Şeytan Kartı Nedir? Ne Anlama Gelir?

Genel anlamda Şeytan kartı, bağımlılık ve depresyon anlamlarına gelebilir. Ayrıca, kapana kısılmış veya kısıtlanmış hissetmenin bir işareti de olabilir. Tarot yayılımınızdaki bu Büyük Arkana kartıyla, kontrolünüz dışındaki dış etkenlerin veya güçlerin sizi kısıtladığını, güçsüz ve mağdur hissetmenize neden olduğunu hissedebilirsiniz. Ancak bu, Şeytan kartının yarattığı yanılsamadır.

Kendi kaderinizin kontrolü sizdedir, kendi tutum ve davranışlarınız dışında hiçbir şeye bağlı değilsiniz. Vazgeçmeyin ve gücünüzü vermeyin. Kimsenin olumsuzluğuna, eleştirisine, manipülasyonuna veya kötüye kullanılmasına müsamaha göstermek zorunda değilsiniz. Her daim farklı seçenekler vardır ve her zaman durumunuzu iyileştirmek için yapabileceğiniz olumlu şeyler vardır.

Aynı şekilde, başkalarına nasıl davrandığınıza dikkat edin ve hayatınızdaki insanları manipüle etmeye veya kontrol etmeye çalışmadığınızdan emin olun. Şeytan kartı farklı pozisyonlarda karşınıza çıkabilir.

Dik Konumda Şeytan Kartı

Dik konumda Şeytan kartı, takıntılı, gizli veya dürtüsel davranışları gösterebilir. Kontrolden çıktığınızın bir işareti de olabilir. Dik konumda Şeytan kartı, aynı zamanda materyalizmin bir göstergesidir ve maddi şeyler, statü ya da güç ile aşırı derecede ilgilendiğinizi gösterebilir. Bunlar, sizi bir insan olarak gerçekten tatmin edecek şeyler değil, bu yüzden enerjinizi daha realist durumlar için harcayın.

Bir ilişkiniz varsa dik konumda Şeytan kartı, sizin veya eşinizin kapana kısılmış hissettiğinin bir işareti olabilir. Bir ilişkiye çok fazla zaman ayırmış olmanın getirdiği özgürlük kaybını gösterebilir. Şeytan kartı, bu karşılıklı bağımlılık düzeyinin sağlıksız olduğunu gösterir. Siz ve eşiniz, bir adım geri çekilmeli ve ilişkinin dışındaki bazı ilgi alanlarını yeniden keşfetmeye çalışmalısınız. Ayrıca, sizin veya eşinizin ilişkiyi etkileyen zihinsel sağlık sorunlarından muzdarip olabileceğine de işaret edebilir.

Bu kart, kıskançlık, aldatma, hakimiyet ve son derece olumsuz bir bağlamda istismar, şiddet veya cinsel saldırı işareti de olabilir. Bunu doğrulamak için destekleyici kartlara bakmalısınız. Herhangi bir istismar türü nedeniyle bir ilişkide kapana kısılmış hissediyorsanız, bu durumdan kendinizi kurtarabileceğinizi unutmayın!

İlginizi Çekebilir: İlişki açılımı ile tarot enerjinizi keşfedin

Dik konumda Şeytan kartı, bağımlılık veya aşırı yeme gibi zararlı davranışların yol açtığı kötü sağlıksızlığa da işaret edebilir. Aynı zamanda depresyon, anksiyete, panik atak, bipolar bozukluk, şizofreni gibi ruh sağlığı sorunlarının da bir göstergesi olabilir.

Ters Konumda Şeytan Kartı

Ters konumda Şeytan kartı, sizi tuzağa düşüren şeylerin ve bunlara izin vermede oynadığınız rolün farkına vardığınızı gösterebilir. Işığı görmeye başladığınızı ve kendinizin ya da hayatınızın kontrolünü geri almaya başladığınızı gösterdiğinden, bir bağımlılık veya akıl hastalığıyla mücadele eden ve zararlı davranışlarda bulunan herkes için harika bir karttır. Bu sorunlardan kurtulmak istiyorsunuz ve koşullarınızı değiştirmek için motivasyon kazanmaya başlıyorsunuz. Ayrıca, daha önce değiştirmek için güçsüz hissettiğiniz konularda yeni bir bakış açısı edindiğinizi de gösterebilir. Yapmak istediğiniz değişiklikler kolay olmayabilir. Bununla birlikte gelecekte mutlu bir yaşam sürmek istiyorsanız ve yapmanız gerekenleri anlamaya başlıyorsanız.

Bir ilişkiniz varsa ters konumda Şeytan kartı, sizin ve eşinizin bir çıkmaza girmiş olabileceğinizi veya ilişkinin sona erdiğini gösterebilir. Aynı zamanda yakın bir çağrının bir göstergesi de olabilir. Biriniz ilişkinize onarılamaz bir şekilde zarar verecek bir şey yapmaya yaklaşmış (örneğin, aldatma) ancak bunun yerine ilişkinizi korumaya karar vermiş olabilirsiniz. Kötü niyetli bir ilişki yaşadıysanız daha iyisini hak ettiğinizi anlamaya ve gücünüzü geri almaya başlıyor olabilirsiniz.

Kariyer bağlamında ters konumdaki Şeytan kartı, davranışlarınızın ve seçimlerinizin mevcut koşullarınızı nasıl etkilediğine dair farkındalığınızın çarpıcı bir şekilde arttığını, olmak istediğiniz yere ulaşmak için adımlar atmaya hazır olduğunuzu gösterir.

İlginizi Çekebilir: Kariyer ve iş planlaması nasıl olmalıdır

Finansal kısıtlamalar veya statü ve materyalist hedeflere ulaşmaya çok fazla odaklanmış olmanız nedeniyle işinizde sıkışmış hissetmiş olsanız da büyük resmi görmeye başlıyorsunuz. Bu yeni motivasyonu yakalayın ve rahat oldukları veya daha fazla finansal güvenlik sunduğu için eski alışkanlıklara geri dönmeyin.

Ters konumda Şeytan kartı, tehlikeli veya zararlı bir durumu önlemeyi başardığınızı da gösterebilir. Ters konumda bu kart, karanlıktan uzaklaştığınızı ve aydınlığa geri döndüğünüzü de gösterebilir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir