Tarot Kartını Yorumlamak İçin 10 İpucu

Tarot kartlarını anlamak ve okumak söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken birkaç farklı husus vardır. Tarot kartlarını okumak, sadece beyninizi tam teçhizata sokup 78 kartın tüm anlamlarını hatırlamaya çalışmak değildir. Aksine kartları alarak bir hikâye anlatabilmektir. Kartlardaki figürler, bunu yapmamıza yardımcı oluyor, tıpkı çocukken okuduğumuz tüm hikâye kitapları gibi!

Her bir deste, kariyer, aşk, para veya genel düşünce tarzımız olsun, hayatın en tutarlı hikayelerine yeni bir bakış açısı sunuyor. Kartları okumayı daha eğlenceli kılmakla kalmayıp aynı zamanda daha kolay okunmasını sağlayan figürler, hayata da yön veriyor. Tarot kartlarını yorumlama yeteneğinizde ustalaşmanıza yardımcı olmak için işte size Tarot kartını yorumlamak için en iyi 10 ipucu!

1) Karta Baktığınızda Ne Hissediyorsunuz?

İçgüdülerinizi ve sezgilerinizi kullanmak, Tarot okumanın büyük bir parçasıdır. Bu nedenle bir görüntünün sizi nasıl hissettirdiğine dikkat etmeniz çok önemlidir. Resimlerin hangi duyguları uyandırdığını ve sorulan soruların ne anlama gelebileceğini not edin. Duygular, hayatımızda verdiğimiz her kararı yönlendiren şeydir, beynimize rehberlik eder ve mekanik düşünceye hayat verir. Bunlara dikkat etmeniz, Tarot okumayı son derece kolaylaştıracaktır.

2) Görüntüyü Yüksek Sesle Okuyun

Yorumlanması zor bir makale karşımıza çıktığında makaleyi yüksek sesle okumak, çoğu zaman bazı şeylerin anlaşılmasını biraz daha kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır. Aynı şey Tarot kartlarını anlamak için de geçerlidir. İşleri basitleştirilmiş terimlere bölmek ve bir görüntüde tam olarak ne gördüğünüzü açıklamak, kartların yorumlanmasını kolaylaştırır. Karta bakın ve ne gördüğünüzü açıklayın. Her küçük ayrıntıya ve bir bütün olarak görüntü için ne anlama gelebileceğine gerçekten çok dikkat edin.

3) Görüntünün İçinde Olan Hikâye Nedir?

Görüntüyü oluşturan öğeleri belirledikten sonra görüntünün size anlattığı hikâyeyi anlamanın da zamanı geldi. Her kart, kendi içinde kısa bir hikayedir. Her kartın anlattığı hikâyeyi bilmek, tam okumaları yorumlamanın ayrılmaz bir parçasıdır. Kartları yorumlamak için düşünürken hayal gücünüzü de kullanın ve yaratıcı olun.

4) Öncesi ve Sonrası Ne Olmuş Olabilir?

Her Tarot kartı daha büyük bir hikâyenin küçük bir bölümünü anlatır. Böylece destede farklı kartları eşleştirmeye başladığınızda bu durum, daha net bir hale gelir. Görüntüye iyi bir şekilde göz attıktan ve hangi hikâyeyi anlattığını anladıktan sonra o noktaya kadar neler olmuş olabileceğini ve sonuç olarak neler olabileceğini düşünün.

5) Ayrıntıları Görebiliyor Musunuz?

Bazen anahtar, ayrıntılardadır. Pek çok modern Tarot destesi, illüstrasyonlarına daha minimalist bir yaklaşım getiriyor. Her illüstrasyonda gizli küçük ayrıntılar vardır. Bu ayrıntılar, kartların gerçekten derinlemesine okunmasında son derece yardımcı olabilir. Bu nedenle gizli ipuçlarını bulmak için resimleri dikkatlice taradığınızdan emin olun.

6) Görselde Siz Olsaydınız Nasıl Tepki Verirdiniz?

Görselleştirmenin gücünü kullanarak kendinizi illüstrasyonda bir karakter olarak konumlandırın. Nasıl hissedeceğinizi, nasıl tepki vereceğinizi ve o kartın içinde olsaydınız size ne olabileceğini düşünün. Bu durum bazen daha önce düşünmemiş olabileceğiniz yeni anlamları ortaya çıkarabilir.

7) Sadece Figürleri Kullanarak Bir Hikâye Yazın

Yapabileceğiniz başka bir pratik görev de kartlarda gördüklerinize dayalı olarak fiziksel olarak bir hikâye yazmaktır. Bu zaman alıcı olabilir, son derece eğlencelidir! Kartı alın, hikâye için bir başlangıç ​​ve bir son oluşturun.

8) Sorularınız Neler?

Tarot okuması yaparken ister kendiniz için ister başkası için olsun, her zaman cevaplamanız gereken belirli bir sorunuz olmalıdır. Bu soru kartların yapısını ve bağlamını oluşturmalıdır. Temeli oluşturacak bir soru olmadan kartlar, kelimenin tam anlamıyla her şey anlamına gelebilir.

9) Kartları Dikkate Alın

78 Tarot kartı, Büyük Arkana ve Küçük Arkana’dan oluşur. Kartların size ne söylediğini dikkate alın ve yorumlamanızı buna göre yapın.

10) Büyük Mü Yoksa Küçük Bir Hayat Dersi Mi?

Kartın büyük veya küçük bir yaşam dersini temsil edip etmediğini bilmek, illüstrasyonun anlaşılmasını çok daha kolay hale getirmeye yardımcı olacaktır. Örneğin, Büyük Arkana kartları, genel olarak çok daha ayrıntılıdır çünkü okumada daha fazla önem taşırlar.

Görüntüler veya herhangi bir duygusal bağlantı olmadan birçok bilgiyi ezberlemeye çalışıyoruz. Bir Tarot destesini oluşturan en önemli husus figürlerdir. Bu nedenle bir sonraki destenizi seçerken resimlerin stili ve konusu ile bağlantı kurduğunuzdan emin olun.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir