Psiko-Ruhsallık Hakkında Bilmeniz gerekenler

Psiko-ruhsallık, Tarot okuyucularının kendi ruhsal uygulamaları ve inançları söz konusu olduğunda güçlü bir şekilde ilişki kurabilecekleri çok önemli bir terimdir. Psiko-ruhsallık, maneviyat ya da ruhsal sinerji ve psikolojinin mükemmel birleşimidir. Bilimin ve evrenin gizemlerine inanmanın da harika bir yoludur. Bu ikisinin birleşimi ise yalnızca her gün zihinsel olarak mücadele ettiğiniz sorunları ortaya çıkarmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bu durumları çok daha iyi anlamanıza ve bunların etrafında anlam veya netlik bulmanıza da yardımcı olabilir.

Ruhsallık, kendi başına baskı, kaçınma veya saflık gibi durumları teşvik edebilir. Çünkü her zaman daha büyük resmi düşünür ve asla kişisel olarak kendiniz hakkında düşünmezsiniz. Sorunlarınızla uğraşmak yerine her zaman sorunlarınızdan kaçtığınızı ve daha manevi bir yaşam sürmeye başladığınızı açık bir şekilde görebilirsiniz. Örneğin, meditasyon tek başına sizi geçici olarak rahatlatmaktan başka bir şey yapmaz.

Yüksek stresli veya endişeli durumlarda meditasyon gerçekten de harikadır. Ancak bu uygulama, daha derin bir düzeyde, açık bir yaraya yara bandı koyup her şeyin yoluna girmesini beklemek gibidir. Bununla birlikte, olaylara psikolojik bir bakış açısıyla bakmaktan edinilen bilgilerle niyetle meditasyon yapmak, uzun vadeli zihinsel sağlığınız ve esenliğiniz için çok daha faydalı olacaktır. Maneviyat ilaçtır, ancak psikoloji teşhistir ve neyin yanlış olduğunu bilmiyorsanız doğru ilacı seçemezsiniz.

Psiko-Ruhsallık Ne Anlama Geliyor?

Psikoloji, zihnin bilimidir ve bize neden belirli şekillerde düşündüğümüz ve davrandığımız konusunda cevaplar verir. Tarot okuyucusu için daha da derinlere inilebilecek hem bilinçli hem de bilinçaltı zihnin çalışmasıdır. Psikoloji kendi başına, neyin yanlış olduğunu veya bilinçli bir düzeyde karşılaştığımız sorunlara neyin neden olduğunu keşfetmemize yardımcı olabilir. Tıpkı ağrımız veya fiziksel hastalığımız olduğunda uzmana gittiğimiz gibi zihinsel veya duygusal sağlığımızla mücadele ederken de bir psikiyatriste veya psikoloğa gideriz. Uzman, sorunlarınızın nedenini bulur, size neden böyle olduğunuzu gösterir ve neden böyle düşündüğünüzü, hissettiğinizi veya davrandığınızı açıklığa kavuşturur.

İlginizi Çekebilir: https://www.tarotfali.net/blog/anksiyete-bozuklugu/

Psikolojik bulgularınızı alıp maneviyatla veya ruhsal derinliklerle tedavi edebilirsiniz. Açıkçası, eğer işler çok kötüyse veya ciddi bir akıl hastalığı varsa o zaman maneviyat sadece durumunuzla başa çıkmanıza ve anlam bulmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin, anksiyete bozukluğumu ve klinik depresyonu tedavi etmek için anti-depresanlar alınır. Bu durum da ruh halinizi korumanıza ve normal bir insan gibi hissetmenize yardımcı olur. İşte bu süreçten sonra sorunlarınızın kökenini ve hayatınızın büyük portresinde olan olayları anlamanıza yardımcı olması için maneviyatı kullanabilirsiniz. Bu, olumsuz inanç veya düşüncelerden çıkarabileceğiniz dersleri ve bugüne nasıl farklı bir perspektiften bakabileceğinizi görmenize yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: https://www.tarotfali.net/blog/narsistik-kisilik-bozuklugu/

Psiko-Ruhsallık Günlük Yaşamınızda Ne İşe Yarar?

Psiko-ruhsallığı nasıl kullanabileceğinizi düşünmenizi sağlamanın en iyi yolu, onu kendi hayatınızda nasıl kullanabileceğinizi tam olarak açıklamaktır.  Sık sık oturup derinlerde yatan sorunları ortaya çıkarmaya çalışmak için zaman ayırabilirsiniz. Bunu yapmak için meditasyon ve daha belirgin olarak günlük tutma gibi şeyler de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunları tanımladıktan sonra maneviyatlar çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu önemli alışkanlık, bilinçaltınızda kendinize, tutunduğunuz şeyi bırakmanızı söyleyebileceğiniz psikolojik bir arınma görevi de görür. Bununla birlikte, aynı zamanda manevi bir uygulamadır.

Psiko-Ruhsal Uygulamalarına Nereden Başlamalı?

Psikolojinin en popüler teorileri ile beraber önemli eserleri araştırarak başlamanız tavsiye edilir. Bu durum, psikolojinin metafizik ve ruhsal dünyayı en iyi şekilde tanıtabilecek dalıdır. Örneğin Tarot, bazı teorilerin kehanette nasıl kullanıldığına harika bir örnektir. Çünkü Tarot, kişilik arketiplerini, ego, kişisel bilinçdışı ve kolektif bilinçaltı etrafındaki fikirleri sıklıkla kullanır.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir