Rüyalarda Tarot Okuması (Gerçek Mi?)

Rüyalarda Tarot okuması, oldukça ilginç olabilir. Bazı zamanlarda uyandığınızda anlamını bilmediğiniz esrarengiz rüyalar görmüşsünüzdür. Ancak rüyalar, anlamak istemeniz için sizi duygusal olarak yeterince meşgul edebilirler. Bazıları bütün gün iz bırakır. Diğerleri ise bizi o gün için ruh halimizi belirleyen duygulara sokabilir.

Size ne kadar şaşırtıcı gelse de Tarot ile rüyalarınızı yorumlamak gerçekten de mümkün!  Çünkü Tarot kartları, arketipleri temsil eder. Tam olarak semboller ve arketipler de rüyaların dilini oluşturur.

Rüyalarımızdaki materyallerin bir kısmı, beynimizde bir sabit disk gibi hareket eder ve kollektif bilinçten rüyalarımız aracılığıyla ruha gelir.

Bilincin İçsel Programlanması

Rüyalar, tuhaf veya bazen günlük hayata çok yakın olabilir. Esas olarak bunlar, bilinç dışımızın bize iletmeye çalıştığı unsurları temsil ederler. Bazen sadece bir iç diyalogdur. Rüyaların ve Tarot’un ortak özelliği, sembolizm ile aynı iletişim kanallarını kullanmalarıdır. Bu hem şaşırtıcı hem de mantıklıdır. Tarot, insan ruhunun kendisini hayatımızın sembolizmine nasıl yansıttığının bir örneğidir.

Rüyalar, birçok şeyi yansıtabilir. Bazen gün içinde yaşadıklarımızdır. Diğer zamanlarda ise endişelerimizi veya korkularımızı yansıtırlar. Ancak bizi çok uzaklara götüren çok şaşırtıcı başka rüyalar da vardır. Rüya baskılarının çok ilginç olabileceği yer burasıdır. Kendiniz ve içinizde olup bitenler hakkında beklenmedik şeyler öğrenebilirsiniz.

Tarot kartlarının seçimi de bilinçaltınız tarafından belirlendiğinden, Tarot’tan rüyalarınızı yorumlamanıza veya rüyanızın arkasındaki sorunları ve mesajları daha iyi anlamanıza yardımcı olmasını istemek size çok yardımcı olacaktır.

Rüyaları Neden Umursamalıyız?

Toplumumuzda genel olarak hayal dünyası küçümsenir. Çünkü bunlar, yeterince somut değildir ve tüketim toplumu için karlı da değildir. Kısacası rüya görmek, satın alma eylemlerine yol açmanın dışında yararlı değildir.

Rüya görmeyi, genellikle tembellik veya zaman kaybıyla ilişkilendiririz. Ancak rüyalar, bizim ayrılmaz bir parçamızdır. Bu kısmı ihmal etmek, hayatınızın %50’sini ve bu hayatta kim olduğunuzu unutmak demektir.

Rüyalar varsa bir işlevi olduğu için vardır. Tıpkı uyku ya da uyanıklık gibi! Hayatımız, tamamen rüya ve gece dünyasıyla bağlantılıdır. Bu kısmı anlamak, daha yoğun yaşamak ve her şeyden önce bize ayrılan zamanın %100’ünü yaşamaktır.

Rüyaları Yorumlamak İçin Tarot’u Kullanma

Tarot, rüyanızda yaşadığınız duygusal karışıklığı ya da sizde bıraktığı izi deşifre etmenize yardımcı olacaktır. Bu nedenle bazı Tarot okumaları, özellikle de rüyanıza ve taşıdığı mesaja farklı bir bakış açısıyla bakmanıza yardımcı olacaktır Rüyalar da Tarot ile aynı kodlamayı kullanır.

Burada size önerimiz, rüyanızdan başlayıp Tarot’tan yorumunu istemenizdir.  Böylece Tarot okuması sayesinde rüyanın anlamının ortaya çıktığını da göreceksiniz.

Bu nedenle ilk adım, doğal olarak rüyanızı hatırlamak olacaktır. Bu kolay bir durum değildir. Çünkü uyanır uyanmaz görüntüler ve çerçeve çok çabuk solacaktır. Yakınınızda bir defter olması ve farkına vardıkça bunları bir yere not etmeniz en iyisi olacaktır. Rüyanız çok karmaşıksa daha sonra geri dönmek için anahtar kelimeleri de yazabilirsiniz. Rüyalarınızı yorumlamak, bir keşif ve kendini tanıma kaynağıdır.

Rüyalarınızı Yorumlamak İçin Tarot Nasıl Kullanılır?

Tarot, size birçok yönden yardımcı olabilir. Elbette en barizi, bu amaç için özel olarak hazırlanmış bir Tarot okuması aracılığıyla Tarot’a hayalinizi sormaktır.

Başka bir yol ise Tarot’un ana sırlarında yer alan arketiplerin anlamını anlamak ve onları bu anlamda yorumlamak olacaktır.

Özetle, rüyanın farklı kültürlerde çok farklı şekilde analiz edildiğini de belirtmek isteriz. Ayrıca, başka dünyalara ya da diğer paralel boyutlara yolculuklar hakkında önsezili rüyalar da düşünülebilir. Burada size sunduğumuz, Batı psikolojisine göre rüyanın vizyonudur. Ancak hiçbir şey bu Tarot okumalarını başka rüyalar veya başka keşifler için kullanmanızı engelleyemez!

İlginizi Çekebilir: Tarotun rüyalarda olan etkisi

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir