Tarot Kartlarını Yanlış Okumanın Nedenleri

Tarot kartlarını yanlış okumanın nedenleri arasında birçok farklı durum vardır. Bir zamanlar tahminlerinizde başarısız olmuş olmanız hatta size, kartları dağıtan başka birinin yanlış veri vermiş olması veya gerçekleşmemiş olması çok olasıdır. Bu, Tarot kartlarının gerçekten düşündüğümüz kadar yanılmaz olup olmadığını merak etmemize neden olabilir.

İşte Tarot kartlarını yanlış okumanın nedenleri!

Duygulara Müdahale Etmek

Duygulara müdahale etmek, özellikle de kartları kendiniz okurken yaptığınız çok yaygın bir hatadır. Kartları kendinize göre okumak gerçekten de kolay değildir.  Çünkü yayılmayla ilgili korkularınız, arzularınız ve beklentileriniz ile size gelebilecek sezgisel bilgiler arasında mesafe bulunmuyor.

Abartma Eğilimi

Dürüst olalım: Tarot’ta çok fazla drama var. Kartların bize anlattığı olaylar, her zaman önceden yorumlayabileceğimiz kadar korkunç değildir.

Kule kartının dünyanın sonu olması gerekmez veya Kupa Şövalyesi, her zaman yakışıklı prens değildir!

Bazı Kartları Görmezden Gelmek

Bu, birinci nokta ile ilgilidir. Arzularımızdan etkilenmemize izin verdiğimizde, kırmızı ışık olabilecek bazı kartları görmezden gelmek ve bunun yerine olumlu kartlara odaklanmak çok kolaydır.

Tarot yayılımındaki tüm kartlar, ilgili bilgileri sunar ve bu nedenle hepsi eşit olarak dikkate alınmalıdır.

Yakın Geleceği Uzun Vadeli Gelecekle Karıştırmak

Bu, çok sık gerçekleşen ve kimsenin genellikle fark etmediği çok ilginç bir şeydir.

Gelecek bir pozisyonda Tarot kartlarını yorumladığımızda, geleceğin istikrarlı ve taşınmaz olacağını düşünme eğilimindeyiz. Bu çok yanlış bir düşüncedir.

Şimdiki Zamanda Meydana Gelen Değişiklikleri Görmezden Gelmek

Tarot’un gerçek amacı geleceği bilmek değil, geleceği kendi zevkinize göre yaratabilmeniz için şu anda başınıza gelenlerin farkında olmaktır.

Tarot’u pratik kullanıma sokmak istiyorsanız, daha iyi kararlar almak ve takip ettiğiniz hedefe ulaşmak için hayatınızda değişiklikler yapmalısınız.

Sezgisel Bilgilere Güven Eksikliği

Güven eksikliği, her Tarot okuyucusu için çok önemlidir. Sezgisel olarak size gelen bilgilerden şüphe duyduğunuzda kendinizi, kartlardan öğrendiğiniz anlamlarla sınırlamayı denersiniz. Ancak bu durum, hatalı okumalara yol açabilir.

Sezginizin size söylediği bilgiler, ne kadar saçma görünürse görünsün, her zaman buna güvenmeniz önemlidir. Unutmayın, size mantıklı gelmeyen şey diğer kişiye mantıklı gelebilir.

İlginizi Çekebilir: Sezgisel düşünme

Zorla Ayrıntılara Girmek

Tarot kartlarını iyi okumak için tarih vermeyi, kafanızdaki resimleri görmeyi veya kişi ve yer isimlerini bilmenin önemli olduğunu düşünebilirsiniz. Hiçbir şey gerçeklikten daha uzak değildir.

İyi bir Tarot okuması, ayrıntılı değil, tam aksine faydalı olmalıdır. Bir şeyin ne zaman olacağını bilmek, hiçbir şekilde alakalı olmak zorunda değildir. Ancak, bir duyguyu algılamak olabilir. Algılanmıyorlarsa kesin ayrıntılar vermek için baskı hissetmeyin. Aksi durumda hata yapabilirsiniz.

Yargılanma Korkusu

Yargılanma korkusu, genellikle güvendiğiniz bir kişi için Tarot okuması yaptığınızda karşınıza çıkabilir. Kartlar, iletilmesi rahatsız edici mesajları ortaya çıkarabilir. Ayrıca, arkadaşınızın veya akrabanızın, o kişi ya da durum hakkında gerçekten ne düşündüğünüzü, aksi halde söylemeyeceğiniz şeyleri söylemek için Tarot kullandığını düşünmesi de çok olasıdır.

Durum her ne olursa olsun bazen karşımızdaki kişi, kartların mesajını, bizim kişisel görüşümüz sanacağı korkusuyla mesajları tam olarak iletmiyoruz. Bu da okumada hata yapmamıza neden olur. Bundan dolayı hiçbir şekilde çekinmeden ve korkmadan yorumlama yapmalıyız.

Memnun Etme Arzusu

Başkaları için bir Tarot okumasında her türlü mesajı iletmeye hazır olmalısınız. İnsanlar yardım almak için Tarot’a başvurduklarından dolayı çoğu zaman zor mesajlar alabilirler.

Olumsuz bir mesajı (örneğin, bir çiftin bariz bir şekilde ayrılmasını), kişiyi iyi hissettirmek için tatlandırmaya çalışırsanız bu yanlış bir okuma olacaktır. Bundan dolayı karşınızdaki kişiyi memnun etmeye kalkmayın ve bilgileri, net bir şekilde verin.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir