Tarot Kartlarının Şaşırtıcı ve Az Bilinen Özellikleri

Tarot’un tam olarak ne zaman ve nerede bakıldığı hakkında kesin bilgilere ulaşabilmek mümkün değildir. Kartların gizemi Tarot tarihi için de geçerlidir. Eski Mısır büyücülerinden başladığı düşünülen Tarot, sonraları Çingenelerin yorumlamaları ile günümüze kadar ulaşan uzun bir tarihi içermektedir. Bunun yanında ilk olarak 1600 yıllarında gerçekleşen fal ritüellerinden esinlenerek ortaya çıktığı düşünülen Tarot günümüze kadar popülerliğini artırarak gelmiştir. Yaşanılan olayların çözümlenmesi ve yaşanacak olaylara ilişkin verdiği öngörülerden yararlanmak isteyen kişiler tarafından sıkça bakılmaktadır. Geçmişte ilk olarak 1600 yıllarında İtalyan bir falcı tarafından uyarlanan Desteleri 20. yüzyıl sonlarına doğru farklı tekniklerle uygulanmaya devam etmiştir.

Neden Tarot?

Günümüzde pek çok insan geleceği hakkında bilgiler öğrenmek ve yaşanılacak olaylara karşı hazırlıklı olmak ister. Bunun için çok tercih edilen yöntemler arasında olan Yedili Tarot olsa da istenen bilginin detaylarına göre modeller arasında uygun olan tarzda yorumlama yapılması istenir. Bu bilgiler, bazı zaman kısa cevaplar ile açıklanabilir, ancak kimi zaman daha detaylı bilgiler gerektirebilir. Bunun için en uygun model seçilerek fal bakılmalıdır.

Tarot üzerinden birçok farklı bilgiye ulaşmak mümkündür. Bunlar arasında herkes tarafından merak edilen konular aşk hayatı, iş hayatı ve aile hayatı hakkındaki konulardır. Bu konulara açıklık getirilmesi ve çıkış yollarının bulunmasında oldukça etkili bir yöntem olan Tarot hem kendi hakkımızda bu bilgilerin verilmesi, hem de edilen niyete göre farklı kişilerin hakkında bu bilgilerin sunulmasına kadar derin içerikler sunmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir: Tarot nasıl bakılır

Tarot Kartlarının Anlamları Nelerdir?

Toplamda 78 karttan oluşan Tarot destesinin içerisinde 2 ana bölüm bulunmaktadır. Bunlar Büyük Arkana ve Küçük Arkana olarak isimlendirilir. Büyük Arkana destesinde toplam 22 kart bulunur. Küçük Arkana destesinde ise 56 kart bulunur. Büyük Arkana destesi, daha çok günlük bilgilerin öğrenilmesi ve bugünün olaylarının kısa şekilde yorumlanmasında kullanılan bir yöntemdir. Küçük Arkana kartları ise tam tersi olarak  56 kart ile geniş yorumlamalar yapılmasına yardımcı  olur.

Bu yorumlamalar yapılırken kartlar üzerinde bulunan resim, şekil ve semboller son derece dikkatle incelenmektedir. Çünkü yapılan bu yorumlama tam olarak kişinin kendi isteği üzerine seçtiği kartlar üzerindeki sembollerle yapılmaktadır. Kartlar üzerinde yer alan her sembol farklı anlamlar ifade etmektedir. Bu ifadeler arasında en çok olan semboller sizin kaderinizi ve falın şeklini belirlemektedir. Aynı şekilde hangi sembol seçtiğiniz kartlar üzerinde yoksa fal yorumlanması sırasında o noktalara yapılan vurgular azalacaktır.

Tarot Kartlarının Anlamlarını En Doğru Kim Bilir?

Tarot, herkes tarafından bakılabilecek kadar yapılan amatör bir işlem değildir. Kartların üzerindeki sembollerin analizinin yanında bir o kadar da yorumlayan kişinin ifade ettiği kelimeler de çok önemlidir. Yorumcu falına baktığı kişi ile bütünleşerek analizleri yapmalıdır. Bu noktada sezgilerin kullanımı ön plana çıkmaktadır. Ne kadar sezgileri güçlü kişilerce yapılırsa o kadar fal yorumu başarılı olacaktır. Fal yorumlaması yapılması için öncelikle bazı gereksinimlerin oluşması sağlanmalıdır.

Bunlar arasında eğitim oldukça önemlidir. Fal bakmak isteyen kişi bu işi yapan profesyonellerden veya astrologlardan yardım almalıdır. Ancak bunların yanında kendi kendinize öğrenebileceğiniz farklı yollarda bulunmaktadır. Önemli olan öğrenilen bilgilerin pratiğe dökülmesidir. Ne kadar bilseniz de eğer pratikte sezgisel anlamda başarılı olamıyorsanız Tarot yorumlaması anlamsız olacaktır.

Bu aslında kişinin kendi kaderini kendisinin belirlediği bir fal yöntemidir. Fal bakılmadan yapılan seçimlerin sırasında kimsenin müdahalesi olmadan kendi seçimleri doğrultusunda kartlar seçilmektedir. Seçilen bu kartlar yine üzerlerindeki anlamlar ile bütünleşmektir. Yani Tarot yorumlaması uydurulan fal çeşitleri gibi değil, gerçekten analizler sonucu yapılan bir yorumlamadır. Kartlar üzerinde yer alan ifadeler yorumcunun bilgileri ile birleşerek kişiye göre anlamlar kazanmaktadır. Kartlar üzerindeki her ifade herkes için aynı olmamaktadır. Tarot kartları kişisel olarak farklı anlamlar kazanmaktadır.

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot falı bakmak için özel gereksinimler bulunmamaktadır. Uygun olan her ortamda Tarot yorumlaması yapılabilir. Bunun için gerekenler bir masa ve Tarot destesidir. Bunun dışında gereken fazla bir şey bulunmamaktadır. Fal baktıracak kişi öncelikle kendini hazır hissetmelidir. Yapılan bu olayın ciddiyetini kavraması oldukça önemlidir. Bakılan fal sırasında dalga geçilmesi halinde yorumlama tam olarak doğruları ifade etmemektedir.

İlginizi Çekebilir: Tarot Aşk  Falı Açılımı

Tarot Falı Doğru Mudur?

Fal bakmak, halk arasında kimi insanlar için gereksiz, kimi insanlar içinde olmazsa olmazdır. Bazı kişiler, yapılan bu yorumlamaları sadece eğlence amacıyla yaptırırken bazı kişiler yapılan analizler sonucu çıkan sonuçlara yönelik hayat planını oluşturmaktadır. Tam olarak doğruluğu konusunda kesin ifadeler kullanmanın yanlış olacağı Tarot yorumlaması 1600 yılından itibaren yaklaşık 500 yıl öncesinden bu yana insanlar tarafından güvenle uygulanmaktadır.

Doğruluğu konusunda net cevaplar vermek imkansızdır. Bunun yerine yapılan analizlerin sonuçlarına göre değerlendirmeler yaparak kişiler kendi içerisinde bu konu ile ilgili bazı cevaplar bulabilir. Her zaman bilinmelidir ki en iyi analiz iç sesiniz olacaktır.

İlginizi Çekebilir: https://www.tarotfali.net/blog/tarot-ve-elementlerin-iliskisi/

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir