Tarot Kartı Çekmek İçin İpuçları

Tarot kartı çekmek için birkaç altın kurala uymak gerekir. Adımları takip ettiğinizde Tarot kartını okumak ve yorumlamak çok daha kolay hale gelir. Ayrıca Tarot kartlarınızla iyi bir başlangıç ​​yapmak için tavsiyelere uymanızı öneririz.

Doğru Desteyi Seçin

Tarot kartları çekmeyi öğrenmeden önce yapacağınız ilk şey, doğru bir Tarot destesi satın almaktır. Tarot destesi seçimi, bariz veya çok basit görünebilir, ancak durum böyle değildir.

İyi ya da kötü Tarot destesi yoktur, ancak yine de belirli kriterlere uyulması gerekiyor. Burada en önemli durum, size hitap eden bir Tarot destesi seçmenizdir.

Kartları Çekmek İçin Bazı Tarot Fikirleri Alın

İki farklı Tarot destesi satın alabilir ve ikisi arasında bazı karşılaştırma çalışmaları yapabilirsiniz.

Özellikle oyunlardan birinde ve diğerinde sahneleme, görüntüler ve dolayısıyla kartın anlamı ile ilgili olarak çalışmalar yapmanız farklı fikirlere sahip olacağınız anlamına gelir.

Tarot Kartları Çekmek İçin Doğru Ruh Haline Sahip Olun

Tarot kartlarını çekmek için doğru haline sahip olma fikrini nadiren düşünürüz. Ancak, Tarot kartları çekmek için iyi bir zihin durumuna sahip olmak çok önemlidir. Yani iyi bir ortamda bulunmak için mümkün olduğunca çok şey aramak gerekir. Kartları çekmek için iyi bir yatkınlık içinde olmalısınız.

Odaklanamıyorsanız veya dikkatiniz dağılıyorsa bir süre beklemeniz gerekir. Bu durum, bilinçaltınızın Tarot desteniz aracılığıyla kendini ifade etmesine izin vermek için gereklidir. Üstelik doğru ruh haline sahip olmak, Tarot mesajına daha iyi erişmenizi sağlayacaktır.

Soruyu Doğru İfade Edin!

Soruyu basit bir cümleyle ifade ederek ne sorduğunuzu netleştirmelisiniz. Bu, kesin ve eşit derecede net bir cevaba sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Kendinize Tarot’tan ne beklediğinizi sormak iyi bir adımdır. Peki, hangi cevabı almak istiyorsunuz?

Diyelim ki iş değiştirmek istiyorsunuz ve bunun için en mantıklı soru “iş bulabilecek miyim?” olabilir. Ancak bu soru, Tarot için ilginç bir bilgi içermiyor. Tarot, size belli belirsiz evet ya da hayır diye cevap verecektir. Motivasyonlarınızı (bu iş değişikliği ile ilgili beklentileriniz), temel korkularınızı anlamaya çalışmak ve ardından sorunuzu açık olacak şekilde yeniden ifade etmek daha iyi olacaktır. Bu şekilde Tarot, size yapıcı tavsiyeler ve hatta aklınıza bile gelmemiş bilgiler verebilir.

Tarot ile Biraz Mesafe Alın

Kartları kendi kendinize çekmenin en çok engelleyici yanı, duygusal olarak çok ilgili olmanızdır. Hepimizin içselleştirilmiş bir korkuyla yaşadığımızı anlamalıyız. Kişiye göre bu korku, az ya da çok güçlüdür. Atalarımızdan kalma korkularımızı uyandırmaktan kaçınmak için en iyi şey, kendimizi kendimizden ve Tarot’tan uzaklaştırmaktır. Bu nedenle, üçüncü bir kişiye hitap ettiğimizi düşünmek iyi bir teknik olabilir. Kendimize, çokça iyilik dilediğimiz çiftimizle konuştuğumuzu da hayal edebiliriz.

Yorum yapanın olmaması gerçeği, gözlem alanında kalmayı ve dolayısıyla daha tarafsız olmayı mümkün kılacaktır. Ayrıca, görülen ve yorumlanan kartlara, duygusal olarak daha az dahil olmamızı sağlayacaktır. Bu, daha iyi çekilişler ve daha doğru cevaplar ile sonuçlanacaktır.

Adım Adım Başlayın

Kendinizden emin değilseniz yabancılar için karmaşık yorumlar yapmanıza gerek yoktur. Bu, Tarot yorumunda güven kazanmanıza yardımcı olmaz.  Bu deneyimi tekrarlamak istemeseniz bile kendinizi çok rahatsız hissedebilirsiniz. İdeal olan, size yakın olan ve kendinize tamamen güvendiğiniz kişiler için kart çekmeye başlamanızdır. Durumları ve endişeleri hakkında ne kadar az şey bilirseniz, bu daha kolay olacaktır. Bu durum, onlar hakkında daha fazla ayrıntıya sahip olmanızı da sağlar.

Son olarak belki de en büyük ipucu, pratik yapmaktır. İyi olmanın en iyi yolu pratik yapmaktan geçer. Herkes aynı imkanlara sahip değildir. Ancak eğitim, herhangi bir konuda mükemmel sonuçlar ve ustalık elde etmeyi mümkün kılar. Başarı, düzenli olarak antrenman yapmak için yeterli disipline sahip olmakla ilgilidir. Bunun için her gün mutlaka biraz da olsa antrenman yapın.

İlginizi Çekebilir: https://www.tarotfali.net/tarot-kartlari.html

Rate this post

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir