İmparatoriçe Kartı Nedir? Ne Anlama Gelir?

İmparatoriçe kartı, en derin duygularımızın ve şefkatimizin hükümdarı olabilecek Büyük Arkana kartlarından biridir. Bu kart, kendinden emin ve başkalarına karşı şefkatli bir anne figürü gibidir.

Sevmekten ve sevilmekten korkmaz, kendine güveni tamdır ve çevresindekilere derin sevgi, saygı gösterir. İmparatoriçe kartı, en çok tanrıça Venüs ile ilişkilendirilir ve doğurganlık ile bağlantılıdır. Bu kart, belirli kartların yanı sıra evlilik veya büyük olasılıkla hamilelik önerebilir.

İmparatoriçe kartı, herhangi bir okumada rahatlatıcı bir varlıktır ve güzellikleri vaat edebilecek bir zamanı sembolize edebilir. Bunlar, aşk veya maddi durumlarla ilgili olabilir. İmparatoriçe kartı farklı pozisyonlarda karşınıza çıkabilir.

Dik Konumda İmparatoriçe Kartı

Dik konumda İmparatoriçe kartı, çok olumlu anlamlara gelir, sevginin, bolluğun ve şefkatin sizin için son derece önemli olacağı çok önemli bir zamanı önerebilir. Dik konumda İmparatoriçe kartı, doğurganlık, bolluk, kendini ifade edebilmek ve evrensel bilgi anlamlarına da gelebilir.

Dik konumdayken bu kart, tipik olarak duygusal ve ruhsal düzeyde ihtiyaç duyduğunuz bir durum ile çok yakında karşılaşacağınızı da gösterir. Bu genel olarak para, aile veya yeni bir kariyer fırsatı gibi maddi veya fiziksel bir hediye olacaktır.

Ters Konumda İmparatoriçe Kartı

Ters konumda İmparatoriçe kartı, konumuna ve onu çevreleyen kartlara bağlı olarak birkaç farklı şeyi temsil edebilir. Ters konumda bu kart hastalık, zorbalık ve bağımlılık anlamlarına da gelebilir. İmparatoriçe kartı, bir yaratıcı figürdür ve bunu kolaylıkla yapar, her şeyin doğal olarak gelişmesine izin verir.

Bu kart, ters konumda karşınıza çıktıysa olayları çok fazla kontrol etmeye çalışıyor olduğunuzu da gösterebilir. Bunlar, duygu, hamile kalmaya çalışmak, birini sevgiyle boğmak ve mutlu edebilmek için başkalarına bağımlı olmak gibi diğer alanlarla da bağlantılı olabilir.

İmparatoriçe Kartı Yayılımı

İmparatoriçe kartı, gerçekten sıcak, rahatlatıcı ve sade bir enerjiye sahiptir. Bundan dolayı ne zaman bu kart ortaya çıkarsa basmakalıp bir annelik arketipini düşünmeyi her zaman yararlı bulmakta fayda var. Bu düşünce, o anda size ne söyleyeceğini, hangi tavsiyeleri ve teselli sözlerini vereceğini düşünmenize yardımcı olur.

İmparatoriçe kartının size verebileceği tavsiyeleri düşünürken aynı zamanda derinden sevgi dolu ve şefkatli bir annenizin size nasıl bir tavsiyede bulunacağını düşünün!

Bu kart, Tarot destesindeki en besleyici enerjiye sahiptir. Bu yüzden okumalarınızda ortaya çıktığında bunu aklınızda bulundurun.  İmparatoriçe kartının size sunabileceği bazı tavsiyeler şunlardır:

 • Sağlığınıza biraz zaman ayırın.
 • Hissettiğinizi enerjiyi beslemenin ve onu daha derinden keşfetmenin zamanı geldi.
 • Tıkanıklıkları aşmak için kendinize, başkalarına veya mevcut duruma karşı daha nazik ve anlayışlı olmanız gerekir.

İmparatoriçe kartı, genel olarak bize hem kendimiz hem de başkaları için şefkat dersini de öğretir. Bu kartın yolunuza çıkaracağı derslerin çoğu, kendini sevme, nezaket ve hoşgörü dersleridir. İmparatoriçe kartının size sunabileceği bazı dersler şunlardır:

 • Bir adım geri atmanız, nerede daha fazla kalabileceğinizi, vereceğiniz kararların etkisini ve kontrol mekanizmanızı görmenizi sağlar.
 • Kendinizi istediğiniz kadar sevme gücünüz var ve bunun için başkalarına güvenmek zorunda değilsiniz.
 • Büyük güçlere sahipsiniz. Bunun kilidini açmak için sadece doğru yolu bulmanız gerekiyor.
 • Bilmeniz gereken her şey çok yakında sizinle olacak. Biraz sabır ve kendinizi sevme ile ihtiyacınız olan her şeye erişebileceksiniz.

Bu kart, bazen yönlendirici olarak karşımıza çıkabilir. İmparatoriçe kartının bir yönlendirici mesaj ile görünmesinin nedeni ise çoğu zaman maddi dünyamıza çok fazla dikkat etmemiz ve iç dünyamıza veya kendimize yeterince zaman ayırmamamızdır. İmparatoriçe kartı, bir yönlendirici olarak sizlere şu mesajları verebilir:

 • Kısa bir mola verin ve yenilenmeye odaklanın. Hedeflerinize devam edebilmeniz için yeniden şarj edilmeye ihtiyacınız var.
 • Sorununuza daha şefkatli bir bakış açısıyla bakın ve kendinize veya başkalarına karşı nerede çok katı olduğunuzu mutlaka görün.
 • Yakınlarınızı daha fazla dinleyin ve empati kurun. Bu durum, genellikle ilişki veya kariyer okumalarında ortaya çıkabilir.
 • Geri çekilin ve olayların doğal bir şekilde ortaya çıkmasına izin verin.

Özetle İmparatoriçe kartı, her şeyin doğasıyla ilgilidir. Bu kart, cesur ayrıntılarla boğulmak yerine köklerimize geri dönmemizi ve gerçekten temel ihtiyaçlarımıza odaklanmamızı istiyor. Kart göründüğünde, kendinize, duruma veya diğer insanlara yeterince sevgi ve nezaket gösterip göstermediğinizi kendinize sorun. Bu durumlara göre aksiyon alın.

İlginizi Çekebilir: Şansınızı arttırmanın yolları

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir