Enerjik ve Psişik Koruma (İlginç Bağ)

Manevi koruma, birçok şey olabilir veya bunların bir kombinasyonu da olabilir. Bu, herhangi bir ruhsal rehber, melek veya farklı bir pozitif evrensel gücü çağırdığınızda, enerjik bir koruyucu kalkan veya bir nesneyi kullandığınızda meydana gelebilir. Bugün bu dünyada beslenmek için bağlanacak bir enerji kaynağı arayan birçok fiziksel ve fiziksel olmayan enerji var! Eğer kendimizi korumazsak, auralarımıza çekilen varlıkları ve enerjileri bilmeden toplayabiliriz. Bu durum, bizi tüketir, yorgun, motivasyonsuz, depresif ve bitkin hissetmemize neden olur. Aura zayıfsa veya korunmamışsa, bu enerjilerin bize yapışması ve muhtemelen hayatımızda olumsuz etkilere neden olması çok daha kolay olacaktır.

Auranızı Anlayın!

Dünyadaki tüm fiziksel nesneler, moleküllerden oluşur ve tüm moleküller, enerjiden oluşur. Aurayı tanımlamanın veya açıklamanın birçok yolu vardır, ancak genel olarak aura, tüm moleküllerden yayılan bir enerji alanıdır. Bu nedenle, insanlar, hayvanlar, bitkiler ve hatta cansız nesneler (örneğin kristaller, mobilyalar, arabalar) dahil olmak üzere her şeyin etrafında aura bulunur. Bununla birlikte, canlıların etrafındaki auraların algılanması, genel olarak daha kolaydır ve cansız nesnelerin etrafındaki auralardan daha geniştir. Bir aura, kişiye ve mevcut ruh haline veya durumuna bağlı olarak renk, genişlik ve güçte değişebilir.

Kendinizi Nasıl Korursunuz?

Korunmanın birçok farklı yöntemi vardır. En önemlisi ise tapınılan varlığa dua etmektir. Örneğin birçok insan korku, endişe veya tehlike zamanlarında kendilerini koruması için melekleri çağırır. Kendinizi korumak için şu yöntemlere başvurabilirsiniz:

  • Enerji Kalkanı: Korunma talebinde bulunduktan sonraki adım, kendinizi enerjisel olarak ruhsal bir kalkanla çevrelemektir. Kalkan, negatif enerjinin olabileceği bir alanda kendinizi korumanın kolay, hızlı ve etkili bir yoludur. Bu durum, yalnızca bir an sürer ve rehberlerinizden veya meleklerinizden, bedeninizi koruyucu bir ışık ve enerji katmanıyla çevrelemelerini isteyerek yapılır. Sadece bu niyeti koruyarak ışık, istisnasız olarak hemen etrafınıza kurulacaktır. Kendinizi bir ışık kozası içinde hayal edebilir, hissedebilir ve hatta düşünebilirsiniz. Kalkanlar aşındığı için periyodik olarak kendinizi yeniden kalkanlamanız gerekecek. Nispeten huzurlu ortamlarda, kalkanlar 8-12 saate kadar yerinde kalabilir.
  • Nesneler: Enerji kalkanı ile birlikte kendinizi korumanın bir başka güçlü yolu, çevrenizde, alanınızda koruyucu nesneler bulundurmak veya bunları üzerinize giymektir. Dini ikonlar, tılsımlar ve kristaller, kendi enerjilerine sahiptir ve kendinizi güvende, güçlü ve korunmuş hissetmenize yardımcı olabilir. Nesnelerinizi, yukarıda listelenenler gibi bir enerji kalkanı ile çevreleyerek veya dini veya manevi bir lider tarafından kutsanmasını sağlayarak güçlendirebilirsiniz. Tüm nesneler arasında kristaller, en fazla titreşime veya frekansa sahiptir.

İlginizi Çekebilir: Negatif enerjiyi vücuttan atmanın yöntemi

Korunmayı Geliştirme Yöntemi

Korunmayı geliştirmek, zihninizi, auranızı olumlu ve güçlü tutmada büyük bir faktör olabilir. Korunma yöntemlerini bilmenin en iyi yolu, bunun ne olmadığını açıklamaktır. Korunmayı geliştirdiğiniz zaman, genellikle kafanız karışır, yönünüzü şaşırırsınız, odaklanamazsınız, sürekli bir şeyleri düşürürsünüz ve baş dönmesi yaşarsınız. Bu gibi sorunların olmaması için şunları yapabilirsiniz:

  • Birkaç defa derin nefes alın.
  • Kendinizi rahat ve sakin bir pozisyona getirin.
  • Hazır olduğunuzda, omurganızın tabanındaki kök çakranızdan aşağıya toprağın derinliklerine kadar inen bir kökü hayal edin. Sonra onun toprağa tutunduğunu hissedin. Bazı insanlar, bu ritüel esnasında kökler birbirine bağlanırken yüksek enerji hissedebilir.
  • Sonra köklerin, ayak tabanlarınızdan aşağıya toprağın derinliklerine indiğini ve birbirine kenetlendiğini hayal edin.  Bu besleyici enerjiyi hissetmek için istediğiniz kadar zaman ayırabilirsiniz. Kendinizi rahatlatmak için birkaç defa daha derin nefes daha alın.

Bu egzersizi gün boyunca istediğiniz kadar herhangi bir zamanda yapabilirsiniz. Bu yöntemler, korunmayı geliştirerek size zindelik verir. Kendinizi ruhsal olarak korumak için gerekli tüm adımları attıktan sonra hayatınızda bir değişiklik görmeye başlayacaksınız. Adımlar rutin olmaya başlayacak ve pozitif kalmak için elinizden gelenin en iyisini yaptığınız sürece mutlu, sağlıklı, korunaklı bir hayat yaşayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Yoga nasıl yapılır?

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir