Tarot Kartları

Tarot Kartları Serisi ve Anlamları

Tarot kartları 78 karttan oluşur. Her bir tarot kartı farklı anlama sahiptir.Bazıları tarafından meditasyon olarak da görülür. Bu kişiler toplum içerisinde değil de kendi kişisel bilgileri için bakarlar. Bu da onların rahat bir gün geçirmesine ve o gün için yaşanan stresli durumu uzaklaştırmaya yarar. Bazı kesimler içinde bu neredeyse bağımlılık düzeyine gelmiştir. Neredeyse her gün bakmak için bu kartları açarlar. Her ne kadar yoğun bakılmak istense de aslın da bakıldığın da bir değişkenlik söz konusu değildir. Belirli anlamları olan bu kartların hiçbir şekilde anlam değişikliğine uğraması söz konusu olamaz. Daha çok kişilerin iç dünyasın da yaşamış oldukları durumları çıkarmak için kullanılır ve günümüz de dahi çok etkili bir yöntem olduğu söylenir.

Genel anlamda bakıldığın da kişiler farklı bakış açısına sahip olmak amacı ile bu kartları kullanırlar. Bakıldıktan sonra edinilen bilgiler doğrultusun da bunu kendisine tavsiye olarak görenler de vardır. Bu en iyi meditasyon yöntemi olarak da görülür. Kartların farklı anlamları olduğu gibi bakma biçimi de vardır. Bu kişinin o gün ki tuh haline ve isteğine göre değişebilir. Şimdi hep Tarot Kartı Anlamları Nedir bakalım.

Değnekler Serisi Nedir?

Değnek Serisi ve Anlamı tarot kartları içerisinde ateş elementine sahip tek mensup karttır. Değnekler serisi aslan, koç ve yay burcunun kartlarıdır. Değnek serisi yaratıcı enerji, güç ve oluşumu temsil etmektedir. Daha çok yeni başlangıçları temsil etmektedir fakat işin devamı ile ilgili bilgi vermemektedirler. Sadece bir şeylerin başladığını belirterek devam gruba anlatımı bırakmaktadır. Kısacası girişimci kartlar olarak da bilinmektedir. Aynı zamanda motivasyonun simgesi olarak da görülebilir. Kart grubunun şekillenmesi enerjiye göre değişebilir.

Kupa Serisi ve Anlamı

Kupa Serisi su elementine mensup bir kartlardır. Kupa serisi akrep, balık ve yengeç burcunun grubudur. Genel olarak kupa serisi kadınsı bir seridir. Kupa serisi en duygusal kartlar arasındadır, özellikle kişilerin duygu durumu hakkında net bilgiler vermektedir. Kupa serisi yaratıcılık, romantizm veya kişilerin isteklerine yönelik bilgiler vermektedir. Barış yanlısı olan bu grup çok yavaş hareket etmektedir ve bu seriye göre daha belirsiz zamanlara işaret etmektedir. Kupa serisi genel olarak kişinin iç duygularını ve iç dünyasını temsil ederek, o dünyaya ışık tutmaktadır. Fakat iş veya gündelik hayatla ilgili pek fazla bilgi vermemektedir.

Kılıç Serisi ve Anlamı Nedir?

Kılıçlar serisi tarot kartları arasında hava elementine mensup gruptur. Kılıç grubunun mensup olduğu burçlar ise kova, ikizler ve terazidir. Hızlı ve ani gelişmeleri anlatan bu kartlar genel olarak hırslı, savaşçı ve iş bitirici kişileri temsil etmektedir. Başarıya ulaşmayı bekleyen kişilerin fallarında sıklıkla çıkmaktadır. Başarı için başvurulacak yolları anlatan kılıç serisi, olumlu çabayı, girişimi veya iş başarısını anlatmaktadır. Kılıç serisi arasında iki taraf bulunmaktadır hem iyilik, hemde kötülük üzerine yorumlanabilir. Kılıç kartı genel itibari ile önündeki engelleri yok etme amacı ile kullanılmaktadır.

Tılsım Serisi ve Anlamı

Tılsım kartları, tarot kartları içerisinde fiziksel enerjiyi temsil eden kartlar arasına girmektedir ve toprak elementi mensubudur. Tılsım kartları boğa, başak ve oğlak burçlarına aittir. Element grubu olarak en sert ve yavaş yapılı bir duruma aittir. Daha çok maddi gelişmeler hakkında bilgi vermektedir. Engellerin aşılması, zorlukların yenilmesi üzerine bilgiler vermektedir. Tılsım kartları aynı zamanda kişilerin yaratıcılığı, yapacağı iş ve zaman içerisinde olacaklar ile ilgilide kısa bilgiler vermektedir. Geçmişte olan iyi şeylerin sonucunu almayı da anlatmaktadır. Bu kart grubu maddi kazancı ve emeklerin sonuçlarını belirlemektedir. Kesinlikle gerçekçi olmayı vurgulayan bu seri genel olarak kişilerin net sonuç alabileceği kartlardır.

Saraylı Kartlar ve Anlamları

Saraylı kartları, tarot kartları arasında akrana olarak küçük akrana serisine mensuptur. İçerisinde prens, şövalye, kraliçe ve kralların bulunduğu kartlardır. Kartların seviyeleri numara diziliminden daha önemlidir ve daha çok yeni başlangıçları temsil etmektedir. Bununla birlikte merak edenler için Tarot Falı Nasıl Bakılır

Copyright © 2021 Tarot Falı ❤ ile Yapılır.