Sezgisel Olarak Tarot Kartları Nasıl Okunur?

Tarot kartlarını okumanın birçok farklı yolu olduğu gibi okuma ile elde edebileceğiniz birçok farklı sonuç da vardır. Tarot kartlarını okumanın en güçlü yolu, sezginizi kullanmak ve psişik yeteneklerinizi geliştirmektir. Bu özellik, sezgisel yeteneğinizi duyabileceğiniz, hissedebileceğiniz, dinleyebileceğiniz, kabul edebileceğiniz ve harekete geçirebileceğiniz anlamına gelir.

Bilgiyi elde etmeye çalışırken sağlıklı bir çıkış noktası aramanız da son derece önemlidir. Çünkü kartları okumak için sağlıklı bir dayanak noktası bulamazsanız zihniniz, güvenilir olabilecek genel geçer bilgiyi kesinlikle işlemez. Sonuç olarak sezgisel olarak okuyacağınız bilgiler, önemli bir temele dayanır. Zihniniz bilgileri elde ederken bu esnada sağlıklı bir temel arayıp bulacaktır ve buradan hareket ederek ana bilgiyi elde edecektir.

İlginizi Çekebilir: Sezgisel düşünme

Peki, sezgilerinize güveniyor musunuz?

İşte bu soru, oldukça kafa karıştırıcı olsa da sezgisel olarak kartları okumak için Tarot’u kullanıyorsanız, sezginizle bu iletişimi uyguladığınız için aslında ona güvenmeyi de yavaş bir şekilde öğreniyorsunuz. Sezgilerin diğer bir faydası da herhangi bir Tarot destesini kelimenin tam anlamıyla alıp rahatlıkla okuyabilmenizdir. Bu durum, her güvertenin bireysel kişiliğine erişmenin ve bunun sonucunda yeterince heyecan almanın da harika bir yolu olacaktır. Kartların anlamlarını güverteden güverteye çevirmek yerine, her birine tamamen yeni bir anlam yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz anlamları zihninizde toparlayarak kartları, kolaylıkla okumaya başlayabileceksiniz.

İpucu!

Kartların anlamlarını asla unutmayın ve her zaman aklınızda olmalı ama aynı zamanda destelerin, sezgilerinizle enerjik bir seviyede buluşmasına da izin vermelisiniz. Tarot kartlarını sezgisel olarak okumak, kart okuma yeteneğinizi çok başka bir seviye getirecektir. Tarot sistemini ve anlamını bilmek, önemli bir katmandır ve buna sezgiyi de eklerseniz güçlü özelliklere sahip olursunuz.

İlginizi Çekebilir: Tarot falının az bilinen özellikleri

Tarot Kartlarını Sezgisel Olarak Okumak İçin Yapılması Gerekenler

1. Tarot Destenizi Titiz Bir Şekilde Seçin

Tarot destenizi titiz bir şekilde seçmeniz, kartlar ile rahat bir şekilde bağ kurmanıza yardımcı olur. Tarot destesi seçerken mutlaka sizi temsil edecek, yüksek oranda enerji katacak ve bağ kurabileceğinizi düşündüğünüz renklerden veya desenlerden seçin. Rastgele seçilmiş bir destenin, kesinlikle sezgileriniz üzerinde etkisi vardır. Desteyi ne kadar çok severseniz buna paralel olarak sezgileriniz o kadar gelişir. Karar sizin!

2. Kartlara Yüklediğiniz Anlamları Not Alın

Artık severek aldığınız bir Tarot destesine sahipsiniz. Kartları okurken, bu kartlara yüklediğiniz anlamları mutlaka not alın. Bu şekilde sezgilerinizi kısa sürede geliştirebileceksiniz. Destedeki her bir kartı gözden geçirmek için belirli zamanlar ayırın ve sezgilerinize sorun:

-Bu karttan nasıl bir hava alıyorum?

-Bu kart benim için ne anlama geliyor?

-Bu karttaki sembolü, kişiyi, nesneyi veya hayvanı nasıl hissederim?

-Kendimi güvende hissediyor muyum?

-Korkuyor muyum?

-Bu karttan etkileşim alıyor muyum?

-Karttaki renkler, ruh hali, duygu veya durum hakkında bana neler söylüyor?

-Sizin için özel anlamı olan semboller var mı?

Karttan olabildiğince fazla bilgi almak için elinizden gelen her şeyi yapın. Kendinize ne kadar fazla soru sorabilirseniz o kadar fazla anlam yüklersiniz. Bilgelerin söylediği, ‘her zaman aklına gelen ilk düşünceye güven’ sözünü asla unutmayın. Ne hissettiğinizi hemen söyleyin, kabul etmeyi öğrenin ve bunları her durumda not alın. Okumalarınız üzerinde mümkün olduğunca pratik yapın. Ancak hiçbir şekilde hızlı ve sabırsız olmayın. Mental ve fiziksel olarak hazır olmadığınız zamanlar kart okumaya çalışmayın. Sezginiz, sadece ne düşündüğünüzle ilgili değil, aynı zamanda ne hissettiğinizle ve farklı ifadelerinize aldığınız yanıtla da ilgilidir.

Kendinize gerçekten açılmanıza ve bu kartın bilgeliğine erişmenize izin veriyor musunuz?

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir