Hangi Tarot Destesini Almalıyım?

Tarot dünyasında tamamen yeniyseniz hangi Tarot destesini alacağınızı bilemeyebilirsiniz ve bu durum, biraz göz korkutucu olabilir. Tarot destesi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilirseniz, kolaylıkla desteleri satın alabilirsiniz.

Tarot Destesi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ücretsiz Tarot destenizi seçerken düşünmeniz gereken birkaç şey var. İstediğiniz deste türlerine karar verirken, vereceğiniz kararların birçoğu, Tarot okuma konusundaki anlayışınıza ve deneyiminize bağlı olacaktır. Bununla beraber destelerinizi, kişisel kullanım için mi yoksa müşteriler için mi kullanacaksınız? Tarot kartlarınızı kendi kişisel okumalarınız için kullanmak istiyorsanız her kartın anlamını yorumlamanıza yardımcı olacak bir rehber kitapla birlikte aldığınız sürece, görünüşünü beğendiğiniz herhangi bir desteyi seçebilirsiniz.

Müşteri okumaları için kullanmak üzere bir Tarot destesi arıyorsanız, kartları sezgisel ve kolay bir şekilde okuyabilmeniz son derece önemlidir. Bu, kartların görüntüleri ile gerçekten bağlantı kurabilmeniz ve aynı zamanda anlamlı olan, müşterilerinizle bağlantı kuran bir hikâyeyi bir araya getirebilmeniz gerektiği anlamına gelir.

Görüntü ile Bağlantı

Görüntü, bir Tarot destesinin en önemli yönlerinden biridir. Eğer kartlardaki resimlerle bağlantı kuramazsanız, anlamlarını yorumlamakta çok zorlanabilirsiniz. Okuduğunuz kartların sizi heyecanlandırması gerekir. Bu yüzden her zaman güzel görünen ve sizde yaratıcılığa ilham veren kartları seçmelisiniz.

Tarot’a yeni başlıyorsanız ve daha önce hiç Tarot destesine rastlamadıysanız, görüntüsü etkileyici desteleri almanız şiddetle tavsiye edilir. Görüntüsü etkileyici olan desteler, genel olarak ayrıntılı olur ve çok ayrıntılı okumalar için kullanılabilecek birçok gizli ipucu ve anlam içerirler.  Aynı zamanda daha geleneksel illüstrasyonlara aşina iseniz bu tür özel tasarımları yorumlamakta da çok fazla sorun yaşamayacaksınız.

Daha modern bir Tarot destesi seçerken düşünmeniz gereken en önemli şey ise kartlarla kurabileceğiniz bağdır. Bir deste güzel görünüyor diye her zaman sizin için iyi bir deste olacağı anlamına gelmez. İçgüdülerinizi dinleyin, görüntüler sizi heyecanlandırıyor ve size ilham veriyor mu? Cevabınız evet ise hiç durmayın ve o desteyi satın alın!

Anlamlar ve Yorumlar

Kartların farklı yorumlarını anlamanıza yardımcı olmayı amaçlayan yüzlerce kitap var. Ancak bunların çoğunun eski anlamlara odaklandığını ve yalnızca aynı anlamları izleyen Tarot desteleri için geçerli olduğunu unutmayın. Bağ kurduğunuz Tarot desteleri ise anlamları takip eder. Bu nedenle bağ kurduğunuz destenin şekli ve görüntüsü önemli değildir. Bu tür bir deste ile öğrendiğiniz her şeyi uygulamakta sorun yaşamazsınız. Tüm bunlarla beraber bütün Tarot destelerinin aynı anlama gelmediğini unutmayın. Bundan dolayı daha önce sahip olduğunuz bir destenin anlamını tam manasıyla öğrendiyseniz bu bilgi, her zaman yeni bir deste için geçerli olmayabilir. Yeni Tarot kartlarınızla sıfırdan başlamanız gerekip gerekmediğini satın almadan önce kontrol ettiğinizden emin olun.

Kartların Kalitesi

Kaliteli Tarot destesi kalın olmalı, karıştırılması kolay olmalı ve lamine edilmişlerse çok kaygan bir şekilde olmamalıdır.  Bu tür bir Tarot destesi, kalın, mat ve güzel bir desene sahip oldukları için bu kartların ömür boyu dayanacağından emin olabilirsiniz. Bunlar üzerindeki çizimler, oldukça soyut oldukları için Tarot okumaya ilk defa başlayanlar için oldukça etkileyicidir. Destelerinizin kalitesi çok önemlidir.

Yeni Bir Tarot Destesi Alma Zamanının Geldiğini Nasıl Anlarsınız?

Kendinize yeni bir Tarot destesi almayı düşünüyorsunuz ancak zamanı gelip gelmediğini mi merak ediyorsunuz? Yeni bir deste almanın zamanının gelip gelmediğini anlamak için ilk olarak bakacağınız şey, kartlarla kurduğunuz bağın kuvvetidir. Bağ, zayıflamaya başladıysa derhal yeni bir deste alın. Tarot konusunda tamamen yeniyseniz ilk olarak derinlere inmeniz, kendinize yeni bir deste almanız ve kartları öğrenmek için basit Tarot okuması yapmaya başlamanız şiddetle tavsiye edilir. Zaten bir desteniz varsa ve biraz daha etkileyici veya hoşgörülü bir şey arıyorsanız daha kalın ve kaliteli kartlara yatırım yapmanız şiddetle tavsiye edilir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir