Tarot’a Sorulacak En Etkili Sorular

Tarot okumasının gerçekten faydalı ve yapıcı olması için soruların doğru şekilde sorulması şarttır. Örneğin, “aşkı gerçekten de bulacak mıyım?” diye sorarsanız muhtemelen bu soruya uygun olmayacak bir kartı çekersiniz ve böylece, sonsuz yalnızlığa mahkûm edilme düşüncesine girersiniz. Bunun yerine soruyu “aşkı bulamıyorum bunun için ne yapabilirim?” diye değiştirirseniz aynı kart çıksa bile yorumlamanız çok daha olumlu olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Aşk falı

Gördüğünüz gibi soru değişiyor ve çaresiz bir seyirci yerine kaderinizin aktif ve sorumlu bir parçası oluyorsunuz. Bu yüzden sorularınızı mutlaka daha iyi formüle etmelisiniz. Böylece Tarot kartları, daha iyi yaşamanıza ve oldukça akıllıca kararlar vermenize yardımcı olacaktır.

Ne Zaman Değil Nasıl Diye Sorun

Önemsediğiniz bir şeyin ne zaman olacağını sormayın, kartlara bunun gerçekleşmesi için ne yapabileceğinizi sorun. Birkaç ay içinde nihayet hayalinizdeki evi bulacağınızı bilmek hayatınızı kolaylaştırmaz, ancak cehenneme çevirebilir. Böylece garantisi olmayan bir kehanete dayanarak acele kararlar verme riskine girebilirsiniz.

Öte yandan elinizden gelenin ne olduğunu anlamak, koşulları hazırlamak için gerçekten etkili bir şekilde çalışmanızı ve hedefinizin gerçekleştirilmesini kolaylaştırabilir.

Faydalı Şeyler Sorun

Kartları okuyanın hakkınızdaki şeyleri tahmin etmesini beklemek işe yaramaz. Bunun yerine bir durumla ilgili ayrıntılara inin, onunla başa çıkmak için en iyi tutumun ne olabileceğini ve oyundaki güçlerin neler olduğunu sorun.

Obsesif Olmayın

Aynı konuda çok büyük ve gereksiz ayrıntılı sorularda ısrar etmek pek işe yaramaz. Örneğin, az önce yaptığım iş başvurum nasıl geçecek? Yönetici benim hakkımda ne düşünüyor? Satış müdürü üzerinde nasıl bir izlenim bıraktım? Beni işe aldıklarını söylemek için hangi gün beni arayacaklar? Sözleşme belirli süreli mi yoksa belirsiz süreli mi olacak? Neden bana gitar çalıp çalamayacağımı sordular? Meslektaşlarımla iyi anlaşabilecek miyim?

Bu tarz sorular, gerçekten de işe yaramaz. Ayrıca, riske girmemek için genele bağlı kalmak daha iyidir. Tarot kartları, size hangi tutumun en iyisi olduğunu, hangi olası tuzaklara dikkat etmeniz gerektiği konusunda çok zamanında ve değerli tavsiyeler verebilir.

En Etkili Stratejinin Ne Olduğunu Sorun

Herhangi bir alanda hoş olmayan bir durum yaşıyorsanız bunun nasıl olacağını sormak yerine, bir şeyleri değiştirmek için neler yapabileceğinizi (ve yapmayacağınızı) mutlaka sorun.

Tarot kartları gerçekten de bilgedir ve genellikle kişinin duygularına uygun tavsiyelerde bulunur.

Farklı İki Seçeneği Karşılaştırın

İki seçenek arasında kararsızsanız Tarot’tan artılarını ve eksilerini analiz etmesini isteyin. Bu önemli kartlar, oyundaki tüm faktörleri ve hatta aklınıza gelmemiş olabilecekleri bile rahat bir şekilde tartmanıza yardımcı olabilir.

Hatta size, bilinçaltınızın hangi tarafta olduğunu bile söyleyebilirler!  O zaman son seçim, elbette size kalmış ama çok daha net fikirlerle bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.

İşte Size İlham Listesi

Son olarak örnek alarak kendinize ilham verebileceğiniz soruların bir listesini hazırladık:

  • Belirli bir durumu incelemek, neyin ortaya çıktığını görmek ve rolümün ne olduğunu anlamak istiyorum. Ne yapmam lazım?
  • İşimi planlıyorum ama bir nokta hakkında biraz kafam karıştı. Ne yapabilirim?
  • İlişkide zor zamanlar geçiriyorum. Yapabileceğim bir şey var mı?
  • Hedefime ulaşmak için ne yapabilirim?
  • Annemle sağlıklı bir ilişkim yok. Hangi tutum işleri daha iyi hale getirmeme yardımcı olur?
  • Zor zamanlar geçiren arkadaşıma nasıl yardımcı olabilirim?
  • Çıktığım kişinin bana uygun olup olmadığını nasıl anlarım?
  • İş değiştirmek istiyorum ama iki yol arasında kararsızım. Hangisini seçmeliyim?
  • Bu neden hep bana oluyor?
  • Belli bir kişi beni hayal kırıklığına uğrattı. Ne yapabilirim?

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir