Olmazsa Olmaz Tarot Ritüelleri  

Bir okuma sonrası kapanış ritüeline sahip olmak, gününüzü iyi bir notla bitirmek için gerçekten önemlidir ama aynı zamanda bir öz bakım eylemidir. Tarot ritüelleri, kartlarla olan bağlılığınızı da arttırır. İşte sizlere olmazsa olmaz Tarot ritüelleri:

1.      Teşekkür Edin

Bir okumadan sonra her durumda yardım istediğiniz ilahi güce veya rehberlerinize teşekkür etmek için zaman ayırın. İlahi güç ile çalışmak mükemmel bir ilişkidir ve bu yüzden teşekkür etmelisiniz. Bu ritüel, sezgilerinizin genişlemesine de yardımcı olacak!

2.      Enerji Merkezlerinizi Kapatın

Bu adım gerçekten ne tür okumalar yaptığınıza bağlıdır. Enerji merkezlerini kullanıyorsanız veya herhangi bir enerji çalışması yapıyorsanız, günün sonunda bu merkezleri kapatmanız son derece önemlidir. Bu ritüel, enerji kaybını engeller. Aksi durumda genel olarak kendinizi oldukça çıkmaza girmiş ve yorgun hissedebilirsiniz. Bunları kapatmak için yapabileceğiniz harika rehberli meditasyonlar da bulunuyor. Bununla birlikte bir diğer önemli ritüel ise toprak üzerinde yalın ayak yürüyüş yapmak!

3.      Adaçayı Bitkisini Yakarak Alanınızı Temizleyin

Bu adım sadece kendinizi değil, aynı zamanda okuduğunuz çevreyi de temizlemek için harika bir şekilde çalışır. Aura’yı açmaya da yardımcı olur.

4.      Kullanılmış Kartları Karıştırın

Bu ritüeli yapmanızın ana nedeni, enerjinizi kartlara ve desteye geri vermektir. Bu durum, özellikle de kartlarınıza başkaları dokunduysa oldukça önemlidir.  Desteyi yeniden karıştırmayı bitirdikten sonra kartları, sizi en çok memnun edecek şekilde yeniden sıralayabilirsiniz.

5.      Kartları Temizleyin

Her şeyi olabildiğince temiz ve net tutmak için okumadan sonra kartları temizlemelisiniz. Enerjinizi geri getirmenin ve kendinizi topraklamanın en önemli yolu temizliktir.

6.      Egzersiz Yapın

Hafif tempolu egzersizler yapabilirsiniz. Bu ritüel, tamamen yenilenmenin anahtarıdır.

7.      Sakinleşin

Bol miktarda bitki çayı veya su içtiğinizden ve besleyici yiyecekler tükettiğinizden emin olun. Okuma sırasında kaybedeceğiniz enerjiyi yeniden kazanmanız için bu ritüel olmazsa olmazdır!

Tarot Ritüelinin Sonucunu Belirleyin

Muhtemelen neyi başarmak istediğinize zaten karar verdiniz, ancak başlamadan önce niyetinizi netleştirmek için biraz zaman ayırın. Çok belirsiz olmayın, ancak çok spesifik de olmayın. Örneğin, hayatınıza para akışını artırmak istediğinizi söyleyin. Aklınızda bir rakam olabilir. Ancak arzunuzu o rakamla sınırlamayın. Daha fazlasını getirme niyetini belirleyebilirsiniz. Ayrıca elde edeceğinize inanamayacağınız bir şeyi istemekten de sakının. Aklınızda ne istediğinize dair fikirle uğraşırken zihninizin, bunun sizin için ne anlama geleceğinin resmini geliştirmesine izin verin. Hayatınızı zenginleştiren arzunuzun faydalarını görün. Görselleştirme, olasılıkları keşfetmenin harika bir yoludur.

İlginizi Çekebilir: Geleceği öğrenmek için yapılması gerekenler

Yaptığınız her Tarot okuması için bir dizi karmaşık ritüel öğrenmeniz gerekmez. Yukarıdaki temel ritüelleri öğrenebilir ve ardından onu istediğiniz herhangi bir şeye uyarlayabilirsiniz.

Son olarak bir Tarot ritüeline başlamak için zihninizi boşaltmak, bunu yapma niyetinizi netleştirmek kadar basittir. Rahatça oturun. Üç defa derin nefes alarak rahatlayın. Nefes verirken omuzlarınızı bırakın. Unutmayın, bu bir meditasyon değil, ruhunuza, içsel varlığınıza, bilinçaltınıza yeniden bağlanma yöntemidir. Dikkatli bir şekilde nefes almaya devam edin ve tüm vücudunuzun beyaz ışıkla yıkandığını hayal edin. Orada bir an dinlenin, enerjinin içinizden aktığını hissedin.  Çalıştığınız yerin düzenli ve dağınık olmamasını fiziksel olarak sağlayarak alanınızı temizleyin. Bunu ritüel hazırlığına başlamadan önce yapmak en iyisidir. Ellerinizi masanın üzerinde tutun ve beyaz ışığın sizden ellerinize ve uzaydan dışarı aktığını hayal edin.   Daha fazla pratik yaptıkça, ritüel hazırlık süresi yalnızca beş dakika kadar sürecektir. Ancak ihtiyacınız olduğu kadar ritüeli sürdürebilirsiniz.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir