Asılan Adam Kartı Nedir? Ne Anlama Gelir?

Asılan Adam kartı, canlı bir ahşaptan yapılmış T şeklinde bir haçtan sarkan bir adamı gösterir. Bu kart, baş aşağı asılı durarak dünyaya tamamen farklı bir perspektiften bakıyor, yüz ifadesi ise sakin ve dingin! Bu pozisyon, kendi seçimi olduğunu gösteriyor. Bu kart, yeni bir iç görü, farkındalık ve aydınlanmayı simgeleyen bir karttır.

Genel anlamda Asılan Adam kartı, mutlu olmadığınız bir durumda olduğunuzu gösterir. Sizi mutlu etmeyen bir durum ya da düşünce çerçevesi içinde sıkışıp kaldığınızı veya kendinizi serbest bırakma gücüne sahip olduğunuzu hissediyor olabilirsiniz. Bu, durumdan uzaklaşmayı veya basitçe ona bakış açınızı değiştirmeyi içerebilir.

Asılan Adam kartı ayrıca, bir ikilemle karşı karşıya olabileceğinizi ve hangi yolu seçeceğinizden emin olmadığınız anlamına da gelebilir. Tarot yayılımınızda görünen bu Büyük Arkana kartı, işlerin planladığınız gibi gitmediğini de gösterebilir. Kabuğunuz dışına çıkmanız ve durumunuza farklı bir açıdan bakmanız gerekir.

Kendinize rahatlamak için zaman tanıyın, bir şeyleri kontrol etmeye çalışmayı bırakın ve sadece olayların gelişmesine izin verin. Doğru hareket tarzı, zamanla sizin için netleşecektir. Asılan Adam kartı farklı pozisyonlarda karşınıza çıkabilir.

Dik Konumda Asılan Adam Kartı

Dik konumda Asılan Adam kartı, bazen bir sonraki adımı atmadan önce her şeyi beklemeye almanız gerektiğini, yoksa evrenin bunu sizin adınıza yapacağını hatırlatır. Bu kart, artık size hizmet etmeyen eski zihinsel modelleri ve davranış kalıplarını salıvermeye çağırıyor. Böylece dünyanızı yeni bir perspektiften görecek ve sizden gizlenecek olan yeni fırsatlara imkân sağlamış olacaksınız.

Sezgilerinizle uyum içindeyseniz işler kontrolden çıkmadan önce ne zaman frene basmanız ve hangi dönemde beklemeye geçmeniz gerektiğine dair bir fikir edinmeye başlayacaksınız. Ancak sezgilerinizle uyumsuzsanız ve bu sezgisel işaretlerden habersizseniz evren, muhtemelen sizin için devam eden engeller, sağlık sorunları ve arızalar şeklinde olmaya devam edecektir.

İlginizi Çekebilir: Sezgilerinizi geliştirmek için öneriler

Dik konumda Asılan Adam kartı karşınıza çıktığında projeleriniz veya faaliyetleriniz, beklenmedik ve ani bir durma noktasına gelebilir. Daha fazla gücün sizi gitmek istediğiniz yere götüreceğini umarak ilerlemeye devam etmeyin. Bunun yerine duraklayın ve bunu, yolunuzda nerede olduğunuzu yeniden değerlendirme şansınız olarak görün. Yeni bir şey ortaya çıkıyor, onun ortaya çıkması için zaman ve mekâna izin vermediğiniz sürece onu göremezsiniz.

Yeni bir düşünme ve görme biçimiyle bağlantı kurmak için zaman ayırın. Bu, evrenin yeni bakış açıları görmenize yardımcı olmanın ve sizi hayatınızda gerçekleşmekte olan bir sonraki seviye atlamaya hazırlamanın yoludur.  Bunlara direnirseniz, yol boyunca daha fazla engelle karşılaşabilirsiniz. Belirli sonuçlar için inat etmek veya mevcut koşullarınıza direnmek yerine, onları kabul edin ve kendinizi hayatın akışına bırakın.

Ters Konumda Asılan Adam Kartı

Dik konumda Asılan Adam kartı, bir an için duraklamanızı ve olaylara farklı bir perspektiften bakmanızı teşvik eder. Ters konumda Asılan Adam kartı ise duraklatmanın gerekli olduğunu bildiğinizi ancak, buna direndiğinizi gösterebilir.

Günlerinizi görevler ve projelerle meşgul ederek dikkatinizi vermeniz gereken asıl konudan uzaklaşabilirsiniz. Ruhunuz ve bedeniniz sizden yavaşlamanızı istiyor ama zihniniz yarışmaya devam ediyor. Çok geç olmadan durun ve dinlenin.

Ters konumda bu kart, diğer insanlar veya koşullar, sizi beklemeye aldığı için engellendiğinizi, takıldığını veya kısıtlandığınızı gösterebilir. Dirençli hissederken, olana teslim olmanız ve işlerin nasıl olması gerektiği konusundaki takıntınızı bırakmanız önemlidir. Beklediğiniz gibi olmasa bile hayatı, bir süre akışına bırakın ve hayat bağınızı gevşetin!

Bir süredir olumsuzluklarla baş ediyorsanız bu kart, artık yeni bir bakış açısı ve yenilenmiş bir enerji duygusu ile ilerleyebileceğinizin olumlu bir işareti olarak da gelebilir. Olayların daha kolay ve akıcı bir şekilde sıralandığını görebilirsiniz. İşleri, nasıl farklı bir şekilde yapmanız gerektiğine dair bir atılım veya kesin bir farkındalık olmuş olabilir. Bu değişiklikleri yapmaya ve yeni bir düşünceyle ilerlemeye hazırlanın.

Ters konumda Asılan Adam kartı, bir kararı veya eylemi geciktirdiğinizi de gösterebilir. Tam manasıyla hazır hissedene kadar beklediğinizi düşünebilirsiniz. Ancak bu doğru değil! Bunun için bir süre daha beklemeniz yararınıza olacaktır. Asılan Adam kartı size şu tavsiyelerde bulunabilir:

  • Vazgeçmeyin, ancak bir süre zihninizi boşaltın.
  • Olumsuzluklarla boğuşmak yerine olumlu düşünmeye çalışın.
  • Hiçbir zaman karamsar olmayın.

İlginizi Çekebilir: Benim hakkımda ne düşünüyor

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir