Yıldızname Falı Ne Anlama Gelir?

İslam dünyasında dahi büyük bir yere sahip olan yıldızname, aslında bir fal olmadığına dair çarpıcı ifadelere yer verirler. Bu fala baktırmak isteyen kişilerin doğum tarihleri, saatleri, kişilerin anne isimleri oldukça önemlidir. Bu tarihlerin net bir şekilde bilinmesi gerekir. İnsanların doğum tarihlerine ve saatlerine göre o anki yıldızların konumlarına bakılarak gelecek zamanda hayatında neler olduğu gözlenir. 12 evinde nelerin olacağı, evlilik vaktinden ölüm zamanına ve nedenlerine kadar birçok şeyin görülebildiği fal olarak bilinir.

Yıldızname Falı baktırma düşüncesinde olan kişilerden gerekli bilgilerin alınması ile ebced hesaplamaları yapılır ve yıldız haritalarında meydana gelen konumlar yorumlanır. Aslında bir insanın doğduğu ilk andan öleceği son ana kadar meydana gelecek tüm süreci anlatan Yıldızname, insan hayatında önemli olan dönüm noktalarından kadersel gelişmelere, evlilik hayatından hastalıklara, maneviyattan maddi gibi akla gelen her konunun öğrenilmesine yardımcı olur. Eski din alimleri aracılığı ile yorumlamaları yapılan Yıldızname günümüze geldiğimiz zamanlarda ise astroloji ile yakından ilgilenen medyumlar aracılığı ile bakılıyor.

Yıldızname Falı Nedir?

Yıldızname sayesinde birçok kişi hayatları boyunca meydana gelecek tüm merak edilenleri, yorumcular ve yıldız haritaları sayesinde çok rahat bir şekilde öğrenebileceklerdir. Yıldızname ile beraber insanların doğdukları andan ölecekleri son ana kadar başlarına gelebilecek tüm önemli gelişmeleri anlatan fal türüdür. Her ne kadar fal olarak ifade edilse bile faldan farklı yanları vardır. Bu farkı ile Yıldızname gelecek hakkında daha yakın ve gerçekçi olan ifadeleri ortaya sererken, fallar tam olarak bu şekilde değildir.

İlginizi Çekebilir: Yaşam Yolu

Yıldız falına bakmak için şu an birçok kitaplar yer alır ve bu kitaplara da genel olarak Yıldızname ismi veriliyor. Kitapların içerik kısmı falcılık konusundan oldukça uzak olurken bilimsel bir dil ile yazılmış olduğu gözlenir. Kitaplarda inceleme yapacak kişilerin yorumlaması için derin bilgi birikimleri olması gerekir. Alanlarında uzman hale gelen isimler Yıldızname ile herkesin anlamayacağı, bakamayacakları, bu alanda güvenilmeyen isimlere baktırılmaması gerektiğine dair önemli ifadeler yer alır.

Yıldızname Bakmak İçin Bilinmesi Gerekenler

Yıldızname bakmak için bilinmesi gerekenler aslında insanın kader döngüsü üzerinde birçok belirteci meydana getirir. Yıldıznamesine baktırma düşüncesinde olan kişilerin doğum tarihleri, saati ve annelerinin isimlerini tam olarak bilmeleri gerekir. Bu verilere göre kişilerin yıldız haritası üzerinde bazı özel sayılar oluşturulur ve bu sayılara denk geldiği belirlenen Kur’an-ı Kerim ayetlerine bakılarak Yıldızname yorumlamaları meydana gelir. Kişilerin anne ya da kendilerinin isimlerinin karşılıkları olan rakamlar ile çarpılması yapılarak sonuçlandırıldığında ise o rakamların yorumlaması yapılır.

Yıldızname baktıran kişiler geleceği nasıl olacaksa buna göre artılar ile eksileri sayesinde uzmanlar aracılığı ile yorumlamaları yapılır. Her insanın isim, doğum tarihi ve saatinden ötürü yıldız haritalarının çok farklı olduğu bilinir. Tıpkı insanların kaderleri ne kadar farklıysa yıldız haritaları da bu yüzden farklılıkları ile yer alır.

blank

Yıldızname Falının Özellikleri

Yıldızname özellikleri incelenirken aslında birçok yapısı öne çıkar. Fakat Yıldızname bakılabilmesi için kişilerin isimlerinin ebced hesaplamalarının düzgün bir şekilde yapılması gereklidir. Bu ilim belirli noktalarda havas ilmi olarak da yer alır. Kimi kesim Yıldızname burçlar ile birleşimi olduğuna bir inanışa sahip olur. Kişilerin asıl burçlarının tam olarak hesaplanması için de Arapça sahip oldukları isimlerin harflerinin belirlenmesi gerekir. Türkçe olan isimlerin Arapça dilinde hangi harflere denk geliyorsa ona göre hesaplamaları yapılır. Bu hesaplama ardından da harfler ile bazı işlemlerin uygulanması söz konusu olur.

Yıldızname Falı İle Öğrenilecek Bilgiler

Yıldızname ile neler öğrenilir kısmında birçok yapı ön plana çıkar. Bunların neler olduğu incelenecek olduğu zaman;

  1. Yıldızname baktıran kişilerin karakteristik yapıları hakkında merak edilenler
  2. Ölüm anları yani son nefeslerine kadar yaşama ihtimali olan durumlar
  3. Hayatlarında toplam kaç kere evlilik yapacak oldukları
  4. Dünyaya getirecekleri çocukların sayısı
  5. Yeryüzündeki koruyucu meleklerinin isimlerinin neler olduğu
  6. İnsanlar üzerinde büyü var mı yok mu?
  7. O kişilerin uğurlu ya da uğursuz günlerinin neler olduğu gibi birçok bilgi öğrenilir.

Bu kadar farklı bilgilere Yıldızname ile erişim olmasından dolayı faldan farklı bir noktada tutulur.

 

blank

Yıldızname’ye Herkes Bakabiliyor mu?

Yıldızname kimler bakabilir sorusunun yanı sıra herkes bakabilir mi ön plana çıkıyor. Fakat bilimsel bir veri bütünü olmasından ötürü bu alanda gerçekten güvenilir isimler bulmak gerekir. Eski zamanlarda Osmanlı dönemlerinde her ne kadar din alimleri tarafından bakılan bir tür olsa bile günümüzde şu an astroloji ile ilgilenen medyumlar aracılığı ile bakılıyor. Bu alanda gerçekten bilgileri olan kişilerin yanı sıra bilgi sahibi olmayan kişiler de Yıldızname baktıklarına inanıyor olsalar bile insanların bu alanda güvenilir isimlerden destek alması gerekir. Yıldızname ile hayatın dönüm noktaları gibi birçok şey öğrenilecek olmasından dolayı dikkatli olmak gerekir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir