Tarot Destesini Seçmek (9 Etkili İpucu)

Tarot destesini seçmek, yorumlama kabiliyetinizi bile etkiler. İster acemi ister ileri seviyede ve hatta ister uzman olun, Tarot destesi seçmek özellikle zor olabilir. Kelimenin tam anlamıyla yüzlerce farklı Tarot destesi türü vardır. Hepsi kendi sembolizmlerini, kendi enerjilerini, tarihlerini, mitolojilerini ve hatta grafiklerini içerir. Bu nedenle işinizi kolaylaştırmak adına Tarot destesi seçmeniz için ipuçlarını bir araya getirdik. İşte sizlere doğru Tarot destesini seçmek için kanıtlanmış 9 ipucu:

1.      Destenin Kartlarıyla Kişisel Bir Bağlantı Kurun

Bu, tartışmasız en önemli koşuldur. Sizin için en iyi Tarot destesini seçmenize izin verecektir. Kişisel ve sezgisel bir bağlantı hissettiğiniz bir Tarot destesi arayın.

Kartların grafikleriyle ne ifade ettiğini ve ilettikleri mesajı hissetmek çok önemlidir.

2.      Tarot Destesini Seçmek İçin Resimleri Dikkatlice İnceleyin

Her kart, sahneleri ve karakterleri belirli bir şekilde sunar. Ayrıca bir atmosfer vardır; damgalanmış belirli bir atmosfer. Aslında, her oyun özeldir.

Size özel olanı bulmak için tüm kartları arka arkaya gözlemleyerek bir bütün olarak Tarot destenizi seçmenizde fayda vardır. Google’da biraz araştırma yapabileceğiniz için çevrimiçi satın alma işlemi yaparsanız daha kolay olur.

3.      Seviyenize Göre Tarot Destenizi Seçin

Yeni başlayan biriyseniz acemiler için daha popüler desteleri kullanmak sizin için daha kolay olabilir. Bu tip destelerde görsellerin anlaşılması kolay ve doğrudan konuya yöneliktir. Sizi asıl anlamdan uzaklaştıracak hiçbir süsleme ve detay yoktur. Ayrıca bu kartlar hakkında kitaplarda ve internette pek çok bilgi vardır.

Öte yandan daha fazla deneyime sahipseniz ve yeni bir meydan okuma arıyorsanız veya sadece eğlenmek için bir değişiklik istiyorsanız daha karmaşık deste seçebilirsiniz. Elbette seçiminizi sınırlamayın. Çünkü en önemli şey, sizinle konuşan bir şeyle kişisel bir bağlantı oluşturmaktır.

4.      Geleneksel Misiniz Yoksa Modern Mi?

Geleneksel ve eski tarz kart oyunlarına ilgi duyuyorsanız aralarından seçim yapabileceğiniz çok deste vardır. Ancak modern desteler, geleneksel kartları sevenler için hüsran olabilir.

5.      Tarot Destenizin Boyutuna Önem Verin

Tarot destelerinin hepsi aynı boyutta veya şekilde değildir. Bazıları daha küçük, bazıları daha büyüktür. Bazı kutular ise diğerlerinden daha kalındır. Estetik açıdan hangisinin sizin için en iyi olduğuna karar vermelisiniz.

6.      Tarot Destenizi Nasıl Kullanmak İstediğinizi Düşünün

Tarot destenizi seçmeden önce onunla yapmak istediğiniz yorum türünü düşünmelisiniz. Ayrıca kartlarla nasıl bağlantı kurmak istediğinizi de hayal etmelisiniz. Kişisel gelişim amaçlı hayatınızda huzuru bulmak için bir Tarot destesi mi arıyorsunuz?

Bu durumda buna uygun olabilecek Tarot desteleri, size ilham verebilir. Her durumda da destenin geleneksel bir Tarot destesi yapısına sahip olup olmadığını kontrol edin. Eğer Tarot’un yorumlanmasında daha ileri düzeydeyseniz birkaç Tarot destesine sahip olabilirsiniz ve belirli bir zamanda veya belirli bir soru için enerjisi size en uygun olanı kullanabilirsiniz.

7.      Destenizin Kalitesini Kontrol Edin

İlk başta asla yeterince düşünmezsiniz. Alacağınız kart destesinin kaliteli olduğundan emin olun. Kartların birkaç yıl boyunca sürekli ve uzun süreli kullanım için yeterince güçlü olması şarttır.

Daha ucuz ama daha düşük kaliteli reprodüksiyonlar da vardır. Kesinlikle daha ucuzdurlar, ancak kolayca yırtılırlar. Nemi çabuk alırlar. Sonuç olarak bunları, uzun süreli kullanamazsınız ve en kısa sürede değiştirmeniz gerekir.

8.      Kendi Kart Destenizi Satın Alın

Tarot destesini seçmek, kişisel bir süreçten geçer. Daha önce başka bir kişi tarafından kullanılmış bir Tarot destesini asla kullanmayın. Çünkü bu kartlarda, daha önce yapılmış olan enerjiler ve bağlantılar vardır. Bu kartlara kendi enerjinizi koyabilmeniz sizin için zor olacaktır. Sonuç olarak bu kartlar, sizin için pek bir şey ifade etmeyebilir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir