Tarot’ta Aslar

Tarot, tamamen döngülerle ilgilidir ve Aslar, takım içinde yepyeni bir döngünün başlangıcını işaret eder. Bu nedenle örneğin, Asaların Ası kartı, yaratıcılığın veya motivasyonun kıvılcımıdır veya Kupaların Ası, duygusal bir atılım veya yeni bir aşamayı ifade eder. Asların tam anlamını daha iyi anlamak için kullanabileceğiniz bazı temalara, anlamlara ve göstergelere biraz göz atacağız. Böylece okumalarınızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Aslar ve 1 Numara

Numeroloji, Tarot’ta büyük bir rol oynar ve 78 kartın her biri için daha da derin anlamlar yaratmamıza yardımcı olabilir. Aslar, bir renkteki ilk kart olduğundan Asların neyi kastettiği hakkında bize çok şey söyleyebilecek olan 1 sayısı oldukça önemlidir.

Not: Dört takımın her birinin dört elementten birini temsil ettiğini unutmayın. Bu yüzden 1 sayısının arkasındaki anlamına bakarken bunu aklınızda bulundurun.

Numerolojide 1 sayısı, yeni başlangıçları, yaratılışın veya ilhamın kıvılcımını, bağımsızlığı ve liderliği temsil eder. İleriye gitmek için gereken ilk adım budur. Bunu akılda tutarak Asların tam anlamlarını elde etmek için bu anlamları dört takıma uygulayabiliriz:

  • Asaların Ası = Ateş aleminde yeni başlangıç
  • Kılıçların Ası = Hava aleminde yeni başlangıç
  • Kupaların Ası = Su aleminde yeni başlangıç
  • Tılsımların Ası = Dünya aleminde yeni başlangıç

Diyelim ki kartlardan, şu anda neye öncelik vermemiz gerektiği konusunda bize rehberlik etmelerini istiyoruz ve Kupaların Ası ortaya çıkıyor. Bu kart, duygusal sağlığımıza nasıl yaklaştığımızı veya başkalarına nasıl sevgi ve şefkat gösterdiğimizi düşünmemiz gerektiği şeklinde yorumlanabilir. İçimizdeki bu yeni duygusal bağ kıvılcımını benimsememiz ve onunla koşmamız gerekir.

Asların Saflığı

Bir şeye sahip olduğunuzda bu madde, değerli, benzersiz ve kutsal bir hale gelir. Örneğin, dünyada belirli bir hayvan türünden sadece bir tane kalmış olsaydı, bu hayvan, kutsal, ilgiye, bakıma ve korunmaya muhtaç olarak görülürdü.

Aynı mantık, Aslar için de uygulanabilir. Aslar, takımlarının saf enerjisidir. Kılıçların Ası, havanın saf enerjisidir, Tılsımların Ası, dünyanın saf enerjisidir. Bunlar, kutsaldır ve yolculuğumuzda ilerlememize yardımcı olacak ilahi bir teklif olarak görülmelidir.

Bir rehber okuyucu olarak Asları, her zaman heyecan verici bir yola başladığımızın, bizi farklılaştıracak veya dünyaya bakışımızı değiştirecek bir işareti olarak görmeliyiz. Bunlar, etrafımıza bakmamızı ve evrenden bir işaret ya da hediye gibi görünen her şeyi fark etmemizi ister.

Asların Bolluğu

Tek bir okumada birkaç Asın ortaya çıkması çok olasıdır. Ancak bu ne anlama geliyor? Birden fazla As, bize hangi mesajları getiriyor? Aşağıdaki hususlara dikkat ederek bunları rahatlıkla yorumlayabilirsiniz:

  • 4 As = Her şeyin, daha iyiye doğru gittiğini, yeniden başladığını ve gerçekten hissettiğiniz bir yaşama giriyor olduğunuzu gösterir. Sizi, daha iyi ve olumlu şeylere yönlendiren bir karar veya olay olabilir. Yine de 4 sayısı, istikrarı simgeleyen numeroloji devreye giriyor. Bu nedenle 4 As, bu yeni döngüye başlamak için gerçekten güçlü bir temele sahip olduğunuzu gösterir.
  • 3 As = Numerolojiye tekrar bakarsak 3 sayısı, tamamen iş birliği ve büyüme ile ilgilidir. Bu nedenle yayılımınızdaki 3 As, bu üç alanın bir şekilde birlikte çalıştığını veya ilerlemek için bu üç unsuru birleştirmeniz gerektiğini gösterir. Bu, olumlu ya da olumsuz bir sonuca yol açabilir. Bütün bunların hepsi yayılmadaki diğer kartlara bağlıdır.
  • 2 As = 2 sayısı, denge ve yeni bir şeyin kıvılcımından veya yeni bir şey öğrendikten sonra gelen ilk bilgelik ile ilgilidir. Karşınızda 2 As varken, kartların iki unsurunu nasıl dengeleyeceğinizi öğrenmeniz ve bu kombinasyondan hayatınız için neler öğrenebileceğinize bir göz atmanız gerekiyor. Örneğin, Tılsımların Ası ve Kupaların Ası kartları karşınıza çıkarsa, duygusal refahınızı ve ev yaşamınız veya sağlığınız gibi maddi dünyanızı dengelemeniz gerekebilir. Tabii ki, Asları okumanın pek çok yolu var ve bunların hepsi, pozisyona ve dağılımdaki diğer kartlarla olan ilişkilerine bağlıdır. Ancak, 78 kartın tümünü akıcı bir şekilde ve sezgilerinizden başka hiçbir şey kullanmadan okumak istiyorsanız kartları derinlemesine öğrenmelisiniz.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir