Tarot Yolculuğunuzu Geliştirmek İçin Yapmanız Gereken Günlük Uygulamalar

Tarot yolculuğunuzu geliştirmek için yapmanız gereken günlük uygulamalardaki amacınız, kartların anlamlarını öğrenmek veya bilginizi derinleştirmek olabilir. Ayrıca, Tarot’u tefekkür için kullanmak da isteyebilirsiniz. Tarot ve onunla olan ilişkiniz, tamamen kişiseldir. Herhangi bir manevi bağlantı olmadan, birlikte çalıştığınız bir araç olabilir veya ömür boyu süren ruhsal yolculuğunuzda bir yol arkadaşı!

İşte sizlere Tarot yolculuğunuzu geliştirmek için yapmanız gereken en etkili günlük uygulamalar;

Yıllık Tarot Grafiği Çizin

Günlük olarak yapacağınız Tarot kartı çekiminde hangi kartı alacağınızı takviminize işaretleyin. Bu uygulama, tüm yılınızı planlamanıza yardımcı olacaktır. Böylece kartların, genel temalarını ve enerjilerini rahatlıkla görebileceksiniz. Günlük olarak çektiğiniz kartlarınızı not etmek için günlük duvar takviminizi veya planlayıcınızı kullanabilir ve ardından her ayın sonunda haritasını çıkarabilirsiniz.

Bonus: Tarot Paparazzisi

Dışarıdayken Tarot kartından ilham alan bir sahnenin fotoğrafını çekin. Yol üzerinde Tılsımların Uşağı kartını hatırlatan bir yüz gördünüz mü? Otobüs durağında Tarot tişörtü giyen biri var mıydı? Etrafınızdaki Tarot’u bulmaya çalışın!

Karşılaştırma Çalışmaları Yapın

Koleksiyonunuzdan üç farklı Tarot destesi seçin ve her desteden aynı kartı, günlük kart çekimleriniz ile karşılaştırın. Günlük kart çekimi için yalnızca bir deste kullanın. Ardından diğer iki destede aynı kartı bulun ve her iki tarafa da yerleştirin. Kartları ve size söyleyeceklerini düşünün. Kartların her birinde benzerlik taşıyanları fark ettiniz mi? Kartlarda farklı olan neydi peki? En sevdiğiniz tasvir hangisi ve neden? Bu soruları cevaplandırabilirsiniz.

Oracle’ın Size Rehberlik Etmesine İzin Verin

Bu uygulama için hem bir kehanet destesine hem de bir Tarot destesine ihtiyacınız olacak. Oracle destelerinizin herhangi birinden bir Oracle kartı seçerek başlayın. Ardından seçtiğiniz Oracle kartına en çok benzeyen Tarot kartını bulmak için Tarot destenize bakın. Kart, kehanet kartının heyecanına, hissine, anahtar kelimelere veya anlama göre seçilebilir. Bundan sonra anlam veya karşıt enerji açısından en uzak hissedilen kartı da seçebilirsiniz. Her bir Tarot kartının birçok katmanıyla iletişim kurmanıza yardımcı olacağından, tüm bulgularınızı Tarot günlüğünüze not edin.

Tarot Kitabı Okuyun

İlk olarak araştırarak bir Tarot kitabı seçin ve günde en az bir bölüm okuyun. Okuduğunuz kitaptan her gün notlar tutun. Not tutma, yeni bilgileri saklamanın harika bir yoludur. Kitabı bitirdikten sonra geriye dönüp baktığınızda çok fazla bilgiye sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Tarot Kartlarınızla Röportaj Yapın (İlginç)

Biri size Tarot destenizle röportaj yapmanız gerektiğini söylese muhtemelen saçma olduğunu düşünürdünüz. Ancak bu uygulama, özellikle de yurtdışında oldukça popülerdir. Kartlarınızla röportaj yapmak, gerçekten çok eğlenceli olacak. İlk olarak herhangi bir Tarot kartını seçin. Yanınıza bir defter ve kalem alın. Yarı meditatif bir duruma girin ve ardından dikkatli bir şekilde seçtiğiniz karta odaklanın. Karta tam manasıyla odaklanın ve ona bazı sorular sorun. Karta sorabileceğiniz sorular şunlar olabilir:

  • Senden ne öğrenebilirim?
  • Manevi yolculuğumda bana nasıl yardım edeceksin?
  • Seninle iyileştirmem gereken bir şey var mı?

Karttan aldığınız, hissettiğiniz cevapları yazın. Yazdıklarınızın üzerine yoğunlaşmayın, kelimelerin akmasına izin verin. Bu işlem tamamen bittikten sonra yazdıklarınıza bakabilirsiniz.

Kendi Kolaj Destenizi Yapın

Bir Tarot kartı seçin; Mecnun kartı ile başlayabilir, hatta sezgisel olarak bir kart seçip bunu ilham kaynağınız olarak da kullanabilirsiniz. Dergilerden resimleri kesin veya biriktirdiğiniz çıkartma albümünü kullanın. Kâğıt artıkları, ambalajlar ve elinize geçen her şeyi kullanabilirsiniz. Bu egzersiz, günlük tutmaktan daha uzun sürebilir. Ancak, bu uygulamayı haftada bir defa bile yapabilirseniz yaratıcılığınız büyük oranda genişler.

Bu uygulamaları, her gün yapmalısınız. Günler geçtikçe donanımınız artacak ve sezgileriniz gelişecektir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir