Tarot’a Güvenebilir Miyiz? (Tarafsız)

Tarot’a güvenmek, yersiz bir konu gibi görünebilir. Ancak Tarot, çok önemli bir destektir. Bu nedenle bu kartlar, kısacası onu destekleyenleri destekler.

Tarot, maddi ve manevi farklı güçlerle ilişkili olarak, insanın boyunduruğundan kurtulmasını ve aydınlanmaya doğru ilerlemesini istemek için konumlandırılmıştır. Bugünkü haline gelmesinde birçok kişinin, disiplinin ve felsefenin katkı sağladığını söyleyebiliriz. Tarot’un bu nedenle insanların ve aynı zamanda bilginin manipülasyonunu kınamak için yaratıldığı (veya bu yönde çalıştığı) fikrinden yola çıkabiliriz.

Altta Yatan İdeolojiler

İdeolojiler, görünüşte övgüye değer hedeflere sahip olsalar bile her zaman dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır. Bu dünyada şu ya da bu şekilde tahakküm arzusuyla lekelenmemiş çok az referans var.

Örneğin Masonik Tarot, bu mekanizmayı gerçek amacından saptırır. Bu tür bir sembolizm tecrübesiz bir kişi için belirsiz görünse bile referanslar hala mevcuttur. Böylece görüntüler, kartlara aynı anlamı veriyor gibi görünüyor. Ancak sembolizm yoluyla mesaj, başka bir amaca yönlendiriliyor mesaj, bilmeyenler için gizli, ancak bilenler için açıktır.

Bu, bir destek olarak Tarot’un bazen başlangıçtaki amacına aykırı olarak farklı düşünce akımlarını da barındırabileceği anlamına gelir. Tarot’a güvenmeden önce dikkatli olmanız gereken yer burasıdır.

Tabii ki birçok Tarot çeşidi vardır. Herkes, kendisiyle konuşan ve her şeyden önce enerjilerine veya kim olduklarına karşılık gelenleri seçmeye dikkat etmelidir. Ancak, bu tam bilgi ve farkındalıkla yapılmalıdır. Tarot ve akıntı seçiminde gezinmenin kolay olmadığı doğrudur.

Elinizde Ne Tuttuğunuzu Bilin!

Amaç, kim olduğunu açıkça söyleyen ve hepsinden önemlisi, bizi bilinçsizce başka bir sisteme yönlendirmeyen, aklımızın anlayamayabileceği, ancak bilinçaltımıza seslenecek sembol ve işaretlerden oluşan bir araca sahip olmaktır. Her zaman bu muazzam ortak bilgi deposuna bağlı olduğumuzu ve bunun kartlar ile daha da doğrudan olduğunu unutmamalıyız.

Tarot’un, insanı kim olduğuyla yüz yüze getirdiği için rahatsız ettiği doğrudur. Bu nedenle o, hakikatin katalizörüdür. Bu kartların en büyük avantajı ise kategorik akımları taşımaması ve bununla beraber de kapıyı açık bırakmasıdır. Simyaya göndermeler olsa bile Tarot sadece sunduğu şeyin içindedir.

Elbette, maneviyata ve bu sayede dini kodlara birçok göndermede bulunur. Bu onun bir kuruma bağlı olduğu anlamına gelmez. Bu yüzden bu fikirlere uymayan veya bu fikirlere tarafsız yaklaşan kartları seçmek önemlidir.  Tarot, insanı kendisiyle yüz yüze getirir ve gerçeğinin görüntüsünü ona geri gönderir. Bu mekanizma ayrıca, hayır demeyi de öğretir.

Uyanış ve farkındalık için bir araçtır. Tabii bu tam tersini isteyenlerin hoşuna gitmez. Bu önemli sistem yanlış inançlardan, içsel tıkanıklıklardan ve hatalardan haberdar olmayı da mümkün kılar. Sürekli gelişmek için yeniden ayarlamanızı sağlar. O, her zaman doğruyu söyler. Ama dahası, kendisine danışan kişiyle her zaman kişisel olarak konuşur. Bu bir öz-farkındalık aracıdır.

Tarot’a mevcut durum, alınması veya alınmaması gereken bazı hassas kararlar hakkında sorular sorabilir ve size vereceği cevaplara şaşırabilirsiniz.

Tarot’un Avantajları

Bu kartların doğru bir şekilde yorumlanması, danışmak isteyenlerin mevcut durumunun bir nevi aynası olmasını sağlar. Pratikte iç gözlemsel düzeyde düşünmenizi sağlar ve kendinizi yönlendirmek için olası seçenekler önerir.

Kartlar, çıkış yollarını daha iyi analiz edebilmeniz veya daha basit bir şekilde kalbinizin, ruhunuzun ya da zihninizin doğasını daha iyi anlayabilmeniz için olayları başka, daha tarafsız bir perspektiften gösterir.

Özetle şunu söyleyebiliriz: “Tarotun konuşmasına izin verilmeli. Ruhun içine girmeli ve o an bilinçaltımızdan çıkanı dinlemeliyiz”.

Sonuç olarak Tarot, harika bir araçtır. Bununla birlikte, o aynı zamanda bir destektir. Tasarımlar çeşitli biçimler alabilir. Çeşitli ezoterik sembollerde giyilebilir. Bütün bunlar önemsiz değildir. Seçtiğiniz destelerin enerjinize ve yaşam felsefenize uygun olmasına dikkat etmek ise sizin elinizdedir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir