Kraliyet Doğum Ritüelleri Hakkında Bilmediğiniz Gerçekler

Kraliyet çiftinin geleneksel protokolleri yok saymaya başlaması epey uzun zaman almıştır. Archie’nin doğumundan sonra bunları tamamen reddetmişlerdir. Protokolleri çiğnemeleri aslında modern çağda oldukça normal kabul edilmiştir. Meghan Markle ile Prens Harry’nin bu reddedişleri, ilk zamanlarda büyük yankı uyandırmıştır.

Kraliyet ailesinin sıkı sıkıya bağlı olduğu ve doğum ritüelleri kabul ettiği bir dönem vardır.

Bu doğum ritüellerinden en bilineni bu ailelerin üyesi olmaktı. Kraliyet ailesi üyesi olunca doğum daha basit bir hal alırdı. Bu konuda Astroloji sırları konumuza göz atmanızı öneririm.

Kraliçelerin Birsürü Kişi Önünde Doğum Yapmak Zorunda Kalması

Yaklaşık 150 kişinin önünde doğum yapmak zorunda kalan Marie Antoinette, oldukça farklı bir anıya sahiptir. Hizmetçisi yüksek sesle doğum yapacağını söylemiştir ve herkes toplanmıştır. Birçok insan geldiği için kraliçe az kalsın ölecekti ve zor kurtuldu. O zamanları anlatan hikayelere göre, birçok kişi doğumu merakla izledi. Hatta doğumu izleyebilmek için türlü zorlukları aşan bu kişiler, merakla bebeği bekliyordu.

Kadının birsürü kişi önünde doğum yapması bazen onun için utanç verici olsa da bunu kabul etmiştir. Ülkenin en önemli kişilerinden birinin herkesin önünde doğum yapması oldukça ilgi çekicidir. Tüm insanlar bu anı beklemekte ve kraliçenin doğuracağı çocuğu görmek istemektedir.

Kraliyet Annelerine Doğum Tepsileri Verilmesi

Başarılı bir doğum sonrasında annelere birçok hediye verilirdi. Bunlardan bir tanesi de mitolojik, dini ve edebi temalarla bezenmiş doğum tepsileri olarak bilinir. Bu tepsilerde küçük hediyeler bulunmasının yanında birçok yiyecek de vardır. Besleyici yiyecek ve sevimli figürlerle süslenmiş olan bu tepsiler, sadece kraliçelere aittir. Onların en değerli hediyeleri olarak kabul edilen bu tepsiler, her zaman anı olarak saklanır. Kraliçelerin vazgeçemediği birçok eşyası da tepsiyle beraber verilir. Çoğu özel sanatçılara yaptırılan bu tepsiler oldukça değerliydi. Tamamen el emeği ile hazırlanan bu tepsilerin maliyeti de sanatçıya göre değişir. Eğer sanatçı çok ünlüyse maliyet daha fazla olacaktır.

blank

Kraliçelerin Aşermesi Sorun Yaratmazdı

Aşerme konusu yüzyıllardan beri gelen ve hala günümüzde yaşanan doğal bir durumdur. Hamile olan kadınların canının birçok farklı yemek çekmesini ifade eder. Kış mevsiminin ortasında kavun, karpuz arayan babalar da bu işin zorluğunu üstlenir. Bu süreçte gebe kadın hem hassas, duygusal olur ve canları ne isterse onu yemek ister. Kraliçelerin aşermesi periyodu bazı kadınlarda aşırı olabildiği gibi bazılarında hiç olmayabilir. Önemli krallardan biri olan 8. Henry, eşi aşererken onun her istediğini almıştır. Karısı hamileyken bir dediğini iki etmeyen bu kişi, çok özenli davranmıştır. Kral karısını mutlu etmek için ülkenin tüm kentlerini dolaşır ve istediğini alırdı. Ayrıca dünyanın en güzel etlerini, meyvelerini onun için özel olarak getirtirdi.

blank

Açık Sarı Rengi İdrarın Hamileliğin Habercisi Olması

Eskiden günümüzdeki gibi modern test ve tetkikler olmadığı için demode öngörüler yapılmaktaydı. Kadının hamile olup olmadığını anlamak için de maalesef testler mümkün değildi. Bunun için birçok farklı etkenlere göz atılır, yorum yapılırdı. Örneğin kadının idrarı açık renkteyse onun hamileli olup olmamasından şüphelenilirdi. Şüphesiz ki o zamanlar gebeliği tahmin etmek ya da bilmek oldukça zordu. Bebeklerini hissedemeyenler o zamana kadar gebeliğini bilmiyordu bile. Böyle olunca da hareketlerine dikkat edememeleri durumunda bebeklerini kaybedebiliyorlardı. Hatta bazı kadınlar hamile olduklarını bilmediklerinden çoğu şeye dikkat etmiyordu. Örneğin canlarının bir şey çekmesini normal bir durum olarak görüyorlardı.

Yavaş yavaş hamileliği tahmin etme şekilleri değişti ve artık idrara bakmaya başladılar. İdrarın rengi ve yüzeyine göre kadının gebeliği anlaşılıyordu. Tabii ki bu konuda birçok kez yanılma meydana gelmiştir. Ancak doğru çıktığı da olmuştur.

blank

Erkeklerin Doğum Yapan Eşine Birçok Hediye Alması

Doğum hediyeleri verilmesi genellikle kraliyet ailesine mensup bir davranıştır. Halkta doğum yapan kadına hediyeler verilmesi pek mümkün değildir. Doğum sonrasında elmas bir kolye armağan eden kral 7. Edward, en basit örneklerdendir. İmparatorlar ile kral arasında eskiden beri süregelen bir yarış olarak kabul edildi. Bunun bir benzeri de Napolyon’un karısına yaptığıdır. İmparator oldukça görkemli bir hediye almış ve karısına armağan etmiştir. Bu kolye daha önce kimsenin görmediği elmaslarla dolu bir takıdır.

Özellikle erkeklerin aldığı hediyeler hem çok maliyetli hem de çok değerlidir. Hediyeler genellikle kolye, bilezik, küpe şeklindedir ve değerli madenlerden yapılır. Bu takıları takan kadın kendini oldukça farklı ve değerli hisseder. Kadınlar aldıkları bu kolyeleri bir süre hep takarlar ve sonra yavaş yavaş bırakabilirler. Eşlerinin aldıkları bu kolyeyi saraydaki hizmetçiler ve diğer kişiler çok merak eder.  Oldukça değerli taşlardan yapılan bu kolyeler için kral ve imparator çok uğraşır. Ünlü sanatçılarla anlaşılarak onların en özel takıları üretmesi istenirdi. Bunun için kendilerine ne isterse yapılacağı sözünü de verirlerdi. Ünlü isimlerin yaptığı bu takılar, günümüzde de modern modayı yansıtmaktadır.

blank

Doğumdan Önce Anne Adayları Aylar Öncesinden Bir Odaya Kapatılırdı

Doğumun birkaç ay öncesinde hamile kadın bir odaya kapatılır ve orada dinlenmeye çekilirdi. Amaç kadının daha sakin bir ortamda olması ve isteklerinin hemen gerçekleşmesidir. Yatma olarak da isimlendirilen bu süreç, kadının kendisini daha iyi hissetmesine de neden olur. Bebeğin dünyaya sorunsuz bir şekilde gelmesi için tüm önlemlerin alındığı bir süreçtir. Kadın için özel olarak pencereler kapanır ve oda her gün temizlenirdi. Ateşlerin yakıldığı ve sıcak bir odanın oluşturulduğu bir dönemdir. Kadının yanında özel hizmetçiler bulunur ve onu bir an bile boş bırakmazlar. Ona güç vermesi için manevi eşyalar yanına konurdu. Gözlerine zarar vermesin diye ışığın şiddeti ayarlanır ve ona loş bir ortam yaratılırdı.

İlginizi Çekebilir: Tarot Ritüelleri

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir