Eski sevgiliyi unutmanın yolları

Eski sevgiliyi unutmanın yolları ve geleceğimiz için daha iyi öneriler hazırlama gereği duydum. Bunun en büyük nedenlerinden biri de takipçilerimizin bu konuda yoğun soru yöneltmesi oldu. Günümüz de kullanılan sosyal medya araçları sayesin de artık kişiler bir birlerinden neredeyse hiç bir şey gizleyemiyorlar. Bunun sonucun da da tartışmalar ve ayrılıklar da beraberin de gelebiliyor. Bu konuda benim size naçizane tavsiyem ilişkileriniz de karşılıklı olarak bir birinize güven duymanız çok önemlidir. Yani bir çift de olsanız unutmayın ki kişilerin her zaman kendine has özelleri olabilir. Lütfen bu duruma kendinizi alıştırın.

Eski sevgili nasıl unutulur sorusundan önce sizin o kişiye bağlanma biçiminiz de oldukça önemlidir. Platonik bir aşk bile bazen uzun seneler unutulamayabilir. Bu kişinin ne kadar sosyal bir birey olduğuna bağlıdır. Yapmanız gerekenlerin başında her zaman onunla olan ve birlikte yapmış olduğunuz tüm alışkanlıklarınızdan kurtulmalısınız. Size onu hatırlatacak aktivasyonları, sosyalleşmeyi ve buna benzer edinilmiş olan tüm alışkanlıklar bırakılmalıdır. Bu sayede kişiye olan özleminiz ve merakınız azalmış olacaktır. Bunun için meditasyon da yaparak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Eski Sevgili Nasıl Unutulur

Birini unutmak istiyorsanız onun rehber de olan adını eklemiş olduğunuz rumuzdan çıkararak ismi ile kaydedin. Hatta elinizden geliyorsa rehberinizden direk silin. Onunla olan bağınızın en hızlı temel nedeni hızlıca ulaşabiliyor olmanızdır.

Onunla olan ve size onu hatırlatan kullandığınız herhangi bir şey varsa bunu da hayatınızdan çıkarmanız gerekir. Örneğin bu bir bardak ya da onun size verdiği küçük bir hediye de olabilir.

Bazılarımız özel günleri her zaman takvime ve not defterine kaydeder. Eğer sizde o kişi ile birlikte özel günlerinizi kayıt altına aldıysanız bunlardan kesinlikle kurtulmanız gerekiyor.

Gelelim en önemli noktaya, umarım sosyal medya hesaplarınızı karşınızda ki insana göre dizayn etmemişsinizdir. Çünkü artık hayatınızdan çıktı ve onu buradan da temizlemeniz gerekecek. Bu sizin için her ne kadar zor da olsa yapmanız gereken en önemli işlemlerden biridir.

Eğer ayrılık sizin için çok daha zor bir durum haline geldiyse ve kendinizi zor durumda hissediyorsanız başka bir arkadaşınıza ya da herhangi boş bir kağıda duygularınızı yazabilirsiniz. Bu sizin rahatlamanıza ve güzel bir uyku geçirmenizi sağlar. Bu sayede ruhen de kendinizi rahatlamış hissedersiniz.

Bunlardan artık kurtulduğunuza göre kendiniz için yeni planlar ve aktivasyonlar belirleyebilirsiniz. Eski arkadaşlarınızla görüşebilir, durumunuz ve zamanınız el veriyorsa sevdiğiniz bir arkadaşınızla kısa bir tatil, gezi turu yapabilirsiniz. Bu sizi oldukça dinç ve zinde tutacaktır.

Artık kendinizi dinleme vakti geldi. Bu durumu yavaş yavaş atlattığınıza emin olabilirsiniz. Tabi bu süreç içerisinde kendinizle barışık olmalı ve konuşmalısınız. Artık yeni bir hayatın başladığını ve gelecekte sizi çok daha güzel şeylerin beklediğini kendinize empoze etmeniz gerekir.

Bazen kendimizi yalnız hisseder ve kapalı ortamları tercih ederiz. Sizin durumunuz da bunu yapmamanız gerekir. Daha çok açık hava ve arkadaşlarınızla vakit geçirerek sosyal bir birey olmalısınız. Boş kaldığınız zamanları değerlendirmeli, kitap okumalı, satranç oynamalı, bulmaca çözmelisiniz. Bunlar sizin için oldukça iyi olacaktır.

Onu hayatınızdan çıkarmanın en etkili yollarından biri de onunla olan kötü anılarınızı hatırlamanızdır. Bu sizin için çok daha iyi olur. Bu sayede ona olan güven önemini yitirir ve daha hızlı bir biçimde onunla olan bağınızı koparabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Eski sevgiliyi geri döndürme

Rate this post

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir