Uranüs ile Özgürlüğün Tadını Çıkarın

Uranüs anlaşılmak istenen ateş, asi ve başına buyruk fikir ve sezgisel tepkilerin gezegenidir. Kova hükümdarı olarak da geçen Uranüs herkesin özgürlüğün tadını çıkarması gerektiğine inanıyor. En büyük isteği ise, bireyselliğe geri dönüş…

84 yılda bir güneşin etrafındaki yörüngesini tamamladığı için insanlarda 42 yaş yani orta yaş sendromuna neden olur. Bu yüzden orta yaşlardaki insanların gençliklerine, özgür ruhlarına geri dönmek istemeleri artar. Uranüs’ün genel olayı da budur, herkesin daha bireysel yaşamasını ister. Kişiler kendi sorumluluklarına ve görevlerine sahiptir. Bu görevler ışığında ne yaparlarsa yine kendileri için yaparlar. Genelde pozitif Uranüs özgürlüğün, yoldan çıkmanın ve daha dinamik bir hayat yaşamanın simgelerini oluşturur.

Uranüs’ün Özgürlük İsteği

Orta yaş krizi 40-45 yaşları arasında ortaya çıkar ve en temel nedeninin Uranüs olduğu düşünülür. Bu krizlerin en büyük nedeni ise, kişi kendini yani ruhunu özgür bırakmak ister. Çevredeki insanların konuşmaları, yapılması gereken işler ve inançlar bağımsız düşünceleri sınırlar. Doğum haritasındaki Uranüs ise kişinin özünü yani benliğini keşfetmesine yardımcı olur. Orta yaşlardaki insanlar hayatlarının farkına varır, olayların getirilerini keşfeder ve bir şeyleri değiştirmeye çalışır. Eğer kişi Uranüs’ün desteğine yanıt verirse özgürlüğünün tadını çıkarabilir ve harekete geçebilir.

40 yaşından önce çoğu kişi hayatın derinliklerine inmeden yaşar. Bu nedenle bazı detayları ve sonuçları görmezden gelirler. Orta yaş krizine girdiklerinde ise “geç kaldım” korkusu başlar ve duygular hiç olmadığı kadar yoğunlaşır. Bu süreç aslında bir nevi değişim sürecidir. Bu nedenle ergenlik dönemi ile de benzerlik gösterir. Uranüs bu dönemde sizi büyük bir değişimin içine sokabilir. Hem hayatınız hem de kişiliğiniz bambaşka bir boyuta geçebilir ve bir anda tüm benliğinizde Uranüs’ê teslim olabilirsiniz. Eğer doğru adımlar atarsanız kendinizi bir kuş kadar özgür hissedebilirsiniz. Eğer özgürlüğün tadını çıkarmak istiyorsanız Mars-Uranüs etkileşimlerini de takip edebilirsiniz. Mars ile etkileşime geçen Uranüs hayatınızın değişmesine büyük katkı sağlar.

Tarot ve Uranüs Bağlantısı

Tarot kartları da tıpkı Uranüs gibi kişinin bireysel hayatı ile ilgilenir. Bu nedenle aralarında bir bağ vardır. Tarot kartlarında kule Uranüs ile ilişkilendirilir. Genelde kule kartı olumsuz yorumlanır, planlardaki aksamaları simgeler. Uranüs ise kule kartına çarptığımız zaman ortaya çıkan şimşeği temsil eder. Kartın üzerinde yer alan, bilinç ve bilinçaltı figürleri de bu şimşeğin bir kanıtıdır. Uranüs de genel olarak bu iki figürle ilgilenir. Şimşek hayatımızda bazı sorunlar olduğu zaman kulak asmadığımızı simgeler.

Bu durum karşısında Uranüs yapılması gereken işleri ertelemememiz gerektiğini, kim olduğumuzu keşfetmemizi ve kendi fikirlerimize saygı göstermemizi anlatır. Kısaca şimşek çaktığı anda kendimiz olmamız gerektiğini ifade eder. Karmaşık giden hayatı tersine çevirmek gibi bir felsefeniz olduğunuz da bu yazıya göz atmanızı tavsiye ederim.

Uranüs ve Evler

Astroloji ile ilgileniyorsanız burçlar ve evler arasındaki bağlantıyı daha rahat anlayabilirsiniz. Her gezegen farklı burçları yönetebilir ve Uranüs haritanızın bulunduğu ev kişisel özelliklerinizi yansıtabilir. Kova burcu Uranüs tarafından yönetilir ve en güçlü özelliklerini de kovada gösterir. Değişimi ve yenilikleri temsil ettiği için fırsatlar gezegeni olarak da geçer. Çünkü karşısına çıkan tüm fırsatları değerlendirmek ister. Ayrıca mantığı ile hareket eden, objektif ve demokratik olmayı seven biridir. Bu da ilişki açılımı ile güzel sonuçlar elde edebileceğini gösterir.

Uranüs ve bulunduğu evler de şu şekildedir;

 • Evde: Hareketli, münakaşa etmeyi seven ve değişken yapılı birisiniz. Kendinizi mükemmel bir şekilde ifade edebilirsiniz. Bu dönem içerisinde işinizi ya da imajınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Ayrıca geçmişten daha farklı olan ve kendi özgünlüğünüzü yansıtan kişilerle de tanışabilirsiniz.
 • Evde: Özgürlüğünüze ve arkadaşlıklarınıza çok önem verirsiniz. Maddi anlamda çok fazla değişkenlik içine girebilirsiniz. Uranüs size bu dönemde sorumluluklarınızı hatırlatacak, parayı nasıl kazanmanız ve tutmanız gerektiğini anlatacaktır. 2. Ev evresi bittiği zaman artık para durumunuza ve becerilerinize farklı bir gözle bakacaksınız. Ayrıca kendiniz ile alakalı henüz keşfetmediğiniz yeteneklerinizin de farkına varacaksınız.
 • Evde: Anlaşılması zor olan hareketlerde bulunabilirsiniz. Hareketli ve öğrenmeye açık bir yapınız vardır. Bu dönemde fikirlerinizi daha özgür bırakmak isteyebilirsiniz. Eğer geçmişteki fikirkerinizin değersiz olduğunu düşünüyorsanız Uranüs sizi bu düşüncenizden uzaklaştıracak. Bugünlerde farklı avantajlar ile de karşılaşabilirsiniz. Ayrıca Uranüs sizi oldukça farklı şeyleri incelemeye itebilir. 3. Evin en önemli özelliği, Uranüs şuan ulaşmak istediğiniz hedefe gidebilmek için her şeye sahip olduğunuzu söylüyor
 • Evde: Çocukluğunuzda hayatınızı ve anne-babanızla olan ilişkilerinizi etkileyen bazı sorunlar yaşamış olabilirsiniz. Bu sorunlar sebebiyle orta yaşta içe kapanık bir hal alabilir, ülkenizden uzakta bir yaşam yaşamak isteyebilirsiniz. Çünkü bu ev sizin taşınmanız gerektiğini, eğer bir yerde uyum sağlayamıyorsanız oradan ayrılmanız gerektiğini belirtir. Kendinizi daha özgür hisettiğiniz bir yere uçmanızı sağlayacak
 • Evde: Aşklarınız oldukça çalkantılı geçebilir ve çocuk sahibi olmakta zorlanabilirsiniz. Geçmişte ilginizi çeken biriyle oldukça romantik bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Uranüs 5. Evde iş dünyanıza da etki edecek, ani bir kararla girişimci olma yolunda ilerleyebilirsiniz. Ancak karşınıza kapalı kapılar çıkarsa Uranüs planlarınızı değiştirmeniz gerektiğini söyleyecek ve farklı bir hedefe yönelmenizi sağlayacak
 • Evde: İş hayatınız ile ilgili problemler yaşayabilirsiniz. Çalışma ortamınızda özgür hissetmek sizin için oldukça önemlidir. Eğer işiniz sağlığınızı olumsuz etkiliyorsa bu dönemde maksimum seviyelere çıkabilir. Bu süreç birden çok kez iş değiştirmenize neden olabilir. Hatta kendi iç sesinizi dinleyerek farklı alanlara yönelmeye çalışabilirsiniz.
 • Evde: Birden fazla kez evlenebilir ya da tamamen bekar kalabilirsiniz. Özgür ruhlu bir yapıya sahipsiniz. Eğer ortağınız varsa ani bir kararla bu ortaklığı bozmak isteyebilirsiniz. 7. Ev genel olarak işi ve arkadaşlıkları etkiler. Eğer bekarsanız oldukça farklı bir aşka yelken açabilirsiniz. Bu kişi ile olan ilişkiniz alışılagelmişin dışında olabilir. Sosyal ve kültürel yönden de farklılıklarınız bulunabilir. Ancak bu farklılıklar birbirinizi daha fazla çekmenize neden olacak.
 • Evde: Hayata dair sırları çok merak edersiniz. Hiç beklemediğiniz bir anda miras ya da piyango vurması gibi talihli olaylarla karşılaşabilirsiniz. Ancak paranızı çok dikkatli kullanmanız gerektiğine de işaret eder. Negatif Uranüs 3 yıl içinde tüm paranızı bitirebileceğinizi simgeler. Pozitif Uranüs ise partneriniz ile olan cinsel ilişkinizi temsil eder.
 • Evde: Düşünmeyi ve araştırmayı seven bir yapıya sahipsiniz. Ancak geleneklerden oldukça uzak, felsefi düşüncelere daha yakınsınız. Eğer üniversiteye gitmediyseniz bu evde pişmanlıklar gün yüzüne çıkmaya başlayabilir ve yeniden okula gitmeye hazırlanabilirsiniz. Uzun bir seyahate çıkabilir, farklı insanlarla tanışabilir ve inançlar üzerine sohbetlere girebilirsiniz. Uranüs bu evde açık fikirli olmanızı ister, hayata farklı pencerelerden de bakmanız gerektiğini simgeler. 9. Evde farklı deneyimlere açık olmalısınız
 • Evde: Kimsenin aklına gelmeyen fikirler sizin aklınıza gelir. Bu nedenle çevrenizdeki insanların ilgilerini kolayca çekebilirsiniz. Oldukça farklı bir kişiliğe sahip olduğunuzu da söylemek mümkün. Eğer yeni bir iş arayışı içindeyseniz Uranüs doğru yolu bulmanızda size yardımcı olacaktır. Yeni kariyeriniz ise teknoloji üzerine çalışan bir şirkette olabilir. Ünlü iş adamları özgürlüğün sesini dinleyerek hareket eder, Uranüs’te başarılı bir kariyere sahip olabilmeniz için size gereken desteği sağlıyor.
 • Evde: Arkadaşlıklarınız kısa süre içerisinde bozulabilir. Bu dönemde kendinizi bir anda büyük bir kalabalığın içinde, farklı insanlarla sohbet etmeye çalışırken bulabilirsiniz. Kendinizi rahat hissettiğiniz konfor alanınızın dışında Uranüs size yeni fırsatlar çıkarmak için bekliyor. Yeni insanlar dışında yeni fikirlere de açık olacağınız bir dönemdir.
 • Evde: Sağlık sorunları ve uyku problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Eğer iç sesinizi dinlemeden hareket ediyorsanız bu dönemde çeşitli sorunlar baş göstermeye başlayabilir. 12. Evde iç sesinizi dinlemeniz gerektiği simgelenir.

Uranüs’ün bir burçta geçirdiği zaman 7 yıldır ve her evde aynı süre boyunca kalır. Bu süreleri iyi değerlendirip hayatınızı olumlu yönde şekillendirebilirsiniz.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir