Tarot Falında Ne Sorulur, Nasıl Sorulur?

Tarot falı açılımı geçmişten bugüne kadar en güvenilir fal bakma yöntemleri arasında gösterilir. Tarot ile birçok merak edilen konular öngörüler oluşturmak mümkündür. Bunlar aile hayatınız ile ilgili konular, aşk hayatınız ile ilgili konular veya iş hayatınızdaki yeni olası gelişmeler ile ilgili olabilir. Bu soruların her biri için tutarlı ve mantıklı yaklaşımlar yoluyla Tarot ile cevap bulmak mümkündür. Bunun yanında bakılan fal ile birlikte yapılan analizler sayesinde yaşanılacak olan olaylara karşı hazırlıklı olmak hayatınızda yaşanılacak aksaklıklara karşı güçlü olmanıza yardımcı olacaktır. Tarot yaklaşık 500 yıldır farklı medeniyetlerde kendini kanıtlamış ve diğer fal ritüellerinden farklı olarak saygınlığını koruyarak günümüze kadar gelmiş bir fal yorumlama sanatıdır.

Tarot toplam 78 karttan oluşan desteyle bakılan bir kart oyunudur. Kartlar kendi aralarında 2 bölümden oluşmaktadır. Bunlar büyük ve küçük Arkanalardır. Bu ayrımın oluşmasının asıl sebebi Tarot falı ile bakılacak olan falın içeriğine göre değişmektedir. İstenilen bilgilerin içeriği, kapsamı ve detayları arasındaki analizlerin derinliği ne kadar fazla olursa yapılan analiz için uygun yöntem Büyük Arkana kartları olacaktır. Bunun yanında eğer kısa günlük olayların analizi için bir yorumlama yapılırsa burada da kullanılacak desteler 56 karttan oluşan Küçük Arkana kartları.

Bu ayrımın oluşması yapılan yorumlama sırasında oluşacak kafa karışıklığını önlemek için oldukça önemlidir. Bir diğer önemli nokta ise kartların açılımlarının anlamlarıdır. Kartlar üzerinde simgeler ve şekiller bulunmaktadır. Bu ifadelerin her biri farklı anlamlar oluşturmaktadır. Fal bakılması sırasında seçilen kartlar ile kişi arasında detaylı bir ilişki kurularak kişiye özel anlamların oluşmasının sonucu yorumlama yapılmaktadır.

Tarot Yorumlaması Sırasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tarot yorumlaması kişisel analizler ve seçilen kartlar ile birleşerek yapılan bir kart okuma sanatıdır. Analizler sırasında seçilen kartların kişinin kendi iradesi ile seçmesi oldukça önemlidir. Bunun yanında kartlar seçilmeden ve yorumlama başlamadan önce hazırlıkların tamamlanması gerekmektedir. Bu hazırlıklar yapılırken ilk önce kişi kendini yapılacak yorumlamaya hazır hissetmelidir. Bunun yanında yapılan işe saygı duymalı ve inanmalıdır. Eğer bu detaylar tamamlandıysa daha sonra Tarot destesi içerisinde kendi hisleri doğrultusunda istenilen sayı miktarında kart seçerek yorumcuya doğru uzatmalıdır.

Seçilen kartların anlamları doğrultusunda yorumcu sezgisel bağlanma ilişkiler kurarak kartlar ile kişi arasında uyum sağlamalıdır. Bu uyum doğrultusunda kartlar üzerinde yer alan ifadeler kişiye özel anlamlar kazanır ve size bazı öngörüler verebilir. Bu öngörüler her zaman doğru veya kesinlikle gerçekleşecek diye bir anlam çıkarmak doğru değildir. Bunun yerine yapılan analizlerin sizlere kattığı artıları değerlendirerek, yaşanabilecek olaylara karşı hazırlıklı olmak hayata karşı duruşunuzu olumlu yönde etkileyecektir.

Tarota Neler Sorulabilir?

İnsanlar hayatlarında yaşadıkları olaylardan ders çıkarmışlardır. Bu olaylar ilerleyen yıllarda farklı şekillerde tekrar karşımıza çıktığında bu kez geçmiş hataları yapmamak için önlemler alınmalıdır. İşte Tarot bize bu noktada yardımda bulunmaktadır. Hatalarımızdan veya gelecekte yaşanılacak hatalara karşı öngörülerde bulunmasıyla hayatın sıkıntıya girmesi engellenebilir. Tarot falı ile pek çok konuya açıklık getirmek mümkündür. Bu konular ister geniş kapsamlı ister evet hayır cevaplı sorular olsun her biri için Tarot destelerinin cevapları bulunmaktadır.

Yalnızca soruların içeriği arttıkça yapılan analizlerin detayları artacağı için farklı metodlar yoluyla fal bakma ritüeli yapılmaktadır. Tarot kişilere aşk, meslek, aile, sağlık gibi pek çok önemli konu üzerine tüyolar vermektedir. Ancak bunlar size bir öngörü oluşturmalıdır. Tarot falı aşk ile yapılan analizlerin değerlendirmeleri sizlerin seçeceği kartlar ile belirlenmektedir. Burada çıkan her bilginin doğruluğu kesin değildir. Sadece verilen bilgiler kişisel yaşam hakkında alınması gereken önlemlerle ilgili ipuçlarıdır.

Tarot falı nasıl bakılır?

Tarot analizleri yapan kişi daha önceden tecrübe sahibi olmalıdır. Bu tecrübe farklı eğitimler yoluyla veya kendi çabalarınız ile öğrenilebilecek bilgilerden oluşmaktadır. Bu eğitimleri tamamlayan herkes Tarot analizi yapamaz. Çünkü Tarot analizinde önemli olan konu sezgilerin ve anlam yüklemelerin önemidir. Bu noktada yorumcu adayı kendini geliştirmelidir. Stratejik anlamda verilen mesajların karşı tarafı etkileyeceğini unutmamalısınız. Önemli olan verilen mesajlarda kişinin çıkaracağı izlenimlerdir. Burada yine analiz yapan kişinin ikna kabiliyeti ve konuşma yetileri önem kazanmaktadır.

İlginizi ÇekebilirTarot açılımı nasıl yapılır

Tarot falı güvenilir mi?

Tarot analizi diğer fal yöntemlerinden ayrılmaktadır. Bu ayrımın en büyük sebebi iskambil kartları yerine kendine özgü Tarot destesinin olmasından kaynaklıdır. Deste içerisindeki semboller kişilere anlamlar kazandırarak farklı çıkarımlar yapılmasını sağlamasına yardımcı olacaktır. Bu çıkarımların doğruluğu konusunda pek çok farklı açıklamalar yapılmaktadır. Bazı kişiler Tarot falını sadece bir eğlence aracı olarak değerlendirirken bazı kişiler daha çok yapılan analizlerin içeriğine güvenerek hayat düzenine Tarot ile anlam kazandırmaktadır.

Bu olay tamamen kişisel olarak düşünülmelidir. Eğer siz yapılan analizin sizin kaderinizde etkisi olacağını düşünüyorsanız Tarota güvenmelisiniz. Yoksa analizlerin sadece eğlence aracı olarak sizlere yapılması gerektiği kanısı içerisinde olursanız bu noktada yanlış bir davranışta bulunmuş olmazsınız.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir