Yıldız Kartı Nedir? Ne Anlama Gelir?

Yıldız kartı, gelecek için umut, ilham ve memnuniyet anlamına gelir. Tarot destesindeki bu Büyük Arkana kartı ile kendinizi çok pozitif, motive ve özgür hissedeceksiniz. Yıldız kartı, ruhsal bağlantının bir kartı olduğundan dolayı kendinizi çok dingin ve evrenle uyum içinde de hissedeceksiniz. Bu kart, çok olumlu bir alamettir. Kule kartının neden olduğu fırtınayı takip eden sakinlik ve istikrar dönemine girişi simgeler. Yıldız kartı farklı pozisyonlarda karşınıza çıkabilir.

Dik Konumda Yıldız Kartı

Dik konumda Yıldız kartı, zor zamanlarınızı çevrenizdeki olumlu his ile atlattığınızı, sakin, dengeli bir enerji ile dolu olduğunuzu ve geçmişin yaralarını iyileştirmeye açık olduğunuzu gösterir. Yaşadığınız zihinsel, duygusal, fiziksel veya ruhsal sorunlar ne olursa olsun artık geleceğinizin sahip olduğu şeyleri kucaklamaya hazırsınız. Evrenin sizin için bir planı olduğuna güvenin ve her şeyin yoluna gireceği günü bekleyin!

Dik konumda Yıldız kartı ayrıca, yaratıcılığı ve sanatsal yeteneği de gösterebilir. Bu nedenle şimdi, sanatsal bir hobi edinmek için harika bir zaman olacaktır.

Kariyer anlamında Yıldız kartı, iş açısından yolunuza çıkan harika fırsatlara sahip olacağınız anlamına gelir. Bir terfi veya iş görüşmesinin sonucunu öğrenmek için bekliyorsanız, bu kartın görünmesi, işlerin lehinize gideceğine veya daha da iyi bir şeyin yolunuza çıkacağına dair çok olumlu bir işarettir. Daha yaratıcı bir rolde başarılı olacağınızın da bir göstergesi olabilir.

Tarot okumanızda dik konumda bu karttan çok yaratıcı bir şekilde ilham alıyor olabilirsiniz. Mali açıdan konuşursak, para sorunlarınız varsa bu kart, size mali durumunuzu kontrol altına almanın bir yolu olduğunu da söyler. Yıldız kartının dik pozisyonda olması, mali durumunuzun olumlu yönde hareket ettiğini ifade ettiğinden, mantıklı bir şekilde yatırım yapmak için şimdi iyi bir zaman!

Sağlık sorunlarınız varsa Yıldız kartı, büyük bir iyileşme dönemine girdiğinizi gösterir. Sağlık sorunlarının olumlu bir şekilde çözülmesi için bir gösterge olabilir ya da gelecekteki sağlığınız hakkında çok daha umutlu hissedeceğiniz anlamına gelebilir.

Ters Konumda Yıldız Kartı

Ters konumda Yıldız kartı, umutsuz hissettiğinizi gösterebilir. Belki de geçmişte yaşadığınız zor durumlar, bu probleme neden oldu! Ters konumda Yıldız kartı, işlerin umutsuz olduğunu göstermez, sadece sizin umutsuz olduğunuzu gösterir.

İlginizi Çekebilir: Yıldızname

Kendiniz ve hayata karşı tutumunuz için sorumluluk almalısınız. Geçmişin yaralarını iyileştirmenize ve onları ait oldukları yerde bırakmanıza yardımcı olacak profesyonel danışmanlık almayı düşünmelisiniz.

Ters konumda Yıldız kartı, güveninizi, kendinize olan inancınızı ve kendi yeteneklerinize olan güveninizi kaybettiğinizi de gösterebilir. Bu Büyük Arkana kartı ayrıca, endişeli ve bunalmış hissetmenin bir göstergesi olabilir. Bunu çözmek için bir tutum değişikliğine ihtiyaç vardır. Bu kart, size geçmişi iyileştirmenin, altına bir çizgi çekmenin ve ilerlemenin zamanının geldiğini söylüyor. Gerekirse bunu yapmak için destek isteyin. Aklınıza koyduğunuz istisnasız her şeyi yapabilirsiniz, sadece kendinize inanmak ve olumluya odaklanmanız gerekiyor! Küçükten başlayın ve her gün şükredecek bir veya iki şey bulmaya çalışın. Sanata yatkınsanız yaratıcı bir etkinlik de size yardımcı olabilir. Yaratıcı yönünüzü yeniden keşfedin. Bu, iyileşmenize yardımcı olacaktır.

Bir ilişkiniz varsa ters konumda Yıldız kartı, ilişkiye olan inancınızı yitirmiş olabileceğinizi veya ilişkinizin olumsuz yönlerine odaklandığınızı ve olumlu yönlerini kaçırdığınızı gösterir. İlişkiniz kıvılcımını biraz kaybetmiş olabilir, ilişkinin durgun ve monoton hale geldiğini ve partnerinizle, bir düzeyde bağlantınızın koptuğunu hissedebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İlişki açılımı ile doğru ve düzeyli bir analiz

Ters konumda bu kart, size bu sorunların çözülebileceğini söyler. Ancak, ilerlemek istiyorsanız eski yaraları iyileştirmeye ve ilişkideki tüm negatif enerjiyi temizlemeye hazırlıklı olmanız gerekir. Bekarsanız bu kart, yalnızlığı ve evrenin sizin için planına olan inanç eksikliğini gösterir. Sizin için doğru kişiyle asla tanışamayacakmış gibi hissedebilirsiniz. Aşk konusunda alaycı olmaya başladığınızı hissedebilirsiniz.

İlerlemek için korkularınızı serbest bırakmanız ve tuttuğunuz negatif enerjiyi bırakmanız gerekir. Aşk, hiç beklemediğin bir anda karşına çıkar!

Tüm bunlarla beraber ters konumda bu kart, evrene olan inancınızı kaybettiğinizi de gösterebilir. Kendinizi, dünyadan kopmuş gibi hissedebilir ve geçmişte karşılaştığınız zorluklara mahkûm olduğunuzun bir göstergesi olarak bakıyor olabilirsiniz.  Bütün bu olumsuzlukları bırakın ve hayata yeniden başlayın!

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir