Yeni Başlayan Bir Tarot Okuyucusu Olarak Kaçınmanız Gereken 5 Şey!

Yeni başlayan bir Tarot okuyucusu olarak dikkat etmeniz gereken çok önemli detaylar var! Bu detaylar, Tarot kartlarını doğru bir şekilde yorumlama ve anlamlandırma becerinizi geliştirecek. Aksi durumda sürekli başa saracaksınız. Sizler için yeni başlayan bir Tarot okuyucusu olarak kaçınmanız gerekenleri listeledik. Okumaya devam edin!

1.      Pip Desteleri

Pip desteleri, oyun kartlarına ve Marsilya Tarotuna dayalı kartlardır. Bu önemli kartlar, Tarot’un bir iskambil oyunu olarak nasıl başladığıyla çok daha uyumludur. Meditasyon veya ilham için bir kehanet aracı veya sistemi olarak pip desteleri, görsel manada çok fazla rehberlik sağlamadığından dolayı sezgilerinize güvenmeniz gerekir. Okumaya yeni başladıysanız pip destelerinden ve minimalist destelerden şu anlık kaçınmalısınız. Bu şekilde kendinize en iyi şansı vermiş olursunuz!

2.      Sizinle Konuşmayan Tarot Desteleri

Doğru ya da yanlış deste yoktur. Bir Tarot destesi, sizinle bağ kuramayıp hiçbir şekilde konuşmuyorsa, çok popüler olsa bile bu desteleri hayatınızdan mutlaka çıkarın. Sizinle çalışmak, konuşmak ve bağ kurmak isteyen destelere yönelin. Yani, size ilham veren ve sezgisel yönünüzü ortaya çıkaran desteleri tercih edin.

3.      Aşırı Bilgi Yüklemeyin

Tarot falında 78 kartı tanımak ve anlamak için öğrenilecek gerçekten çok şey var. Kitap okuyun, sohbetlere katılın, öğrenmeye açık olun. Fakat kafanız karışırsa kendinizi mutlaka geri çekin. Yeni bilgi öğrenmek iyidir ancak, fazlası zarardır. Halihazırda sahip olduğunuz bilgileri özümsemek ve düşünmek için size zaman verir. Kendinizi dengede tutun ve olabildiğince basit düşünün.

4.      Mali Dengenizi Koruyun

Tarot kartlarını okumak için çok fazla deste veya alete ihtiyacınız yok. Küçük desteler ile başlayın. Gerçek şu ki ihtiyacınız olacak tek şey destedir. Tarot ile nasıl çalışmak istediğinizi veya sezgilerinizi yönetmeyi öğrenene kadar gördüğünüz her şeyi satın almayın. Uygulamanız geliştikçe daha fazla ürün ekleyebilirsiniz.

5.      Eğlenin

Tarot ile çalışmak, disiplin ve düzen ister. Ancak, eğlenmeyi de bilmelisiniz. Sizi meşgul eden Tarot kartları ile eğlenceli ve yaratıcı aktiviteler bulabilirsiniz. Bu, sokak sanatında veya gerçek hayatta Tarot kartlarını bulmak, şiirleri ve popüler kültürde kartları aramak olabilir.

İlginizi Çekebilir: Tarot falında ne nasıl sorulur

Tüm kartlar, hayatımızdaki hem büyük hem de küçük temalara karşılık gelir. Bu temalar, insan deneyiminin evrensel gerçekleridir. Kartları, gerçekten neler olup bittiğini bilmek ve düşünmemize yardımcı olmak için kullanabiliriz. Deste için bir fikir edindikçe, çektiğimiz kartlar bize bir düzeyde zaten bildiğimiz bir şeyi göstermek içindir. Tarot, bir şeye yeni bir perspektiften bakmamız için bizi uyandırır ve neler olup bittiği konusunda ilerlemek için olumlu eylemler önerir. Tüm bunlarla beraber yeni bir Tarot okuyucusu olarak şunları yapabilirsiniz:

  • Tartışması zor bir duyguyu belirleyin

Tarot, sorunlarımızı, imgeler ve sembolizm ile farklı ama evrensel bir çerçeveye sokar.

  • Sorunun özüne inmek için derinlemesine düşünün

Sorunun özüne inmek için sezgilerinizi kullanmanız gerekecek. Bunun için de derinlemesine düşünmeniz şart! Tabi ki ilk etapta yavaş bir şekilde ilerlemeniz gerektiğini unutmayın.

  • Kartlar ile bağ kurmaya çalışın

Kartlar ile aranızda güzel bir bağ kurmalısınız. Kartlarla bağ kurdukça sezgileriniz de gelişir.

Son olarak, Tarot falında kesin cevaba ulaşmanın ana yolu ilk olarak problemi veya durumu net bir şekilde tespit etmektir. Sorularınızı sorarken ne kadar dikkat ederseniz alacağınız cevap da o denli size yardımcı olacaktır. Cevabını bulamadığınız sorular üzerinde çok fazla düşünmeyin. Ancak bol bol pratik yaparak kendinizi ve özellikle de yorumlamayla beraber sezgilerinizi geliştirin.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir