Tarot Anlamlarında Daha Fazla Derinlik Bulma

Tarot destesindeki tüm kartların genel anlamlarını kavradıktan sonra okumaya başlayabilir, kartları sorgulayabilir ve hatta kartlar için kendi anlamlarınızı öğrenebilirsiniz. Tarot, derin düşünce isteyen kişisel bir yolculuktur ve hiçbir Tarot okuyucusu, kartları aynı şekilde okumaz. Tarot okuyucuları, anlamlara ve arketiplere, kendi deneyimlerini getirirler.  Bu yeni Tarot keşif yolculuğuna başlamanın bir yolunu arıyorsanız burada Tarot kartlarının daha derin anlamlarını keşfetmeye başlamak için günlük kart çekimleriniz sırasında sorabileceğiniz birkaç soru var. İşte sizlere Tarot anlamlarında daha fazla derinlik bulmak için sorabileceğiniz sorular;

Bu Kart Şu Anda Benim İçin Nasıl Görünüyor?

Tarot, hayatımızda sezgi ve niyetle yön bulmamıza yardımcı olan bir araçtır. Bu kartlar, asla size karşı değildir veya sizi bir döngüden geçirmeye çalışmazlar. Bir kart çektiğinizde bu kartın sizi nasıl desteklediğini, size nasıl yardımcı olduğunu veya şu anda karşılaştığınız sorunları ya da zorlukları çözmenize yardımcı olacaktır. Peki, bu kart en iyi arkadaşınız olsaydı, şu anda size ne tavsiye ederdi?

Bu Kart Şu Anda İçinde Bulunduğum Ortamı Nasıl Yansıtıyor?

Çoğu zaman bir kart çektiğimizde kartın, bize ne yapacağımızı söylemesini isteriz. Ancak bazı durumlarda bu, sadece şu anda içinde bulunduğunuz durumu yansıtır ve sizden, çevrenizde olup bitenlere dikkat etmenizi ister. Çevremiz, duygularımız ve refahımız üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Bu nedenle bazen kartlar, sizden zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu besleyen bir ortamda olduğunuzdan emin olmanızı ister. Eğer bu durum söz konusu değilse o zaman bu, durumun gerekli olduğunun önemli bir işaretidir. Daha huzurlu ve keyifli bir konuma ulaşmanıza yardımcı olmak için şu anda bu kartlar, odak noktanız olmalıdır.

Bu Kart Beni Nasıl Hissettiriyor ve Neden Böyle Hissediyorum?

Tarot anlamlarını ilk öğrenmeye başladığınızda, tüm kartların anlamlarını ezberlemeye çalışırken kendinizi büyük oranda kaptırabilirsiniz. Bu durum, gayet iyi ve pratiğinizi oluşturmaya başlamanın tamamen normal bir yoludur. Ancak, sonunda mantık olarak beyninizden ziyade sezginize daha fazla güvenmeye başlayacaksınız. Kartınızı çektiğiniz zaman bir süre onunla ilgilenin. Derinlemesine bakın ve kendinize bu kartın sizi nasıl hissettirdiğini sorun. Bir kartla ilgili duygularınızı etkileyebilecek pek çok şey vardır. Örneğin, kültürel tanımlardan, ezberlediğiniz anlamlardan, o kartın anlamı ile birlikte kişisel geçmişinizden, karttaki görüntülerden ve hatta sayısal bilgilerden büyük oranda etkilenebilirsiniz. Tüm bunları göz önünde bulundurun ve o kartı gördüğünüzde hangi duyguların ortaya çıktığını günlüğünüze mutlaka kaydedin.

Bu Kart Şu Anda Yaşadıklarım İçin Nasıl Bir Tedavi İşlevi Görüyor?

İlk noktada bahsettiğimiz gibi Tarot, kesinlikle arkadaşınız olmalıdır. Tarot kartlarınızı bir doktordan aldığınız küçük reçete notları olarak düşünebilirsiniz. Her kart, o anda ihtiyacınız olan bir çeşit tedavi sunar. Henüz bu rahatsızlığın ne olduğunun farkında bile olmayabilirsiniz, onu gerçekten yüzeye çıkarmak biraz zaman alabilir ve biraz içsel çalışma gerektirebilir. Ancak Tarot, iyileşmenize yardımcı olmak için bu bilgiyi size sunuyor. Cevapların, size hemen gelmeyebileceğini unutmayın. Gününüzü o kartla zihninizde yer kaplayarak geçirmeniz gerekebilir. Ancak Tarot size bu bilgiyi sunduğunda, zihniniz sizin için cevapları bulmaya çalışmak için bilinçsizce bu işi tamamlayacaktır.

Beni Keşfetmeye Davet Eden Nedir?

Son olarak Tarot’un sizi keşfetmeye davet ettiği şey hakkında biraz da olsa düşünmelisiniz. Bu davet, dahili veya harici olabilir. Kartın sizi araştırmaya ve keşfetmeye davet ettiği bir enerjisi olacaktır. Bu yüzden bu enerjiyi tanımlamak ve davetini kabul etmek tamamen size kalmış!

Tarot Anlamlarını Kendi Terimlerinizle Keşfetme

Artık Tarot yolculuğunuza çıkma vaktiniz geldi. Kendinizi Tarot dünyasına bırakın ve kartlarınızla bire bir vakit geçirin. Kitapları bir kenara koyun, kılavuzları saklayın ve sadece kartlarla kendi kişisel ilişkinize odaklanın. Tarot anlamlarında daha fazla derinlik bulmak, her zaman okumaktan veya anlamlar hakkında daha fazla bilgi edinmekten elde edebileceğiniz bir şey değildir. Bazen kartlarla yakın bir bağ oluşturmanız gerekebilir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir