Sezgilerinizi Geliştirmek için Yapabileceğiniz 6 Günlük Uygulama

Tarot yolculuğunuzu sezgiler ile birlikte geliştirmek için istikrarlı ve disiplinli bir şekilde çalışmalısınız. Tarot yolculuğu, sabır ve titizlik isteyen eğlenceli bir yoldur. Yapacağınız uygulamaları, düzenli olarak yaptığınız sürece kartlar sizinle olacaktır! İşte sizlere Tarot yolculuğunuzu geliştirmek için yapabileceğiniz 6 günlük uygulama:

1.      Sabah Ritüeli

Kuşların harika cıvıltılarıyla uyandınız, elinizi ve yüzünüzü yıkadınız. Sıra geldi sabah ritüelini yapmaya! Sabah ritüeli, size zindelik kazandırır ve enerji verir. Güne başlamadan önce mutlaka en az 25-30 dakika boyunca meditasyon yapmalısınız. Bu aktivite hem ruhsal hem de fiziksel olarak güne tam manasıyla hazır olmanıza yardımcı olacaktır. Güzel ve bol vitaminli kahvaltınızı yaptıktan sonra Tarot destesini elinize alın ve ilk kartınızı çekin. Sabah yapılacak ilk kart çekimi, diğer gün için sizi hangi enerjinin beklediğini görmenin harika bir yolu olabilir!

2.      Gece Ritüeli

Bu ritüel de tıpkı sabah ritüeli gibidir. Tek fark, sabah yaptığınız ritüelleri, gece yapacaksınız. Bu ritüel, daha çok yansıtıcı bir uygulamadır. Ayrıca ertesi gün hakkında kartlara soru sorabilir veya gün içinde aklınıza takılan bir şeyin anlamını sorgulayabilirsiniz. Gece ritüeli yapmanın en güzel yanlarından biri destenizi çok iyi tanımaya başlamanız ve bunu gerçek deneyimlere veya insanlara göre uygulayabilmenizdir.

3.      Enerjiyi Çağırın

Enerjiyi çağırmak, Tarot ile uğraşmanın en sevilen yollarından biridir. Diyelim ki iş yerinde büyük bir toplantınız veya iyi bir enerji almak istediğiniz bir sunumunuz var. Size cesaret artışı ile uyumlu olan Tarot kartını çekebilir ve bunu gün içinde size yardımcı olacak enerji verici madde olarak kullanabilirsiniz. Tarot kartını çantanızda veya cüzdanınızda taşımak size bağlantı ve güven de verebilir. Bu ritüeli düzenli olarak yaptıkça kartlar ile mükemmel bir bağ geliştireceksiniz.

4.      Enerjiyi Koruyun veya Yansıtın

Enerjiyi çağırdınız ve size enerji veren kartınız yanınızda artık! Peki şimdi ne olacak?

İlk olarak bu enerjiyi korumanız gerekecek. Enerjiyi korumak için kartınızı hayal ederek ona sevginizi gönderin. Kartınız da size aynı şekilde enerji gönderecektir. Bununla birlikte enerjinizi etrafınızdaki herkese yaymaya çalışın. Bu, işlerinizin kolaylaşmasını sağlar, sıkıntılı durumlardan sıyrılmanıza yardımcı olur ve başarılı olmanıza zemin hazırlar. Ayrıca enerjinizi yok eden insanlardan uzak durmanız gerekir.

5.      Günlük Tutun

İsteğinize bağlı herhangi bir şekilde günlük tutabilirsiniz. Kartlarınızı, sanat, şiir, kurgu yazımı vb. için bir ilham kaynağı olarak kullanarak günlüğünüze yazabilirsiniz. Bir kartı, doğrudan çizebilir veya anlamlandırarak yazabilirsiniz. Destenizdeki kartlara yüklendiğiniz anlamları yazarak kendi Tarot günlüğünüzü oluşturabilirsiniz. Bu konudaki en önemli öneri, günlüğünüzde kendinizi kesinlikle sansürlememenizdir. Çünkü özgür olduğunuz çok fazla yer veya alan yoktur. Günlüğünüz, en özgür olduğunuz yerdir!

6.      Sık Sık Meditasyon Yapın

Tarot, meditasyon için mükemmel bir araç olabilir. Bazen rahatlamak için odaklanmamız gereken bir nesneye bile ihtiyacımız olabilir. Meditasyon yaparak mükemmel bir şekilde sıkıntılarınızdan arınabilirsiniz. Seçeceğiniz Tarot kartlarını, odak noktası olarak kullanarak daha önce gözden kaçırdığınız şeyleri kartlarda rahatlıkla görebilirsiniz.

Yapacağınız bu günlük uygulamalar, sezgilerinizin güçlenmesine de yardımcı olacaktır. Kartların, tamamen sizin yerinize bazı durumlarda karar vermesini beklemektense bu uygulamalar ile karar verici siz olacaksınız!

Tarot destesini elinize almadan önce mutlaka meditasyon yapın ve kartları, kötü enerjilerden tam manasıyla arındırmak için belirli ritüeller ile düzenleyin. Çünkü bütün kartlar da olduğu gibi Tarot’un da bilinmeyen birçok gizli yönü var. Siz bu çalışmalar ile birlikte belirli bir süre sonra profesyonelleşmeye başlayacaksınız. Böylece Tarot’un bilinmeyen birçok yönün rahatlıkla keşfedecek, anlamlandıracak ve sezgisel olarak doğruya ulaşabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Sezgisel Düşünme Nedir

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir