Tarotta İyilik ve Kötülük (Mücadele Mi?)

Tarot’ta iyilik ve kötülük, aslında soyut kavramlar değildir. Bize başka yerlerde söylenmiş olsa da iyilik ve kötülük her zaman vardır.

Bununla beraber tam olarak Tarot, tüm bu bilgilerin neden gizli tutulduğunu da gösteriyor. Bu, açıkçası bu gerçeğe dikkatimizi çekmek ve etrafımızda olup bitenlerin farkına varmamızı sağlamak için yaratılmıştır.

Tarot İçin İyi ve Kötü Nedir?

Tarot, ilk döngüsünde (Büyük Arkana’da 1’den 10’a kadar olan kartlar) bize toplumumuzun maddi yönünü ve onunla olan ilişkimizi sunarak başlar. Böylece ilk kartların karakterleri, bu gücün temsilcileridir.

Pek çok kart, seçimlerimizin karanlık yönüne baskı yapar. Bu ilk bölümde neyin anlaşıldığına ve karar verildiğine bağlı olarak değişebilir. Tarot, bir bilgi aracıdır. Tarot için bu, kartların kendilerinde iyi ve kötü arasında bir ısrardan geçiyor gibi görünür. Çünkü Tarot mesajında ​​çok şiddetlidir.

Tarot Tarafından Savunulan Strateji

Tarot için doğrudan kötülükle mücadele etmek değil, aksine daha fazla iyilik yapmak ve böylece daha fazla yer kaplamak söz konusudur. Tarot’un ana kökenlerini gerçekten bilmiyoruz. Ancak, neler olup bittiğinin farkında olan ve vicdanların maskesini düşürmeden uyanmasına izin verecek bir araç yaratmak isteyen bilim adamlarından ilham aldığı neredeyse açık görünüyor.

Tarot, son büyük kartlarında her insanın nihailiğinin, başlangıcının ilkel, saf ve manevi kaynağına dönüşü olduğunu gösterir.

İyi ve Kötü Her Şeye Rağmen Bir Zorunluluk!

Bununla birlikte insan, bu duruma doğru gitmek için bir seçim yapmalıdır. Burada seçim kavramı da çok önemlidir. Ancak tam olarak kötü güçlerin en büyük savaşı, tam da ona hükmetmek için bu seçimi insandan geri almaktır. Seçimi olmayan bir insan, onu bir kukla yapmak için idealdir.

İyi düşünülmüş birçok süreçle insanlıktan giderek daha fazla uzaklaştırılan seçim, binlerce yıldır titizlikle yerine getirildi. Ancak insanlar, bir yöne veya diğerine zorlanamaz. Bu temeldir ve elbette Tarot’ta da bulunur. Gerçekten de verdiği öğüt, alternatiflere dayanarak bize en adil görüneni seçme yeteneğimizin tezahürüdür. Kötülüğün, yaratılış sürecinde de var olması gerektiği yer burasıdır.

Tarot Bir Okul Gibidir

Elbette Tarot, bir doktrin değildir. Çünkü doktrinler, seçimi reddeder. Seçimi yasaklayan her adım, insanın ilahi doğasına aykırıdır. Ancak, insanlık şartlarında açıkça ilerlemek mümkün değildir. Tarot kartları bu şekilde aşamalar, sınavlar veya testler olarak gösterme görevini üstlenmiştir.

Tarot’un rolü, uyuyan ulusların etraflarında olup bitenlere daha fazla dikkat ederek uyanmaya başlamalarını sağlayan zil sesini yaratmaktır. Bu, öğrenmemizi garantilemek ve başarılı olmak için bizi doğru koşullara sokmak için yapılır. Testi geçmek, insanın alt doğası üzerinde hakimiyet mücadelesinde zafere yol açar.

Tarot, Büyük Arkana kartları boyunca insanın ilahi doğasıyla olan bu düşük mücadeleyi gösterir. İmparatoriçe kartından Şeytan’a kadar Tarot kartlarının karanlık kısmında yer alan tüm konular aracılığıyla iç mücadeleyi gösterir.

Bu Öğretide Tarot’un Amacı Nedir?

Bu öğretide Tarot’un nihai amacı, varlığının ilahi özüne uygun olarak yaşamayı seçme özgür iradesini yeniden kazanmaktır. Toplum, bu kavramlar ne yazık ki alay konusu olacak şekilde inşa edilmiştir. Materyalizm, tüm bunları ayaklar altına alır, böylece insanlar uykuda kalırlar ve gidecekleri yönü görmezler. Maalesef sevgi ve önemseme gibi değerler, günümüzde en çok gülünen değerlerdir.

Sonuç olarak, insanlar uyanmazsa yaşam koşullarının neden bu kadar sert olduğunu veya dünyada neden bu kadar çok anormal şeyin olduğunu anlayamaz. Öte yandan insanlar, iyi ile kötü arasındaki mücadelenin farkına varmaya başladıklarında birçok şeyi de başarabileceklerdir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir