Azize Kartı Nedir? Ne Anlama Gelir?

Azize kartı, deli kart ve büyücü kart gibi Büyük Arkana kartlarını takip eder. Bu kart, sizi, sezginize, daha yüksek güce güvenmeye ve bilinçaltı zihninizin daha fazla farkında olmasına teşvik eder. Azize kartı, aynı zamanda dişil enerjinizi kucaklamanızı isteyen bir karttır. İster erkek olun ister kadın olun, ‘ dişil enerji ‘ kelimeleri genellikle daha açık, savunmasız, duygusal ve iç sesinizle temas halinde olmayı ifade eder.

Bu kart, bir Tarot okumanızda görünürse, kendinize biraz daha güvenmeniz, içgüdülerinizi dinlemeniz ve sezgilerinizi takip etmeniz gerektiğini söylüyor olabilir. Ayrıca, bilinçaltınızın sizden sakladığı bir şey olduğuna ve onu ortaya çıkarmak için içsel bir çalışma yapmanın zamanının geldiğine dair bir işaret olabilir. Azize kartı farklı pozisyonlarda karşınıza çıkabilir.

Dik Konumda Azize Kartı

Dik konumda Azize kartı, içinize bakmanın ve farkında olmadığınız, ancak daha fiziksel veya olağandışı duygusal belirtilerde tezahür ettiğiniz gizli düşünce ve duygulara gerçekten dikkat etmenin zamanının geldiğinin işaretidir. Dik konumda Azize kartı, sezgi, iç ses, bilinçaltı, fiziksel ile zihinsel denge, bilim, eğitim ve manevi bilgelik anlamlarına da gelir.  Dik konumda bu kart ayrıca ya ihtiyaç duyduğunuzun ya da şu anda bilinçaltınızı araştırdığınızın bir işareti de olabilir.

Ters Konumda Azize Kartı

Ters konumda Azize kartı, çoğunlukla ilgilenilmesi gereken altta yatan duygusal veya zihinsel bir tıkanıklık olduğunun bir işareti olarak gelir. Kişisel olarak size atıfta bulunduğunda, daha derine inmeniz ve belki de kaçındığınız şeylerle yüzleşmeniz gerektiğini gösteriyor. Kart, başka birine atıfta bulunuyorsa, bu kişinin gizli bir ajandası olabileceğini ve onların yanındayken sezgilerinize dokunmanız gerektiğini anlatabilir. Ters konumda Azize kartı, sırlar, şüpheler, duygusal dengesizlikler, yanlış kararlar ve psişik blokaj anlamına da gelir.

Azize Kartı Yayılımı

Azize kartı, ele alınması gerçekten zor olan kartlardan biridir. Bunun nedeni, muhtemelen hayatımızda kelimelere dökmesi çok zor bir şeyi temsil etmesi ve ele alıp analiz edebileceğimiz somut bir şey olmamasıdır. Bu kart, sezgisel benliklerimizi, aldığımız içgüdüsel hisleri ve bilinçli öğrenme gerektirmeyen bilgiyi temsil eder. Bu karta verilmesi gereken çok fazla güven var ve bu, her zaman kolay bir şey olmayacaktır!

İçsel gelişim üzerine çalışmak, dış dünyamızla ilgilenmekten çok daha yorucudur. Bu yüzden çoğu zaman onu görmezden gelir ve kötü şeyleri daha da aşağılara itmeye devam edebileceğimizi umarız. Azize kartı, bu şeyleri kenara atmayı bırakmamız ve onlarla doğrudan yüzleşmemiz gerektiğinde ortaya çıkar. Kendimize güvenmemizi ve her şeyin yüzeye çıkmasına izin vermemizi ister. Böylece kendimize içten dışa temizleyebiliriz. Azize kartının size sunabileceği bazı tavsiyeler şunlardır:

 • Sezginiz, bu zamanlarda en büyük varlığınız olacaktır.
 • Ruh, beden ve zihin arasındaki bağlantının gelişmesine izin verin. Her türlü duygunun, müdahale olmaksızın ortaya çıkmasına izin verin.
 • İç ses alanınızın duyulmasını sağlayın ve bir arkadaşınızın veya sevdiğiniz birinin tavsiye veya önerilerini alır gibi dikkate alın.
 • Sezginizi takip edin.

Azize kartının sunduğu derslerin çoğu dahili derslerdir. Kendimiz ve bilinçaltımız hakkında öğrenmemiz gereken derslerdir.  Azize kartının size sunabileceği bazı dersler şunlardır:

 • Sezginizin lineer olmayan yapısı, dış dünyanız ve fiziksel benliğinize bağlı olarak nasıl gelişeceği üzerine çalışın.
 • İç alemlerle bağlantı kurun ve bunun getirebileceği faydalar hakkında düşünün.
 • Kendinizden şüphe duymayın ve bunun üstesinden nasıl gelineceği üzerine denemeler yapın.
 • Kendinize ve ilk içgüdülerinize güvenin.

Genellikle bilinçli zihnimizi, fiziksel bedenimizi veya dış dünyamızı kullanarak sorunlarımızı çözmeye odaklanırız. Tüm bunlar, gidilecek doğru yol gibi görünse de genellikle en kolay olanıdır. Azize kart, bizi içe yönlendirir ve problemimiz veya meydan okumamız hakkında ruh ile yüksek bilinç perspektifinden düşünmemizi ister.

 • Bir yönlendirici olarak Azize kart, aşağıdakilere duyulan ihtiyacı sembolize edebilir:
 • Sezginize daha fazla güvenin ve zihninizden ziyade duygularınızı takip edin.
 • Kaçınıyor olabileceğiniz iç işleri yapın.
 • Odağınızı, maddi dünyadan uzaklaştırın ve kendinize biraz manevi öz bakım vermek için onu içe çevirin.
 • Şu anda gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu ve sorun yaşamanıza neden olan şeyin bilinçaltınızda olup olmadığını yeniden değerlendirin.

Özetle Azize kart, tamamen bu doğal içgüdü ve bilinçsiz bilgi ile ilgilidir. Bu, içsel benliğimize çok fazla oturan bir karttır ve bu yüzden yüz yüze kalınması rahatsız edici bir kart olabilir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir