ters Konumda Ölüm Kartı

Ters konumda Ölüm kartı, ilerlemeniz için gerekli olan bir değişikliğe direndiğinizi gösterir. Eski negatif enerjiye tutunursanız yeni hiçbir şey başlayamaz. Ölüm kartı, size daha parlak bir başlangıç ​​vermek için hayatınıza yeni enerjinin geleceğini gösterir. Ters konuda Ölüm kartının getirdiği değişim, sonsuza kadar karşı koyabileceğiniz bir şey değildir. Evren, sizi kendi yaşam yolunuza itmenin bir yolunu bulacaktır.

Bir ilişkiniz varsa aşk okumasında ters konumda Ölüm kartı, ilişkinizdeki bir değişikliğe karşı dirençli olduğunuzun güçlü bir göstergesidir. Partnerinize bağımlı hissettiğiniz veya yalnızlıktan korktuğunuz için uzun süredir devam eden bir ilişkiye tutunuyor olabilirsiniz ya da artık sevmediğiniz bir kişiyle mecburiyetten ilişki yaşıyor olabilirsiniz. Ayrıca bu kart, uzun zaman önce bittiğini düşündüğünüz bir ilişkinin yeniden ortaya çıkıp yeniden alevlenebileceğini de gösterebilir.

Bununla birlikte ters konumda Ölüm kartı, bir kariyer değişikliği veya yeni bir yön için zamanın geldiğinin bir göstergesi de olabilir. Sahip olduğunuz işi bırakmaktan korktuğunuz için bu değişikliğe karşı direnç gösterebilirsiniz. Sizi, olmak istediğiniz yere ulaşmaktan alıkoyan davranış kalıplarına girmiş olabilirsiniz.

Olmak istediğiniz kariyer basamaklarında, istediğiniz yere gitmek ve bunu gerçekleştirmek için nelerin değişmesi gerektiğini anlamak için kendinize mutlaka zaman ayırın!

Mali açıdan bu Büyük Arkana kartı, bir Tarot yayılımında ters konumda göründüğünde, size bir tür mali bozulmanın kaçınılmaz olabileceğini ve bunu atlatmak için mali durumunuzu nasıl yöneteceğinizi yeniden düşünmeniz gerekeceğini söyler.

Bundan dolayı mutlaka harcama alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçirin, direndiğiniz mali durumunuzu yönetme yeteneğinizi geliştirebilecek para harcamanın yollarını araştırın. Kötü finansal uygulamaları bırakın ve paranızdan sorumlu olun. Herhangi bir zorluk, ancak paranızı dikkatli bir şekilde yönetirseniz geçici olacaktır.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir