Tarot Destesinden Düşen Kartlar

Bazen Tarot kartlarını karıştırdığınızda desteden kartlar düşebilir. Birçok kişi ise Tarot destesinden düşen kartlar hakkında endişeli olabilir.

Aslında desteden düşen bu kartlar hakkında söyleyebileceğimiz en az şey, birçok görüş olduğu ve bunların çok bölünmüş olduğudur. Ancak bu alanda da birçok inancın olduğunu söyleyebiliriz.

İnançlar ve Batıl İnançlar

Bazı insanlar, desteden düşen kartın önemli bir değeri olduğuna inanır. İnanç olgusu, tam da bir gerçeklik yaratmaktır. Bu, baskılarda sıklıkla ortaya çıkan bir ilkedir. Bir şeye ikna olan insanlar, o şeye dayanarak bir gerçeklik yaratırlar.  Ancak çok faydalı olan olumlu inançlar da vardır. Kısacası, bir inanç iyi bir şekilde sabitlendiğinde her zaman gerçekleşebilir. Yani mantıksal olarak desteden düşen kartların bir değeri olduğu inancı, önemli bir değer olabilir.

Burada önemli olan, desteden düşen kartın değerinin gerçeğinden ziyade, hangisinin en önemli olduğu fikridir. Yani inancımız yoksa desteden düşen kartın değeri de önemsiz olabilir. Her şey bakış açısıyla ilgilidir.

Başkalarının İnançları

Bir şey öğrendiğimizde en büyük zorluk, bize öğretileni takip etme eğiliminde olmamızdır. Ancak bir ışık varlığının yolu, derinlerde bir şeyler hissetmek ve bize yapması söyleneni yapmaktır. Bununla, küçük yaşlardan itibaren diğer insanları dinlemek ve onların bizden daha iyi olduklarını düşünmek için eğitildiğimizi kastedebiliriz. Ancak sezgilerimiz ve duygularımız gibi birçok farklı olağanüstü filtrelerimizin olduğunu da unutmamalıyız.

Kimse bize, bir şeyin iyi mi kötü mü olduğunu söyleyemez. Bunun tam olarak sezgimiz ve içsel bağlantımız aracılığıyla farkına varmak bize bağlıdır. Elbette bu kolay değil, çünkü iç iletişimimizi karıştırmak için her şey yapılıyor. Bunu Tarot için de söyleyebiliriz. Tarot’ta da her şeyden önce duygularımızı ve yaptığımız yorumları dikkate almalıyız.

Desteden Düşen Kartların Değeri

Kartlar, kim olduğumuzun bir uzantısıdır. Yani eş zamanlılık teorisine göre kartlar, bize tam zamanında iletilmesi gereken mesajı ifade edeceklerdir. Bu, bir kartın herhangi bir etkileşim olmadan tek başına bile her zaman bir mesaj ifade ettiği anlamına gelir. Ancak kartlarla temas kurarak bizi anlamlı bir mesaja götürecek bir tür enerjisel bağlantı oluşturmalıyız.

Bu akıl yürütmeye devam edersek en önemli şeyin, duygular olduğunu söyleyebiliriz. Somut olarak sizinle konuşurken fark edeceğiniz anlamda düşen kartı dikkate alabilirsiniz. Bu durumda gerçekten ona soracaksınız ve anlamını merak edeceksiniz.

Aslında desteden düşen kartlar, kupadaki kartlarla aynı mantıktır. Bazıları desteyi keser ve kartları kesimden alır. Kupa kartları, ancak siz onu yorumlamaya karar verirseniz bir değeri vardır. Sonuç olarak bu, daha sonra çekilişiniz bağlamında bunu mutlaka dikkate alacağınız anlamına gelmez. Bunun nedeni, genellikle kesimin baskının mesajından oldukça farklı olmasıdır.

Desteden Düşen Kartın Olası Anlamları Nelerdir?

Aynı durum desteden düşen kartlar için de geçerlidir. Beraberlik yönünde gidebilirler veya tamamen çelişkili olabilirler.  Bu yüzden fikirlere ve inançlara çok fazla önem vermemelisiniz. İçinizdeki hislere göre gitmeyi tercih edin.

Ancak, Tarot’un yine de bir şeyi açıklığa kavuşturmak istemesi her zaman mümkündür. Bu nedenle desteden düşen kart, çoğu zaman kendinizin veya danışmanınızın psikolojik durumunun bir göstergesi olacaktır.

Özel Durumda Çekilişinizi Yapmak İçin Düşen Kartları Kullanabilirsiniz

Diğer bir çözüm ise kartlarınızı karıştırırken sadece düşen ve çekilişinizi oluşturan kartları almanızdır. Bazı insanlar, bunu kart çekmek için yapar. Aynı zamanda bu, bir çözümdür. Ancak bu durumda, niyetiniz en önemlisidir. Çünkü kasıtlı olarak sadece düşen kartları alarak mesajı sadece desteden düşen kartlar aracılığıyla alma arzunuzun sinyalini vermiş oluyorsunuz. Bir kez daha bu, her zaman bir konvansiyon hikayesidir.

Tabii ki, bunların hepsi sadece bakış açısıdır. Bu, düşen kartların duygulara ve sezgilere üstün gelmesi gerektiği anlamına gelmez.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir