Aziz Tarot Kartı Nedir? Ne Anlama Gelir?

Aziz Tarot kartı nedir ve ne anlama gelir soruları oldukça merak ediliyor. Aziz Tarot kartı, aslında geleneksel değerlerin kartı olarak bilinen Büyük Arkana kartlarından biridir. Aziz Tarot kartı, size bilgelik ve rehberlik sağlayacak bir danışman veya akıl hocası gibi manevi ya da dini bir danışmanı temsil edebilir. Alternatif olarak kendi yöntemlerine çok bağlı biriyle uğraşıyor olabilirsiniz.

Aziz Tarot kartının temsil edebileceği kurumlar arasında dini, ekonomik, sosyal, politik, eğitim, aile ve tıbbi kurumlar yer alır. Görünüşü, artık geleneklere uyma zamanının geldiğini gösterir. Aynı zamanda bir tür geleneksel törene katılacağınızın veya kendinize ait bazı yeni gelenekler veya ritüeller yaratmaya başlayabileceğinizin bir göstergesi de olabilir. Aziz Tarot kartı farklı pozisyonlarda karşınıza çıkabilir.

Dik Konumda Aziz Tarot Kartı

Dik konumda Aziz Tarot kartının karşınıza çıkması, yeni bir geleneği takip etme, hatta yaratma ihtiyacına atıfta bulunma veya daha fazla manevi keşif ihtiyacına işaret edebilir. Bu kart, farkındalığımızı genişletmek ve içinde yaşadığımız dünya ile evren hakkında daha fazla şey öğrenmekle ilgili bir karttır. Kendi sınırlarınızı test edin ve inançlarınızı ve fikirlerinizi sorgulayın. Bu kartın temel özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Gelenek
 • İnançlar
 • Masumiyet
 • Manevi dersler
 • Öğretme ve öğrenme
 • Ahlak ve etik
 • Bağlılık

Dik konumda bu kart, inançlarınızı ve ahlakınızı yeniden değerlendirmeniz gerektiğinden bahsediyor olabilir. Sosyal normlara uymak veya karşı çıkmak isteyip istemediğinize bakılmaksızın, neyi temsil ettiğiniz konusunda gerçekten işe koyulmanız gerekebilir. Genel olarak algılarınızı genişletmeye, zihninizi yeni ve yabancı olasılıklara açmaya odaklanan bir karttır.

Ters Konumda Aziz Tarot Kartı

Ters konumda Aziz Tarot kartı, kim olduğunuza ve halihazırda sahip olduğunuz inançlara bağlı olarak, olumlu veya olumsuz bir çağrışım yapabilir. Ters konumda Aziz Tarot kartı isyan, özgürlük, açık fikirlilik, geleneksel olmayan yaşam tarzı veya inançlar ve istenilmeyen sözler anlamına da gelebilir.

Ters konumda bu kart, çoğu zaman geleneksel davranışları yapmaktan bıktığınız veya kendi durağan kalıplarınızdan ve davranışlarınızdan bıktığınız anlamına da gelebilir. Kendi yolunuzu çizmek ve kendi koşullarınıza göre neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar vermek için zihninizi, kişisel ve benzersiz gücünüzü kullanmanız gerekir.

Aziz Tarot Kartı Yayılımı

Aziz Tarot kartı, yüksek bilinç aleminde lider, otoriter ve kendine güvenen bir figürdür. Bu kart, fikirleri ve kavramları daha entelektüel bir bakış açısıyla sorgulamamızı ve keşfetmemizi ister.

Hiçbir kart, Aziz Tarot kartı kadar tavsiye vermez. Bu kart, gerçekten mümkün olduğunu düşündüğümüz alanları sonuna kadar açar ve daha önce farkında olmadığımız veya benimsemeye istekli olmadığımız kavram ile beraber inançları denememiz için bize alan sağlar. Aziz Tarot kartının size sunabileceği bazı tavsiyeler şunlardır:

 • Cevapları almak için ilerlemeniz gerekir. Bunun için meditasyon yapabilir ve kendinizi keşfedebilirsiniz.
 • Eylemleriniz için değerlerinizi ve inançlarınızı gözden geçirmelisiniz.
 • Mevcut sözlerinizi ve önceliklerinizi değerlendirmek, bunların sizin yararınıza olduğundan emin olmak için bir süre kendinize zaman ayırmalısınız.
 • Evren ve yeriniz hakkındaki görüşünüzü genişletebilecek yeni manevi fikirleri ve kavramları keşfetmek için biraz zaman harcamalısınız.

Aziz Tarot kartı ile çıkarabileceğimiz oldukça yoğun dersler var. Varoluşçuluğu düşünün! Bu kart, dünyadaki yerimizi, insan olarak sorumluluklarımızın ne olduğunu, etik veya ahlak kurallarını düşünmemizi ve temelde doğru ile yanlışın ne olduğunu anlamamızı sağlayabilir. Aziz Tarot kartının size sunabileceği bazı dersler şunlardır:

 • Başkalarına yardım etmelisiniz. Bunun için neler yapabileceğinizi veya bir bütün olarak evrene nasıl hizmet edebileceğinizi düşünmelisiniz.
 • Tarihiniz, dininiz, kültürünüz ve felsefeniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için manevi derslere yönelmelisiniz.
 • Ahlaki alanlar etrafında ve önemli dünya meselelerinde nerede durduğunuzu bulmalısınız.
 • Kendi görüşlerinizi, inançlarınızı ve ilgi alanlarınızı keşfetmelisiniz.

Aziz Tarot kartı oldukça sağlam bir yönlendirici de olabilir ve çoğu zaman rotanızı değiştirmeniz gerektiğini bile fark etmediğiniz bir zamanda karşınıza çıkabilir. Aziz Tarot kartı, size bazı yönlendirici bilgiler de sunabilir:

 • Cevap veya çözüm bulmak için bilinçaltınızla iletişim kurun.
 • Hedeflerinize ulaşmak için daha az geleneksel bir yol seçin veya size tamamen yabancı gelen bir yaklaşım deneyin.
 • Mevcut değerlerinize veya inançlarınıza dikkatli bir şekilde bakın ve etik sonuçları değerlendirin. Olmak istediğiniz kişi ve dünya üzerinde yaratmak istediğiniz etki ile uyumlular mı?
 • Evrene güvenin ve ihtiyacınız olanı, ihtiyacınız olduğunda size teslim etmesine izin verin. İlahi zamanlamaya inanın!

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir